Аналізуємо онлайн котирування срібла: купувати чи ні?

Доброго времени суток, друзі! Поспішаю поділитися спостереженнями: отримання додаткового доходу за допомогою банківських депозитів цікаво людям традиційно старшого віку. На відміну від них, нове покоління все більше шукає себе в активно розвиваються фінансових ринках і біржової торгівлі.

Для цього не потрібно відкривати індивідуальне підприємництво - будь-який бажаючий може заробляти, сидячи біля комп'ютера, як приватного інвестора. Залишилося розглянути питання - який товар краще взяти за основу? Якщо з валютою все більш менш зрозуміло, то дорогоцінні метали не перестають хвилювати уяву наших співвітчизників. Візьмемо як приклад котирування срібла онлайн.

Чим цінуються дорогоцінні метали

Цей метал можна без перебільшення назвати унікальним, оскільки він затребуваний у багатьох сферах побутової діяльності людини, а ще є відмінним інвестиційним інструментом. Але чи підійде він для інвестиційних проектів?

Багато експертів з упевненістю скажуть "так", адже згідно з дослідженнями геологів його запаси стрімко зменшуються. Все це говорить про те, що котирування срібла повинні володіти трендом зростання. Більш того, вони за останній період стали своєрідним індикатором настроїв інвесторів, особливо в реальному часі.

Однак, вартість срібла пов'язана з багатьма іншими факторами, а не тільки з його видобутком.Воно відрізняється власною волатильністю, і нерідко рухається в сторону, протилежну руху ринку в цілому. У таких випадках найбільш важливо виробити власну стратегію і враховувати можливості інших гравців ринку йти на ризик. А якщо проаналізувати графік руху цін на срібло за минулий рік, то можна зробити висновок: срібло корелює в одній послідовності з вартістю золота.

На графіку нижче ви можете наочно це перевірити: синій графік - срібло, червоний - золото.

Тим не менш, не існує прямого коефіцієнта взаємозв'язку між цими двома дорогоцінними металами. Просто останнім часом є така тенденція.

Золото часто впливає на вартість свого більш дешевого побратима, оскільки обидва ці металу користуються великим промисловим значенням. Найбільшою мірою це можна простежити на прикладі електронної галузі промисловості, з чого випливає, що будь-які кризові явища в цій сфері негайно позначаться на котируваннях дорогоцінних металів.

Що може впливати на вартість срібла

Як вже говорилося, на котирування срібла впливають таку кількість факторів, що ціна може змінюватися багаторазово протягом одного біржового дня. Але вивчаючи цю динаміку, можна простежити і скласти свій власний успішний тренд.

Якби на ціну срібла впливали тільки природні критерії, такі, як вартість видобутку, використання технологій і обладнання, людський ресурс і т. П., То його ціну можна було б спрогнозувати на 90%. Однак реальні котирування, які пропонує той же Фінам, враховує настрої на біржі, умови оплати, час закупівель і багато чого іншого.

Котирування срібла стосовно його головного суперника - золоту, на різних етапах історії змінювала своє значення.Якщо довгий час це співвідношення підтримувалося приблизно на рівні 1 до 20, то в останні роки завдяки різкому стрибку золота воно становить уже 1 до 40.

З цієї причини багато аналітиків говорять про те, що срібло просто недооцінене і слід очікувати вибухового стрибка його вартості. Проте, за роки, що послідували після кризи 2008-2009 р.р. воно тільки падало в ціні. Але вкладення в дорогоцінні метали і повинні носити довгостроковий характер, тому любителям швидкого збагачення краще проходити повз. Зате зберегти і примножити капітал предків таким способом виглядає реальніше. Інша справа, що мова може йти про цілих десятиліттях.
Незважаючи на те, що більшість прогнозів суб'єктивно, тенденція на зростання вартості срібла все-таки цілком очікувана і виправдана. Одна срібна унція постійно дешевшала з 2011-го року, коли її максимальне значення за всю історію торгів становило майже 43 долари США. Вартість цього металу згідно Центробанку на вчорашній день становила 37, 62 рубля за 1 м

Рекомендації для інвесторів

Додамо до цього унікальні природні якості срібла. Сьогодні неможливо уявити собі без нього військово-промисловий комплекс, фармацевтику, електроніку, фотоіндустрії і машинобудування. Це пов'язано з можливостями даного металу виступати справжнім каталізатором ряду хімічних реакцій. А ще він відрізняється своїми властивостями, що відбивають і чудовою електропровідністю.

Замінити цей метал будь-яким іншим зі схожими характеристиками поки що неможливо, а це значить, що потреба в сріблі не буде зменшуватись, а навпаки - може тільки зрости.

Для тих, хто хоче інвестувати в срібло, слід знати, що вкласти в нього гроші можна кількома способами:

  • Придбати банківські срібні злитки (наприклад, ними успішно торгує Сбербанк).Необхідно стежити за тим, щоб зберігалася цілісність поліетиленової упаковки і банківський сертифікат. До того ж, доведеться втратити частину коштів зі сплати ПДВ
  • Відкрити "срібний" ОМС, знову-таки в банку. Правда, дохід за таким вкладом буде менше, ніж в традиційному депозиті, але сьогодні не про це. Зате ОМС більше захищений від інфляції і не схильний до зміни курсів валют. Плюс не доведеться платити ПДВ, як у випадку з покупкою реальних злитків.
  • Вкласти кошти в монети або срібні вироби. У цьому випадку на цінність інвестицій можуть впливати і додаткові зовнішні чинники
  • Купити Індексний фонд (ПІФ) або біржовий фонд ETF. На мій погляд найцікавіший варіант.

Друзі! Купувати срібло в якості інвестиції чи ні - вирішувати доведеться Вам самостійно. Я лише можу від себе додати пару рекомендацій. По-перше, якщо вирішили брати "живий метал" - купуйте злитки 925 проби, яка відрізняється його підвищеним вмістом. По-друге, вкладення в дорогоцінні метали окупаються тільки в довгостроковій перспективі. Будьте до цього готові. До нових зустрічей!