Average true range підкаже поточну волатильність

indikator-atr

Індикатор ATR являє собою інструмент, розроблений відомим трейдером Д. Уайллером. Основним призначенням цього інструменту є виявлення поточного рівня волатильності.

Рівень волатильності є досить важливою характеристикою ринку, яку слід в обов`язковому порядку брати до уваги в процесі ведення торгов.Індікатор ATR входить в стандартну комплектацію Метатрейдер 4, тому його не потрібно завантажувати і встановлювати. Цей інструмент можна використовувати для виявлення поточного рівня волатильності як на валютному ринку, так і на будь-яких інших товарно-сировинних ринках.

Для виконання всіх необхідних розрахунків інструмент застосовує унікальну формулу, яка відображена на наступному фото.

average-true-range

Так як індикатор ATR входить в число осциляторів, його крива постійно коливається в певному діапазоні.

Індикатор ATR. оптимізація

Average True Range володіє всього однією характеристикою «Період», яка відповідає за кількість свічок, які алгоритм буде застосовувати в процесі обчислення поточного рівня волатильності. Стандартним значенням цієї характеристики є 14. Якщо ж ви віддаєте перевагу використовувати для ведення торгів часовий інтервал D1, то найкраще використовувати цей інструмент з періодом 7.

indikator-atr

Оптимальне значення періоду алгоритму безпосередньо залежить від того, яку саме валютну пару і часовий інтервал ви віддаєте перевагу застосовувати. При використанні валютних пар з високим рівнем волатильності рекомендується робити інструмент менш чутливим шляхом збільшення його періоду. У процесі використання пар з низьким рівнем волатильності слід підвищувати чутливість алгоритму шляхом зменшення його періоду.

застосування інструменту

Після активації інструменту він буде відображатися на торговому графіку в спеціальному віконці. Зовнішній вигляд індикатора ATR відображений на наступній картинці.

indikator-atr

Ознайомившись з представленої вище картинкою, ви можете помітити поточне значення інструменту, яке відображає рівень волатильності. Саме це значення необхідно, в першу чергу, брати до уваги при аналізі поточної ситуації.

Мінімальна / максимальне значення інструменту відображають найвищий і найнижчий рівні історичної волатильності. Ці значення індикатор визначає самостійно за допомогою доступних йому історичних даних.

Середнє значення інструменту при цьому показується середній рівень історичної волатильності. Цю пряму ви можете додати самостійно в параметрах інструменту.

Важливо! Слід пам`ятати, що розрахунок значення середньої, мінімальної і максимальної волатильності здійснюється відповідно до заданого історичним відрізком. Крім того, ці значення залежать від того, який саме часовий відрізок ви застосовуєте для ведення торгів.

Далі ми докладно розглянемо криву інструменту, а також видаються їй сигнали.

Основним сигналом, який видає цей інструмент є зміна значення алгоритму. Якщо спостерігається зростання значення інструменту, то можна говорити про збільшення волатильності, при зменшенні значення інструменту волатильність також падає.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Деякі трейдери стверджують, що разом із зростанням значення інструменту повинен рости і ціновий рівень, але дане твердження є далеким від істини. Це пов`язано з тим, що інструмент не призначений для відображення напрямку руху цінового рівня.

indikator-atr

Досвідчені трейдери вважають за краще застосовувати цей інструмент для установки Стоп-лосс при створенні ордерів. Так як інструмент точно виявляє поточний рівень волатильності в піпсах, це значення можна застосовувати для обчислення оптимального Стопа-лосс.

indikator-atr

Для виявлення оптимального значення Стоп-Лосс необхідно помножити поточне значення інструменту на 10000. У нашому випадку розрахунок буде виглядати наступним чином 0,0044 * 10000 = 44. Таким чином, нам необхідно встановити Stop-Loss на 44 пп вище місця створення позиції на відбій від рівня опору.

Важливо! Завдяки ефективності описаного вище методу визначення місця для установки Stop-Loss, даний метод розрахунку застосовується у величезній кількості торгових радників.

Також індикатор ATR прекрасно підходить на роль фільтра флета. Як це робиться, можна розглянути на конкретному прикладі. Припустимо, трейдер веде торги на валютній парі, середня добова волатильність якої дорівнює 80 піпсам.

У нашому прикладі відкривати ордера можна лише в тому випадку, коли після пробиття лінії опору рівень волатильності перевищить 50 пипсов.

indikator-atr

Так як середнє значення рівня волатильності валютної пари складає 80 пипсов, то проходження половини цього значення кривої індикатора може виступати в якості сигналу про те, то пробій лінії опору не був помилковим.

Використовуючи це досить просте правило, можна ефективно фільтрувати області флета і створювати ордера тільки в тих випадках коли на ринку дійсно зароджується нова тенденція.

недоліки інструменту

На жаль, цей інструмент має деякі недоліки. Головним мінусом індикатора ATR є його запізнювання. Ці запізнювання з`являються через те, що формула інструменту використовується для здійснення всіх необхідних розрахунків максимальних і мінімальних значень цінового рівня.

Запізнення інструменту необхідно в обов`язковому порядку враховувати в процесі його застосування для ведення торгів.

Багато починаючі трейдери не застосовують цей інструмент для аналізу ринку, так як не вміють грамотно використовувати його сигнали. Якщо ви навчитеся грамотно застосовувати цей інструмент, то ви зможете по достоїнству оцінити всього його переваги.

Щоб отримати необхідні навички по оптимізації і застосування Average True Range, попрацюйте з ним на демо-рахунку. Тільки після того, як ви отримаєте необхідний досвід, можна використовувати цей інструмент в реальних торгах.

Щоб бути в курсі новин про ефективні радників і індикаторах підписуйтесь на мою розсилку.