Американці подали до суду на "Яндекс" за порушення патенту

Fellowship Filtering Technologies подала до окружного суду США по східному округу штату Техас позов до "Яндексу". Вітчизняну компанію звинувачують в порушенні патенту на систему автоматичної фільтрації.

Західні ЗМІ повідомляють, що позов поданий до трьом компаніям - голландської Yandex NV, яка контролює 100% російської компанії, Yandex LLC і Yandex Inc.. У документі сказано, що "Яндекс" порушив патент співвласника Fellowship Filtering Technologies Гаррі Робінсона, який був зареєстрований ще в 1999 році. Американська компанія просить визнати порушення і зобов'язати "Яндекс" відшкодувати збиток, розмір якого в документі не вказано. Також "Яндекс" в разі програшу в суді повинен буде виплатити роялті за використання технології позивача.

На думку позивача, "Яндекс" використовував запатентовану Робінсоном систему автоматичної фільтрації, яка збирає і зберігає інформацію про поведінку інтернет-користувачів. Система радить користувачеві певний продукт або контент, спираючись на переваги інших користувачів зі схожим смаком. Правовласник наполягає, що на основі цієї технології "Яндекс" розробив власну систему аналізу поведінки користувачів і поширює цю інформацію серед рекламодавців.

Представники "Яндекса" заявили, що юристи компанії вже знайомляться з позовом і " Не очікують серйозних проблем ". Про яку суму претензій йдеться в компанії не уточнили.