Все Фігури технічного аналізу з описом

Фігури технічного аналізу - це графічні моделі, які з'являються на графіку і дають трейдеру певні сигнали про те, як буде розвиватися ціна активу в подальшому.

Фігури технічного аналізу утворюються за допомогою простих інструментів графічного аналізу, а саме рівнів і ліній опору і підтримки. Це перше, про що повинен пам'ятати кожен трейдер. Тут немає ніякої магії або чаклунства - всі фігури без винятку - це робота з ключовими рівнями.

Графічний аналіз ґрунтується на одному з постулатів технічного аналізу про те, що історія повторюється.

Звичайно ж, двох абсолютно ідентичних моделей бути не може в силу того, що на ринку торгують живі люди. Відповідно, коливання при формуванні однакового патерну можуть відрізнятися.

Наприклад, якщо ви знаєте найпоширенішу фігуру Голова і Плечі , і виявивши її на графіку, ви легко зможете передбачити подальшу поведінку ціни з відкрити успішну операцію.

Все фігури графічного аналізу на Форекс ріднить те, що вони повторюються, у них є спільні риси, які дозволяють їх класифікувати і виділити їх в окремі фігури. Візьмемо, наприклад, звичайний трикутник. Він утворюється з двох трендових, які поступово сходяться.

Розміри трикутника можуть бути різними, кут сходження трендових також може бути різним.Навіть часовий відрізок, в який формується трикутник, може відрізнятися від патерну до паттерну.

Але важливо саме те, що на графіку можна провести дві сходяться трендових.

До того ж, одним з правил трикутника є наявність не менше двох хвиль. Якщо ці умови дотримуються, можна сміливо говорити про те, що на графіку з'являється саме такий патерн.

Фігури технічного аналізу є свого роду альтернативою алгоритмическому аналізу, який працює з індикаторами . Хоча багато трейдерів використовують і той і інший метод прогнозування для досягнення успіху.

Фігури технічного аналізу

Нижче ви знайдете посилання на докладні статті всіх фігур технічного аналізу, з подробицями і поясненнями:

Можливість аналізу без додаткових інструментів

. Графічні фігури можна знайти на графіку використовуючи лише тренди і рівні. Ніякі додаткові інструменти не потрібні;

  • Наочність . Коли трейдер навчиться добре розпізнавати фігури графічного аналізу, він зможе без зусиль знаходити їх на стадії формування, що дозволить отримати певні переваги, в тому числі з точки зору часу, який необхідний для прийняття рішень;
  • Чіткі правила формування фігур .Це ще один важливий плюс фігур технічного аналізу. Справа в тому, що у кожної моделі є чіткі правила формування і отримання сигналів. Знаючи ці правила, трейдер буде діяти правильно відповідно до ситуації.
  • Що стосується недоліків, до них можна віднести суб'єктивність. На жаль, фігури технічного аналізу не завжди грають на руку трейдеру. Особливо це стосується початківців трейдерів. На одному і тому ж графіку, і відрізку часу, два трейдера можуть побачити два різних патерну. Це відбувається тому, що кожен трейдер мислить по-своєму. У кожного свій погляд на ринок і досвід.

Багато професійні трейдери рекомендують

не

працювати в період формування моделей. Ця точка зору цілком виправдана, тому що будь-яка модель, фактично, передує сильному імпульсу або продовження тренда, яке виражається в імпульсі. У підсумку, отримавши сигнал по паттерну, трейдер зможе розраховувати на гарний прибуток. Робота всередині фігури, до отримання імпульсу, досить нервова і може призвести до збитків, якщо трейдер в момент сигналу не встигне завершити торгівлю і не вловить сигнал. Класифікація фігур графічного аналізу Все фігури графічного аналізу можна умовно розділити на дві частини:

Трояндова

Розворотні

  • Перші свідчать про те, що поточний ціновий рух може продовжитися після консолідації. Другі говорять про те, що тренд завершується і варто шукати сигнали розвороту.
  • Розворотні фігури технічного аналізу

Однією з найбільш популярних розворотів моделей вважається

голова і плечі

. Цей патерн формується на вершині або на дні ринку і складається з трьох піків, найбільшим з яких є середній. Популярність даної моделі обумовлена ​​тим, що вона досить непогано відпрацьовує. Але тут важливо пам'ятати про суб'єктивність. Багато трейдерів дуже часто бачачи голову і плечі там, де цього патерну насправді немає.

Фігура подвійна вершина

Подвійна і потрійна вершина / дно

також можна віднести до популярних моделей. Процес формування таких патернів відбувається всередині цінового діапазону. За результатами формування цих моделей починається протилежний тренд.

Такі фігури технічного аналізу з'являються на ринку досить часто. Це пов'язано з самою структурою ринкових коливань. Найчастіше, перед тим, як почати розворот, ціна кілька разів тестує максимуми або мінімуми на ключовому рівні підтримки або опору і тільки після цього починається протилежний тренд. Ще один важливий патерн, який може говорити про розворот тренда -

  • клин

. Він утворюється на максимумах і мінімумах ринку і являє собою трикутник з вершиною, спрямованої або вгору ( ведмежий клин ), або вниз ( бичачий клин ). Трояндова фігури технічного аналізу на Форекс Моделі, які відносяться до цієї категорії зазвичай з'являються в період консолідації, коли закінчується одна частина тренда і ринок "набирає сили" перед продовженням тенденції. Таких моделей досить багато. До них, в першу чергу можна віднести

прапор

і вимпел . Вимпел являє собою трикутник. Але на відміну від відомого патерну, він формується дуже швидко, протягом години. Що стосується прапора - це прямокутник, зазвичай розгорнутий в протилежну від тренда сторону (хоча зустрічаються і горизонтальні прапори). До моделей, які продовжують тренд відносять і

трикутники

( хоча це досить спірне заяву ).Насправді, трикутники можуть провіщати і розворот тенденції. Тому, якщо такий патерн формується, необхідно уважно стежити за ним і чекати, яка саме з граней буде пробита. Звичайно, це далеко не всі моделі, які віщують розворот або продовження тенденції. Але дані патерни можна віднести до найбільш популярним. Для того, щоб приймати грамотні рішення в роботі з фігурами технічного аналізу, ми хотіли б дати наостанок кілька важливих рекомендацій. В першу чергу, при формуванні тієї чи іншої моделі, ми рекомендуємо звертати увагу на різні патерни для того, щоб розуміти, чи дійсно щось утворює на графіку або це тільки суб'єктивне бачення трейдера.

Наприклад, якщо торгівля йде на годинному графіку і утворюється велика формація, схожа на трикутник, можна звернутися до денним графіком і побачити все, що відбувається в масштабі.

Ще одна важлива рекомендація

- бачити ринок цілком, а не тільки окремий патерн в процесі його появи.