Грошові кошти apple порівнянні з ВВП Росії за 3 кв. 2015 року

Згідно з опублікованим звітом за Q1 2016 Apple має $ 216 млрд грошових коштів, що порівнянно з ВВП Росії в третьому кварталі 2015 року, який склав 19 305 млрд руб, або $ 235. 8 млрд Якщо рахувати за курсом ЦБ на 27 січня.

За даними звіту і прес конференції:

 • Apple в черговий раз побила рекорд з продажу і прибутку
 • Компанія визнала, що досягла стелі продажів смартфонів iPhone і спрогнозувала перше зниження продажів з 2003 року
 • Більше не розраховує на зростання продажів iPhone за рахунок продажів в країнах, що розвиваються

Перед даними звітом надходили повідомлення про проблеми продажів iPhone, з якими детально можна ознайомитися тут і тут.

Акції в грі: USG FCX MT NVAX ENOC PG PII MMM LMT JCI KMB SWFT STI VZ VRX GLW JNJ AAPL SYK TSS X VMW CFR GD ITW PB SC UTX TRIP FMER RPTP BWA SYK T BA SUNE CFG TEX F BIIB SHPG NVS SC UTX TUP

Скільки коштів накопичила Apple

Apple знову похвалилася своїми запасами грошових коштів, що супроводжувалося коментарем Тіма Кука: "the mother of all balance sheets". Дійсно, $ 216 млрд, які компанія має в резерві, викликають постійне захоплення блогерів і ринкових гравців. Ця цифра ніяк не дає спокою, і інвестори очікують, що компанія займеться активними поглинаннями або зворотним викупом акцій. Наприклад, капіталізація GoPro опустилася до $ 1. 5 млрд, і аналітики віщували поглинання виробника відеокамер, що Apple може зробити з легкістю. Але, мабуть у компанії достатньо своїх проблем з затухаючими продажами iPhone, щоб брати на себе відповідальність того становища, в якому опинилася GoPro. До того ж, не все так просто і з цим доларовим резервом.

Чому Apple не тільки не поспішає з поглинаннями, а й нарощує свій борг

З чого складається цей величезний резерв Apple? Проблема в тому, що це не є "готівкою", а також «не на руках". Компанія має тільки близько $ 16. 7 млрд готівкових коштів і його еквівалентів на своєму балансі. Основна частина активів резерву прихована в довгострокових ліквідних цінних паперах, це означає, що Apple планує отримувати відсотки за розміщеними коштами, а саме $ 177.7 млрд, протягом одного року і більше.

Ще більш важливим моментом є те, що майже всі готівкові кошти та цінні папери укриті за кордоном і в офшорах. Доходи, які компанія отримує за межами країни, вона не має наміру повертати в США, так як негайно повинна буде виплатити належні податки. CFO Luca Maestri повідомив, що $ 200 млрд з резерву Apple - приголомшливі 93% - перебувають за кордоном, а Тім Кук ясно дав зрозуміти, що компанія не збирається жертвувати 40% свого "схованки" з метою повернення прибули додому в Купертіно.

Оскільки скарбничка знаходиться поза межами країни, компанія накопичує борг в США, де Apple розміщено $ 53. 2 млрд в довгострокових облігаціях, а також $ 32.2 млрд в "non-current liabilities" (виплати за якими настануть тільки в наступному фінансовому рік). У такі борги компанія увійшла після випусків серій облігацій, включаючи найбільший в історії серед нефінансових компаній.

Компанія витратила понад $ 8. 8 млрд на зворотний викуп акцій і виплату дивідендів в Q4 2015 року, і залишилося трохи більше трьох місяців до завершення $ 200 млрд плану з викупу - найбільшому в історії. А це означає, що необхідні додаткові $ 47 млрд, які Apple також планує отримати на борговому ринку.

Безсумнівно, компанія з легкістю отримає будь борг під свої величезні доходи, а також має все необхідне для поглинання. Але стверджувати, що наявні резерви Apple можна порівняти з ВВП невеликої держави, на які вона може придбати практично будь-яку компанію, помилково. Так як, в дійсності, Apple займає, щоб виплачувати борг за позиками, які вона зробила раніше.

Звіт Apple за Q1 2016 завершився 26 грудня 2015

Фінансові показники: В черговий раз встановлений рекордний рівень доходу і прибутку в корпоративній історії.

 • Дохід дорівнює $ 75, 9 млрд.

 • Чистий прибуток $ 18. 4 млрд, або $ 3.28 на розбавленого акцію.

 • Валова маржа склала 40. 1%, в порівнянні з 39.9% роком раніше.
 • Рух готівки склало $ 27. 5 млрд.

Кількісні показники:

 • Кількість проданих iPhone склало 74. 8 млн на суму $ 51.64 млрд, проти 74.47 млн ​​на суму $ 51.18 млрд роком раніше.

 • Кількість проданих iPad склало 16. 12 млн на суму $ 7.08 млрд, проти 21.42 млн на суму $ 8.99 млрд роком раніше.
 • Кількість проданих Mac склало 5. 32 млн на суму $ 6.75 млрд, проти 5.52 млн на суму $ 6.94 роком раніше.

 • Зростання продажів в Китаї склав 47% послідовно, і 14% рік до року.

 • Зростання продажів на Американських континентах склав 35% послідовно, і 4% рік до року.
 • Зростання продажів в Європі 70% по відношенню до минулого чверті, і 4% рік до року.

Гайденс на Q2 2016

 • Дохід $ 50 - $ 53 млрд, спад у порівнянні з $ 58 млрд роком раніше, або 11. 2% зниження.
 • Валова маржа 39% 39. 5%.

Це буде перше зниження продажів (в річному відношенні) з 2003 року, коли компанія почала продаж iPhone і iPad.

Як видно, "подушка безпеки" Apple, яку вона накопичила і зберігає за кордоном, не має негайної ліквідності і до того ж не може бути застосована в межах США без сплати величезних податків. Як і всі, компанія живе і працює в борг. Раніше виходили дані про зниження замовлень на комплектуючі iPhone, тепер Apple сама підтвердила зниження продажів свого головного "генератора прибутку", вказавши це в своєму гайденс. Єдине, що поки бадьорить акціонерів, це дивіденди на колишньому рівні, який вище 2% річних.

В результаті акції на премаркеті знижуються на 3%.

ВСІМ УСПІШНИХ ТОРГІВ!