Argo averager - маленький секрет твоїх прибуткових угод

Форекс радник Argo Averager

Здрастуйте, товариші Форекс трейдери! Як ми вже раніше розбирали в матеріалі Безпечний мартінгейл, при грамотному підході пара трюків з усередненням угод можуть значно підвищити прибутковість вашої торгівлі.

А сьогодні ми більш детально поговоримо про те, як це можна автоматизувати. А саме, про допоміжному супроводжує радника ArgoAverager від наших друзів з ArgoLab.

Усереднення позицій - одна з найпопулярніших стратегій управління капіталом. Багато хто користується нею, толком цього не усвідомлюючи. На форекс під собою усереднення, як правило, мається на увазі посилення (збільшення лотності) позицій у збитковій зоні. Зловживання цим примітивним механізмом властиво майже будь-якому починаючому трейдеру. На жаль, недотримання дисципліни псує враження про стратегію, що ніяк не скасовує факту високу ефективність методу.

Рішення - передати повний контроль над ситуацією допоміжному раднику, який буде супроводжувати позиції аж до їх повного закриття. Так ми вбиваємо одразу двох зайців: радник звільняє руки і гарантує чітке дотримання правил. Якраз такий радник був написаний вихідцями з нашого форуму. ArgoAverager - автоматична система з широким набором налаштувань, усереднюються як відкриті вручну ордера, так і ордера, відкриті іншими радниками.

Що таке Усереднення

Що таке усереднення на форекс

Форекс Трейдери користуються усреднением постійно, іноді навіть не усвідомлюючи цього. Навіть коли ви дивитеся на графік ціни, ви, по суті, бачите усереднене уявлення гравців про поточну ситуацію на ринку. Це потужний інструмент, який при правильному використанні підвищує ймовірність закриття угоди або групи угод в плюс.

Чому, власне, це називається усередненням? По суті, середня ціна позиції - це той же безубиток. Для єдиного ордера середня ціна дорівнює ціні відкриття. При відкритті декількох ордерів по одному інструменту, безубиток буде дорівнює середній ціні відкриття всіх ордерів, зважених за обсягом.

Що таке усереднення

Стратегія усереднення - це маніпулювання тією самою середньою ціною. Тобто, коли ціна заходить в збиткову зону, ми відкриваємо усереднюючий ордер, завдяки чому рівень безубитка стає ближче до поточної ціни.

установка радника

Допоміжний радник Argo Averager. установка радника

Процес установки AA нічим не відрізняється від установки будь-якого іншого радника для платформи MT4. На нашому сайті є докладний мануал по установці радників.

Для початку відкриваємо каталог даних платформи через «Файл» - «Відкрити каталог даних».

Допоміжний радник Argo Averager. установка радника

Потім, файл допоміжного експерта з розширенням «.ex4» потрібно помістити в папку «MQL4» - «Experts». Після цього перезапускаємо термінал.

Допоміжний радник Argo Averager. установка радника

На цьому все, тепер радник повинен з`явитися у вікні навігатора MT4. Для запуску радника просто перетягніть його на графік валютної пари або скористайтеся подвійним кліком.

Допоміжний радник Argo Averager. установка радника

ArgoAverager також можна завантажити з Маркета MQL5.

налаштування

Допоміжний радник Argo Averager. Налаштування.

Перед запуском радника потрібно в першу чергу налаштувати розмірність сітки ордерів. Встановіть занадто малий крок сітки, і позиція занадто швидко набере обсяг. Встановіть занадто великий - ордера не відчиняться зовсім і належного ефекту стратегія не матиме. Крок сітки регулюється параметром GridStepPips (в пунктах). Спробуйте розрахувати яку так, щоб ордера потрапляли на найближчі ключові рівні. Це повинно підвищити вероястность відкату. На жаль, розробник не передбачив динамічний крок сітки, тому ордера завжди розташовуються на однаковій відстані одна від одної (крім першого, дистанцію якого можна змінити через параметр GridDistFirst).

Допоміжний радник Argo Averager. Налаштування радника.

Для всіх ордерів по інструменту виставляється загальний тейк-профіт. За замовчуванням, тейк-профіт розраховується від рівня безубитка. Встановити тейк-профіт по прибутку не можна, але можна закрити ордера по безубитка. Для того, щоб закрити ордера рівно по досягненню рівня безубитка, просто встановіть значення 0 для параметра TakeProfitPips.

Ще один важливий параметр - LotMult, або множник лота. Чим більше значення множника, тим більше ризик. З іншого боку, перевесовка в сторону додаткових ордерів дозволяє набагато швидше вийти в безубиток. Якщо ви точно не знаєте, коли очікувати розворот руху, в поле LotMult краще підставити одиницю. Таким чином, обсяг кожного з додаткових ордерів буде відповідати споконвічного обсягом позиції по інструменту. Якщо встановити лот більше одиниці, обсяг кожного наступного ордера сітки буде рости в геометричній прогресії.

Повний перелік налаштувань: Допоміжний радник Argo Averager. Повний перелік налаштувань

Моментальні дії:

 • CloseAllNow - при запуску радника будуть закриті всі ордера, відібрані по фільтру ордерів.

Фільтр ордерів:

 • BuySell - можна вибрати з варіантів: Buy, Sell, Any - працювати тільки з ордерами на покупку, ордерами на продаж, або всіма ордерами без розбору, відповідно;
 • Ticket - працювати тільки з одним конкретним ордером за номером тікета (0 для відключення);
 • Magic - працювати тільки з ордерами, відкритими з таким Magic-номером.

Налаштування сітки:

 • GridStepPips - крок сітки;
 • GridDistFirst - відступ для першого усредняющего ордера (0 для відключення);
 • TakeProfitType - можна вибрати з варіантів: FixedTakeProfit і DistanceFromBE, що означає розрахунок рівня take profit від ордера з кращою ціною і розрахунок take profit від рівня безубитка, відповідно;
 • SetTPAtOnce - вибір з двох варіантів: або радник встановлює профіт відразу після запуску, або тільки після спрацьовування першого усредняющего ордера;
 • LotMult - коефіцієнт множення лота для додаткових ордерів. Якщо усредняется група ордерів, обсяг усредняющего ордера буде дорівнює сумарному обсягу всіх ордерів, помноженому на коефіцієнт;
 • LotFirst - обсяг першого усредняющего ордера (0 для відключення);
 • MaxGridLevel - максимальна кількість ордерів сітки, що встановлюються радником.

Налаштування лока:

 • UseLock - включення локірованія ордерів;
 • LoсkDistPips - дистанція для установки локірующей позиції. Коли ціна проходить зазначеної кількості пунктів від крайнього ордера серії, радник перекриває позицію зворотним ордером того ж обсягу, а також прибирає всі встановлені раніше стоп-рівні.

Максимальна просадка:

 • МaxDD - найбільший розмір просадки в валюті депозиту, після досягнення якої будуть закриті всі позиції (0 для відключення);
 • MaxDDPerCent - максимальна просадка в процентах від депозиту (0 для відключення).

Різне:

 • MagicEA - Magic-номер для ордерів, що встановлюються радником;
 • MagicLock - Magic-номер для локірующіх заявок;
 • comment_сolor - колір тексту інфо-панелі на графіку;
 • box_сolor - колір плашки;
 • сolBE - колір рівня безубитка;
 • CheckMargin - контроль вільної маржі. При включенні параметра, на графік буде виводитися інформація про кількість доступних для відкриття колін сітки. Розмір доступною маржі розраховується з урахуванням зазначеної максимальної осідання;
 • comment_fontsize - розмір шрифту інфо-панелі;
 • comment_lineheight - розмір інтервалу між рядками панелі.

приклад роботи

Допоміжний радник Argo Averager. Приклади робіт.

Якщо по символу вже є відкриті позиції, то при запуску радника він тут же встановить відкладений усереднюючий ордер на відстані GridStepPips (або GridDistFirst, якщо вказано). Блакитна лінія відображає рівень безубитка, який в даному випадку відповідає ціні відкриття ордера.

Допоміжний радник Argo Averager. Приклади робіт.

Якщо ціна пішла проти нас і активувала усереднюючий ордер, радник відзначить новий рівень безубитка і встановить тейк-профіт для обох ордерів (якщо вказана установка після активації ордера).

Допоміжний радник Argo Averager. Приклади робіт.

У підсумку, обидва ордера автоматично закриються за загальним тейк-профітом. При бажанні, радник також може закрити ордера по безубитка. Цей варіант кращий, коли ми не можемо точно сказати, буде відкат чи ні.

Допоміжний радник Argo Averager. Приклади робіт.

висновок

Допоміжний радник Argo Averager. Висновок.

ArgoAverager - по істині незамінний помічник внутрішньоденного трейдера. У повсякденному торгівлі часто буває ситуація, коли усереднення - це майже єдиний спосіб виходу з ситуації, що склалася. Запускаючи ArgoAverager ви, можна сказати, кидаєте рятувальний круг вашому депозиту, який в цей час вже тоне чи збирається потонути. У той же час, ArgoAverager можна використовувати просто для перестраховки, адже, як відомо, ринок ніколи не можна передбачити на 100%.

Завантажити радник Argo Averager

завантажити кнопка

Обговорення на форумі

З повагою, Олексій Вергунов

TradeLikeaPro.ru