Доступне p2P кредитування: огляд компанії "Місто Грошей"

Вітаю! Набридло "зливати" гроші на ПАММ-рахунках і "лаву" разом з хайп? Згоден, звучить, як в дешевій рекламі чергової фінансової піраміди. А якщо серйозно - сьогодні в Мережі можна знайти масу способів вкласти гроші під високі відсотки, не ризикуючи втратити всю суму за одну хвилину.

І сьогодні в центрі нашої уваги - P2P кредитування з точки зору інвестора.

Що це таке?

Р2P кредитування - це коли конкретний Петя кредитує Васю безпосередньо своїми грошима. Вираз " peer-to-peer " з англійської перекладається як "один одному".

Позичальники отримують позикові кошти під менший відсоток, ніж у банку або МФО. А кредитори-інвестори заробляють на таких позиках набагато більше, ніж на вклади та інших консервативних інструментах.

Загалом, Р2P кредитування - дуже цікавий варіант і для позичальника, і для інвестора!

Цікаві факти

 1. Першим сервісом P2P-кредитування стала британська компанія з непристойною назвою Zopa. З моменту свого створення (2005 рік) приватні інвестори сервісу видали позик на суму понад 500 млн. Євро!
 2. Виділяють три типи P2P-кредитування:
  - споживче (на ремонт будинку, оплату відпустки / весілля або на рефінансування кредитів)
  - малого та середнього бізнесу (незабезпечені позики або забезпечені власністю компанії). Такі кредити, як правило, використовуються для покупки активів або розвитку
  - нерухомості (для придбання комерційної нерухомості або житла)
 3. Позики при P2P-кредитуванні дробляться на маленькі шматочки (від $ 25).Такий нюанс знижує ризики кредитора. Адже в разі неповернення окремих мікропозик якість загального портфеля серйозно не постраждає
 4. Щомісяця через p2p-платформи проходять мільйони доларів. Очікується, що до 2016 року обсяг ринку позик "людини до людини" у Великобританії складе 5 млрд. Євро, в США - $ 30 млрд., А в усьому світі подолає планку в $ 60 млрд
 5. Кредити через p2p обходяться дешевше, ніж обслуговування заборгованості по кредитній карті
 6. в цілому, інвестування в p2p сервіси менш ризиковано, ніж вкладення на фондовому ринку. Це підтверджує досвід 2008-го року. На початку фінансової кризи фондовий ринок США просів на 53%, а сектор p2p-кредитування втратив всього 3%
 7. Найбільше прибутку приносять позички на рефінансування боргу і кредити на організацію весіль, переїздів і ... відпусток

Інтернет-майданчик позик "Місто Грошей"

"Місто Грошей" - це найбільша російська інтернет-майданчик в сегменті P2P, на якій зустрічаються позичальники і інвестори.

Товариство з обмеженою відповідальністю входить до складу холдингу General Invest (фінансова та інвестиційна діяльність). Інтернет-портал об'єднує кілька компаній в Росії, Люксембурзі, Італії, Швейцарії та Білорусі (в Україні проект не представлений).

Важливо! Як позичальників залучаються тільки комерційні організації і підприємці. Іншими словами, кредит на відпустку в Єгипті або на навчання в Оксфорді тут отримати не вдасться.

Позики в "Місті грошей" ділять на три типи:

 • Під заставу транспортного засобу
 • На Startup
 • На розвиток бізнесу

Позикові кошти на майданчику можна отримати на:

 • Покупку, модернізацію або ремонт обладнання, нерухомості або авто
 • Рефінансування кредитів (одного або декількох)
 • Викуп частки в бізнесі

В якості забезпечення розглядається ліквідне майно позичальника (обладнання, спецтехніка, нерухомість, ТС або поручительство третіх осіб).Всі проекти на отримання позик надходять у відкритий доступ тільки після ретельної оцінки за технологією ЕБРіР. Експерти сервісу особисто оцінюють бізнес, виїжджаючи на місце його ведення.

В першу чергу, аналізується прибутковість і стабільність бізнесу, а також рівень забезпеченості і повернення позики. Договір позики укладається між позичальником та інвестором безпосередньо. Учасники проекту можуть вільно спілкуватися один з одним на майданчику і навіть вести торги за ставками.

В ролі інвестора може виступити, хто завгодно: і фізичне, і юридична особа.

Мінімальна сума інвестицій від одного кредитора становить 10 000 рублів, а обмежень по максимальній сумі немає зовсім. При цьому фінансувати проект можна або повністю, або частково.

Як тільки заявка позичальника збирає потрібну суму, на електронну пошту інвесторів прийде повідомлення про закінчення торгів з докладними умовами позики і формою оплати комісії "Міста Грошей".

Після оплати комісії майданчики (банківською картою або переказом через банк) договір позики і забезпечення підписується в офісі "Міста Грошей" (присутній позичальник і представник сервісу).

Далі оригінал документів доставляється інвестору поштою. Ну, а далі потрібно лише підписати договір зі свого боку, вислати його в офіс і перерахувати гроші позичальнику.

Пара цифр

На кінець листопада 2015 в сервісі було зареєстровано майже 10, 5 тисяч позичальників, а інвесторів - більше 4 тисяч. За весь час роботи майданчика було схвалено позик на суму більше 522 млрд. Рублів!

Процентні ставки за позиками в "Місті Грошей" варіюються в діапазоні від 25% до 100% річних. Додатково прямі інвестори оплачують 1% комісії сервісу.Майданчик працює цілодобово в режимі 24/7/365.

Моя думка: "Місто Грошей" - один з найнадійніших сервісів в даному сегменті. У всякому разі, його однозначно можна розглядати з точки зору диверсифікації своїх інвестицій. Та й відгуки про цю майданчику в Мережі, здебільшого, пристойні.

На мій погляд, майданчик вигідно відрізняє пристойна потенційна прибутковість в поєднанні з прийнятним рівнем ризику. Тим більше на тлі нескінченно улюблених в інтернеті ПАММ-рахунків і хайпів.

А як Ви ставитеся до ніші p2p-кредитування? І конкретно, до сервісу "Місто Грошей"? Підписуйтесь на оновлення та діліться найцікавішими постами з друзями в соціальних мережах!