Стратегія алігатор - ефективна торговельна методика

strategiya-alligator

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про стратегію Алігатор, яка передбачає застосування індикатора Алігатор. У наш час цей інструмент використовується в самих різних торгових методиках, про одну з них ви дізнаєтеся сьогодні.

Багато трейдерів успішно використовують індикатор Алігатор, навіть не ознайомившись з книгою «Торговий Хаос» автора Білла Вільямса. Перед тим як приступити до безпосереднього опису стратегії, хочу зазначити, що поради Білла сприймаються важко, так як лексика автора рясніє «вигаданими» термінами. Автор, наприклад, використовує такі терміни, як «сила фази» і «енергія фази». Насправді індикатор Алігатор працює на основі простих математичних розрахунків, а самі сигнали є закономірностями, які часто повторюються, але частіше за все є вірними. Власне в цьому і полягає весь секрет успішності даного інструменту, так що в ході опису стратегії використовувати специфічні визначення ми не будемо.

Завантажити готовий шаблон для стратегії Алігатор ви можете за посиланням, розташованій нижче.

Опис стратегії Алігатор

Стратегія Алігатор передбачає використання індикатора Алігатор, а також індикатора фракталів, AO І Acceleration. Всі ці інструменти впроваджені в торговельну платформу MT4, до того ж, я їх вже неодноразово описувала.

strategiya-alligator

До того ж для фільтрації сигналів, що надходять від попередніх індикаторів, використовується індикатор ATR, що володіє періодом 10, на який накладається проста змінна середня з періодом 200 з додатковим рівнем, який розташовується на 50 пунктів вище від основної лінії.

Отже, пропоную вам розглянути кожен крок. Спочатку встановлюється на графік звичайний індикатор ATR, що володіє періодом 10.

strategiya-alligator

Після цього у вікні «Навігатор» знаходимо інструмент Moving Average і перетягуємо його мишкою прямо на вікно індикатора. Після цього перед вами відкриється вікно, в якому ми повинні вказати період рівний 200, а в рубриці рівні потрібно додати рівень 50.

strategiya-alligator

Після цього на графіку повинен з`явитися динамічний рівень, який буде застосовуватися для виявлення зон перепроданості і перекупленності.

strategiya-alligator

Стратегія Алігатор, про яку я вам розповім сьогодні, найкраще працює на денному графіку. Що стосується валютних пар, то вони можуть бути будь-якими, але бажано з невеликим спредом.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Правила входу в ринок зі стратегії Алігатор

Визначення відповідних точок для входу в ринок здійснюється за певною схемою. Спочатку необхідно дочекатися моменту, коли Алігатор «засне». Даний стан виглядає наступним чином:

  1. Криві індикатора перетинаються постійно.
  2. Гістограма AO розташовується біля нульового рівня.
  3. Гістограма Acceleration перетинає нульовий рівень.

strategiya-alligator

Іншими словами це стан, коли на великому тайм-фреймі спостерігається консолідація, а на коротких тимчасових інтервалах немає чітко вираженої тенденції. Після цього стратегія Алігатор передбачає виявлення останніх екстремумів, які були сформовані під час присутності на ринку флета. Саме для цих цілей і призначається індикатор фракталів. Нагадаю, що фрактали можуть бути двох видів: бичачі і ведмежі. Перші - це стрілочка вгору, а другі - вниз.

strategiya-alligator

Після виявлення екстремальних точок, Білл радить виставити відкладені угоди:

  1. Ордер Buy Stop на 1 пункт вище бичачого фрактала.
  2. Ордер Sell Stop на 1 пункт нижче ведмежого фрактала.

strategiya-alligator

Величезна кількість тестів, які були проведені силами досвідчених спекулянтів показали, що описаний вище підхід застосування розглянутої нами торгової методики призводить до отримання безлічі помилкових сигналів. Причиною подібної ситуації є те, що пробиття останнього фрактала досить часто є всього лише ще одним стрибком ціни в рамках флета. Тому імпульс швидко закінчується і ціновий рівень повертається до минулих значень.

Деякі досвідчені спекулянти, щоб побороти згаданий вище недолік, відмовляються від виставлення відкладених позицій, а створюють ордера на продаж / купівлю лише після повного закриття пасти алігатора.

Ще однією проблемою стратегії Алігатор є те, що сигнали для відкриття позицій з`являються з невеликим запізненням, через що ордер створюється в момент, коли цінової імпульс втрачає силу.

Вирішити цю проблему можна за допомогою інструменту ATR:

  1. Якщо при виникненні фрактала крива ATR розташовується під сигнальною лінією, то волатильність не досягнула критичної позначки.
  2. Якщо при виникненні фрактала крива ATR спрямована вгору, то ціновий імпульс тільки починається. Якщо крива ATR спрямована вниз або володіє горизонтальним напрямком, то з високою ймовірністю ціновий рівень знову повернеться у флет.

strategiya-alligator Установка Take-Profit і Stop-Loss

При відкритті позиції Stop-Loss рекомендується встановлювати поблизу від протилежного фрактала. Для закриття позиції ви можете застосовувати один із трьох методів:

  1. Перший метод передбачає установку Take-Profit, значення якого втричі більше, ніж Stop-Loss. Недоліком цього методу є те, що ви втратите частину прибутку при наявності сильної тенденції.
  2. Друга методика не передбачає застосування Take-Profit. Ордер слід закривати самостійно, після того як з`явиться п`ять барів, що володіють одним відтінком. Багато досвідчених спекулянти не рекомендують застосовувати цю методику.
  3. Третя методика передбачає закриття активної позиції при зворотному перетині зубів і губ алігатора. Цей метод дозволяє здійснювати долівку позицій при пробоях нових фракталів.

strategiya-alligator

Стратегія Алігатор при грамотному підході дозволяє отримувати стабільний дохід. Професійні трейдери рекомендують застосовувати її на тимчасовому інтервалі D1, так як на цьому відрізку часу практично не буває випадкових стрибків ціни, що, в свою чергу, зменшує число збиткових угод. Перед застосуванням цієї стратегії, потренуйтеся на демо-рахунку.