Енді Крігер - угода з плюсом в 300 млн

В світі торгівлі є люди-загадки, чия біографія покрита таємницею, а надбанням громадськості є лише одна угода.

Енді Крігер - один з таких людей; відомо, що він народився в 1956 році, закінчив школу в Уортон і в 1984 році вступив на службу в Solomon Brothers , де трудився Білл Ліпшуц . Через два роки, набравшись сил і знань, він перебирається в Bankers Trust .

Методики роботи Крюгера і Ліпшуца надзвичайно схожі. Обидва напористі, активні і завбачливі, досконало знають банківський документообіг і працюють на ринку Forex. В обох за плечима профільну освіту, купа курсів підвищення кваліфікації і обом пророкують велике майбутнє на ринку фінансової торгівлі. Можна припустити, що між трейдерами йде гра на виживання.

В кінці першого року роботи в Bankers Trust Крюгер управляє пакетом в 750 млн. Дол. США , тоді як середньостатистичному трейдеру "виділялося" 50 млн. Дол. У 1987, провертаючи найбільшу операцію за участю валютної пари USD / NZD приносить за 2 позиції мільйони доларів прибутку. І та операція ледь не переросла в міжнародний скандал.

Історія угоди Енді Кригера

В жовтні 1987 року, коли індекс Dow Jones провалився на 22. 6%, інвестори стали переводити свої гроші в інші активи, більш стійкі. Енді Крігер задумався: якщо інвестують в усі підряд, значить повинна бути одна-дві національних валют, які явно переоцінені.Шляхом підбору він встановив, що новозеландський долар ( званий ківі ), цілком можна " посунути ".

Через кілька годин Крігер відкрив 100 тис. Опціонів в рамках короткої угоди USD / NZD . За попередніми підрахунками, реально було вкладено від 30 до 40 млн. Дол. США, а, за рахунок кредитного плеча 400: 1 (!) Сума склала 12-15 млрд. Дол. США. Центробанк Нової Зеландії, не готовий до такого повороту подій, опустив курс валюти на 5%.

Дохід Bankers Trust в цей день склав 300 млн. Дол. США, втрати економіки Нової Зеландії - в 10-15 разів більше.

Для припинення фінансової атаки чолі Центробанку острівної держави довелося дзвонити босам американського банку зі скандалом і погрозами. У 1988 році герой йде до фонду Джорджа Сороса .

Пізніше він розповість журналістам, що причиною звільнення з SB стала образа: він приніс банку 300 млн. Дол. США, а в якості подяки отримав "жалюгідні" 3 млн. Правда, незабаром вибухнув скандал: у святковій метушні, пов'язаної з перемогою над ківі, з Bankers Trust пропали 80 млн. дол. США. Газета New York Times провела розслідування і з'ясувала, що гроші могли бути виведені саме Крігер.

Трейдер виявився настільки сильний і грамотний, що віце-президент Bankers Trust Джордж Войта визнав: стратегії Кригера не під силу зрозуміти ні аудиторам, ні його колегам. Пропажа такої великої суми грошей поставила Уолл-Стріт на вуха, а капіталізація банку впала на 2%.

І чи варто вважати збігом, що Ендрю Крюгер пропрацював у Сороса лише кілька місяців?

Що було далі

В тому ж 1988 році він і конкурсний керуючий Джонатан М. Берг відкрили Capital Holding Corporation - аналітичне агентство, яке дало змогу управляти інвестиціями в розмірі 500 млн.дол. США.

В інтерв'ю New York Times Енді Крігер розповів про непросту долю трейдера, чотирьох дітей, фонді милосердя Karma Foundation і відрахуваннях 10% доходу на благодійність.

Наступного разу Енді Крігер "сплив" в 2006 році. Будучи засновником Northbridge Capital Management , він скаржився журналісту iialternatives. com про закриття трьох інвестиційних фондів - Sigma, Sigma X3 і NorthStar Strategy. Ще заявив про клієнтському портфелі на суму 100 млн. Дол. США і журився, що працювати стає все важче - клієнти йдуть, а в спину дихає нове покоління трейдерів.