Alibaba купить частку в Sanjiang Shopping Club

Китайський інтернет-рітейлер Alibaba Group купить близько 32% величезною мережі супермаркетів Sanjiang Shopping Club (третій за величиною в Китаї) за 2 млрд юанів ($ 290 млн) , повідомляє агентство Bloomberg. Alibaba отримає під свій контроль частину бізнесу з базою більше ніж в 1 млн клієнтів .

Alibaba не вперше інвестує кошти в фізичні продажу. Раніше холдинг купив Intime Retail Group. Так, Alibaba Group виходить на нові ринки збуту, покриваючи все більше клієнтів і розвиваючи свою логістичну мережу. В кінцевому підсумку очікується повне виключення посередників і дистриб'юторів, відкриваючи можливість купувати відразу у постачальників.

"Sanjiang Shopping це поширена мережа роздрібних магазинів", - повідомляється в документах. Обидві компанії розділять між собою логістичні завдання, а так само залучення постачальників.

Зокрема, Alibaba заплатить 1, 52 млрд юанів за нові акції, придбає існуючі акції у акціонерів на суму в 438, 6 млн юанів і конвертовані облігації в рамках приватних угод на 188 млн юанів. В даний час Sanjiang управляє близько 160 магазинами, розміщеними по території фінансово благополучною провінції Чжецзян. Придбання частки більше зазначеної вище в найближчі 12 місяців Alibaba Hroup не планує.

Від новини акції Sanjiang Shopping Club виросли протягом дня на 10%, на тлі чого ринкова капіталізація компанії збільшилася до $ 830 млн.

Акції Alibaba Group почали торги в понеділок з ростом близько 1%.