ArcelorMittal зазнає збитків в Європі

ArcelorMittal (NYSE: MT), найбільша сталеливарна компанія в світі, закінчила 2012 рік з збитком $ 3, 7 млрд. Незважаючи на це, представники компанії заявили, що в 2013 році не планують згортати бізнес в Європі. У IV кварталі ArcelorMittal втратив $ 4, 3 мільярда на списання активів в Європі і $ 1,3 мільярда на зупинці і закриття підприємств.

"Ми почали 2012 рік оптимістично, але криза в Європі не оминув нас стороною", - відзначає гендиректор ArcelorMittal Лакшмі Міттал. Бізнес компанії сильно постраждав від рецесії в Європі, де кількість найманих працівників становить 98 тис., В той час як попит на сталь з 2007 року впав на 30% (в тому числі на 9% за 2012 рік).
Компанія оприлюднила дані за IV квартал про операційні збитки європейського підрозділу в розмірі $ 2, 9 млрд., Що, в основному, відображає критичний стан автопрому в регіоні.За словами Лакшмі Міттала, компанія прогнозувала збільшення продажів стали в 2012 році на 2-3% у зв'язку зі зростанням попиту в Китаї, Бразилії та США. Гендиректор ArcelorMittal вважає, що Європа не зможе повністю впоратися з рецесією в 2013 році, проте вона стане менш жорсткою, ніж в 2012 році.
Незважаючи на плани ArcelorMittal з придбання сталеливарного заводу ThyssenKrupp в Алабамі, компанія переважно фокусується на нових інвестиціях в гірничорудний бізнес, який останнім часом став більш прибутковим напрямом в порівнянні з литтям стали. Гірнича справа в 2012 році принесло сталеливарному гігантові операційний прибуток $ 1, 2 млрд При цьому операційна рентабельність продажів склала 22%.
У середу в компанії оголосили, що рада затвердила плани по розширенню і модернізації свого залізного рудника в Ліберії, в який компанія вклала $ 4 млрд., А також завершення проектів з розширення залізних рудників у Канаді. У плани компанії входить збільшення виробництва залізної руди в 2013 році на 20%.
У той же час пан Міттал констатує, що події 2012 року склалися гірше, ніж він припускав, особливо в Європі і Китаї. "Виробництво не відновлюється так швидко, як хотілося б, що призводить до надмірної пропозиції і зниження цін", - повідомив він, уточнивши, що ціни на сталь знизилися на 8,2% в 2012 році порівняно з 2011 роком.
Джеф Лардж, аналітик Macquarie Securities, у своєму звіті підрахував, що сумарний обсяг інвестицій ArcelorMittal з 2006 по 2011 рік склав $ 43 млрд., В той час як ринкова вартість компанії сьогодні становить всього близько $ 28 млрд. За словами аналітика, ці показники викликають питання про "здатності компанії і статілітейной галузі в цілому генерувати акціонерну вартість і достатню віддачу від інвестиційних проектів". За словами Лардж, "не варто очікувати істотного підвищення доходів галузі в 2013 році: сталеливарна промисловість буде розвиватися в умовах надлишкових потужностей і скромного реального попиту, особливо в Європі".
"Компанія не збирається проводити подальшу реструктуризацію в Європі, хоча додаткових фінансових витрат на реорганізацію бізнесу нам не уникнути", - стверджує Адітья Міттал, фінансовий директор ArcelorMittal.
Незважаючи на фінансові труднощі, що включають зниження рейтингу боргових цінних паперів, ArcelorMittal все ще в змозі зібрати гроші на ринках. Минулого місяця компанія залучила $ 4 млрд. Через розміщення акцій і конвертованих облігацій з метою скорочення чистого боргу, що становить близько $ 17 млрд.
Рекомендація: тримати.