Американські акції: Купуємо хіміків

Сьогодні в центрі нашої уваги опинилися американські хімзаводи, які виробляють етилен на основі етану. Ідея полягає в тому, що зниження цін на етан робить перспективною покупку акцій The Dow Chemical Company (Nyse: DOW), Westlake Chemical Corporation (Nyse: WLK), LyondellBasel Industries (Nyse: LYB). За Dow Chemical метою може бути 47 доларів.
Акції хіміків
Здається, що головним продуктом на американському хімічному ринку є зараз етилен. У короткостроковій перспективі рентабельність цього продукту отримає підтримку від дешевизни сировини. На відміну від азіатських заводів, американці роблять етилен з етану і пропану.
У другому півріччі рентабельність етилену може скоротитися до 28 центів за фунт, але в першому півріччі 2014 го вона виросте до 31 цента за фунт.
Ціни на пропан в цьому кварталі, ймовірно, будуть на чверть нижче, ніж в тому ж періоді попереднього року. Далі можливий їх зростання з 90-100 центів за галон вище ста за рахунок запуску терміналу Тарга і активізації експорту, а також попиту на збирання врожаю і опалення в холодну пору року.
Проте в 2013 році видобуток етану, ймовірно, збільшиться до 1, 4 млн барелів на день при попиті 1,1-1,2 млн барелів на день, і можна прогнозувати надлишок пропозиції. З цієї причини ціни на етан, ймовірно, залишаться в діапазоні 25-30 центів на галон до кінця 2013 року проти 43 центів на галон в 2012 році і 10-річної середньої 62 цента на галон.
Таким чином, хімічні компанії, які виробляють етилен на основі етану, зберігають перевагу перед тими, які роблять це на основі прямих похідних нафти з витратами приблизно 11 центів проти 45 центів на фунт.
Збільшення потужностей Грінфілд (найбільшого виробника етанолу в Канаді) і досі відкладається. У Лайонделл займаються оптимізацією і розширенням вже існуючих потужностей, що має підтримати рентабельність.
Потужності з виробництва етилену, звичайно, можуть бути введені в лад швидше очікувань. Їх зростання до 2016 року повинен скласти 36% у порівнянні з 2011-м. Але до цього ми маємо вікно для інвестування в виробників етилену.