Знеособлений металевий рахунок або вклад у банку? Плюси і мінуси

Вітаю дорогі читачі! . Якщо ви знову вирішили відвідати мою сторінку - значить прагнете максимально поліпшити своє фінансове благополуччя і забезпечити собі безбідне і повноцінне життя. Цього разу звернемо увагу на один з найбільш вигідних способів інвестування, який створить стабільний, пасивний дохід.

З розширенням можливості диверсифікації інвестиційного портфеля все більшу кількість вкладників цікавляться новими напрямками в цій сфері. За результатами соціологічних опитувань багато наших співвітчизників воліють зберігати свої заощадження або у вигляді готівки вдома, або на банківських рахунках. Але, друзі, давайте не будемо забувати про більш ніж реальні ризики, пов'язаних з інфляцією.

Для того, щоб максимально підстрахуватися, я б настійно рекомендував також приділити увагу дорогоцінних металів. На сьогоднішній день такі великі банки, як Альфа банк, а також практично всі комерційні банки пропонують своїм клієнтам не тільки придбання злитків, але ще і знеособлені металеві рахунки, основні переваги та недоліки яких ми з вами і обговоримо.

Що являють собою ОМС і їх види

Упевнений, що кожен з вас прекрасно знає, що таке злитки дорогоцінних металів і має уявлення про те, що їх можна придбати практично в будь-якому банку.Розглядаючи вкладення в дорогоцінні метали, ми вже з'ясували, що операції зі злитками обкладаються не тільки прибутковим податком, але також при цьому стягується ПДВ, що в свою чергу в значній мірі знижує прибутковість.

Природа людини така, що він завжди намагається знайти найбільшу вигоду. В цьому плані дуже доречним будуть саме знеособлені металеві рахунки. А що це таке, я зараз і спробую пояснити.

ОМС - це альтернативний інструмент інвестування в дорогоцінні метали. Відкриття рахунку відбувається ідентично валютним, з тією різницею, що самої валютою є платина, золото, срібло або ж паладій, тільки в знеособленому вигляді. При цьому враховуються рух металу тільки в грамах, без використання індивідуальних ознак, як у випадку зі злитками. Основною ознакою можна назвати те, що власник ОМС не є фізичною власником дорогоцінних металів.

Наприклад, Газпромбанк встановлює певний курс золота, а інвестор може набуває його або за готівку, або за рахунок списання коштів зі свого грошового внеску.

Розглянуті нами рахунки можуть бути двох видів, а саме:

  1. Поточні. Їх ще називають рахунками до запитання. Вони не передбачають нарахування відсотків за вкладом, а прибутковість забезпечується можливим збільшенням вартості самого металу
  2. Термінові. На подібні інвестиції банком передбачається конкретна процентна ставка. Крім того, чітко обумовлюється термін зберігання знеособленого металу на рахунку. Якщо вкладник розриває договір раніше, то він втрачає свої відсотки. Такими ОМС, як правило, користуються інвестори, які розраховують на те, що котирування самих металів принесуть прибуток істотніше, ніж нараховані відсотки

Переваги та недоліки ОМС

Почнемо з позитивного боку розглянутого нами способу вкладення коштів у дорогоцінні метали.Звичайно ж, знеособлені металеві рахунки мають свої незаперечні плюси, а саме:

  • Вкладник має можливість не тільки зберегти, але також і в будь-який момент примножити свій рахунок
  • Ліквідність
  • Мінімальні податки (не стягується ПДВ)
  • відкриття рахунку в більшості випадків здійснюється безкоштовно
  • Низький, так званий поріг входження. Наприклад, Сбербанк дозволяє відкрити ОМС всього на 0, 1 м золота, паладію або платини і від 1 грама срібла
  • Максимальна захищеність коштів від інфляції та коливань на фінансовому ринку
  • Ви, як інвестор економите на транспортуванні та зберіганні, чого не можна сказати про вкладення в злитки дорогоцінних металів

Але, як я вже звертав вашу увагу, не може бути все ідеальним. Виходячи з цього, необхідно визначити перспективи й мінуси знеособлених рахунків. Основним з таких можна визначити те, що вони не беруть участь в "системі страхування вкладів", передбаченої Федеральним законодавством.

Саме з цієї причини відкривати подібні рахунки я настійно рекомендую в виключно перевірених і найнадійніших банківських установах. Наприклад, ВТБ 24 пропонує приватним інвесторам достатньо вигідні умови для здійснення вкладів.

Ще одним недоліком ОМС є присутність банківського спреду, тобто курси покупки і продажу дорогоцінних металів різні, що в свою чергу знижує ефективність інвестування.

Ось ми і з'ясували, що, з одного боку, знеособлені рахунки дозволяють заощадити на податкових виплатах, а, з іншого - пов'язані з певними ризиками. В черговий раз хочу повторити, що вибір способу інвестування - це суто особиста справа кожного. Але в будь-якому випадку я, сподіваюся на те, що надана мною інформація виявилася корисною для всіх моїх читачів.Всім успіхів і до швидких зустрічей!