AT & T (T) в минулому кварталі скоротив чистий прибуток

В Серед, 22 квітня, за 2 квартал 2015 фінансового року відзвітував найбільший в світі телекомунікаційний гігант - AT & T Inc, акції якого торгуються на Санкт-Петербурзькій біржі під тікером T. Звітність вийшла помірно негативна - виручка залишилася практично незмінною на рівні 32. 57 млрд. Доларів, однак чистий прибуток скоротився майже на 15% до 3.2 млрд. доларів, проти 3.65 млрд. роком раніше. Зниження прибутку пов'язане зі зростанням витрат на продажу та винагороди компаніям-партнерам. Проте, такі результати виявилися значно кращими за прогнози інвесторів, які очікували після провального першого кварталу (коли чистий збиток склав майже 4 млрд. Доларів) скромніших результатів.Завдяки цьому, акції емітента після публікації звітності за підсумками дня підскочили майже на 2.9% - до 33.70 доларів, досягнувши максимальних позначок з початку березня.

AT & T - найбільший за кількістю абонентів телекомунікаційний холдинг в США. Основний профіль компанії - бездротовий стільниковий зв'язок і дротяний зв'язок, однак крім цього, є також послуги з доступу в інтернет і підключення кабельного телебачення.

У сегментарном розрізі, найкращу динаміку показав сегмент бездротового зв'язку - операційні доходи зросли на 1. 5% і майже досягли 18.2 млрд. Доларів, при тому що операційний прибуток скоротився майже на 12% - до 4.44 млрд. Доларів. У той же час, виручка від дротового зв'язку знизилася на 3% до 14.15 млрд. Доларів, однак прибуток скоротився лише на 4% до 1.4 млрд. Доларів. Проте, саме бездротової сегмент дає найбільшу фінансову стійкість компанії і набольший питома вага в чистому фінансовому результаті - операційна рентабельність у дротового і бездротового сегмента становить відповідно 10% і 24.5% (роком раніше правда рентабельність останнього сегмента становила 28.3%). Нові напрямки бізнесу в минулому кварталі принесли лише 236 млн. Доларів, при цьому збиток склав 27 млн. Доларів. У середньостроковій перспективі фактором підтримки фінансових показників буде напрямок бездротового доступу в інтернет - в телекомунікації на сьогоднішній день цей напрямок вважається найбільш передовим.

І тим не менше, не дивлячись на весь масштаб бізнесу, все-таки телекомунікаційна галузь, включаючи бездротової і тим більше провідний сегмент зв'язку, вже не витримує конкуренції. Якщо брати за прикладом AT & T, то виручка з 2010 року підросла всього на 5% і незважаючи на те, що в минулому 2014 році спостерігалося деяке прискорення основних фінансових показників, все-таки цей тренд виразно говорить про занепад галузі. Для порівняння - популярний нині месенджер What's App був заснований в 2009 році, і менш ніж за 6 років кількість користувачів вже перевищила 815 млн. У 2015 році, за очікуваннями учасників ринку, обсяг IP-телефонії в США досягне вже 80 млрд. Доларів, в світі - перевищить 160 млрд., тоді як ще в 2011 році цей показник був в 5 разів менше. У зв'язку з цим, довгострокові перспективи компанії поки залишаються вкрай невизначеними - в тому випадку, якщо менеджмент не зможе освоїти більш сучасні напрямки телекомунікацій (в першу чергу через інтернет), масштаби бізнесу AT & T істотно скоротяться і більш того, це створює ризики для можливої ​​фінансової неспроможності.

В цілому за 2014 рік загальна виручка AT & T підросла до 132. 45 млрд. Доларів, що на 3% більше, ніж роком раніше, в той же час чистий прибуток склав лише 6.22 млрд. Доларів, проти 18.25 млрд. В 2013 році. Незважаючи на те, що в 2013 році настільки високий показник чистого прибутку пов'язане, перш за все, з разовими статтями (зокрема з продажем ряду активів), проте тенденція погіршення фінансових показників явно простежується. Зниження маржинальність бізнесу та вироблення персоналу значно знижує конкурентоспроможність компанії, особливо в суміжних галузях у сфері інтернет-комунікацій.

В результаті, квартальна звітність AT & T оцінюється нами як помірно негативна. Завдяки тому, що інвестори позитивно відреагували на публікацію звітності, ми очікуємо, що вкрай висока ймовірність надалі побачити падіння котирувань. В середньо та довгостроковій перспективі очікування поки залишаються невизначеними, але при збереженні поточної динаміки, шансів на зростання капіталізації у компанії навряд чи буде. У найближчій перспективі ми очікуємо падіння вартості акцій після різкого зростання. Тому рекомендація по паперах - продавати, з найближчою метою метою 33.00 долара за акцію.