Індикатор accumulation Distribution (AD)

Даний індикатор був створений Марком Чайкіним. В його основі лежать індикатор Баланс обсягу (OBV), а також індекс накопичення і розподілу. Суть AD (Accumulation Distribution) полягає в тому, щоб порівняти вартість закриття з серединою торгового діапазону цін від одного екстремуму, до іншого."tradingview_cd2d1-wrapper">

Основи Accumulation/Distribution

Цікаво, що поява цього індикатора стало можливим завдяки чистій випадковості. Чайкін брав ціни закриття з щоденних газет, які в певний момент перестали публікувати ціни відкриття.

Тому розробнику довелося звернутися до середньої ціни діапазону.
Як тільки AD був винайдений, він успішно застосовувався для вимірювання потоку коштів, які направляються в інвестування акцій. Однак згодом, його стали успішно застосовувати і для спекуляцій на міжнародному валютному ринку.

З огляду на той факт, що бінарні опціони в даний час можуть бути як валютними, так і на товари, а також на акції, індикатор AD відмінно працює практично для всіх бінарних опціонів. Слід зазначити, що пізніше індикатор накопичення розподілу ліг в основу створення осцилятора Чайкіна.

Передбачається, що в рамках висхідного тренда більшість цін закриття прагнуть до максимуму торгового періоду. До того ж у міру того, як до тренду приєднуються інші трейдери, відбувається зростання торгових обсягів тієї чи іншого цінного паперу або валюти. Що стосується спадного або ведмежого тренда, все відбувається з точністю до навпаки. Але обсяги також ростуть або, по крайней мере, перевищують свої середні значення.

Як використовувати AD

Тобто індикатор Accumulation/Distribution відмінно демонструє, чи стоять за поточним трендом певні ринкові сили, тобто чи має цей тренд право на життя.

В якості допоміжного інструменту для торгівлі A/D допомагає зрозуміти, чи збільшується обсяг торгових операцій в процесі покупки або продажу базових активів. Якщо крива спрямована вгору, це означає, що на ринку в даний час переважна вплив покупців. У разі, коли крива індикатора бінарних опціонів AD спрямована вниз, можна говорити про переважання ведмежих настроїв на ринку.

Також, можна використовувати цей індикатор бінарних опціонів для того, щоб знаходити всілякі дивергенції (розбіжності в показаннях з поточною ринковою ціною. Зазвичай дає досить сильний сигнал про те, що поточний тренд буде змінюватися) і визначення сили, яка є рушійною для поточного ринкового тренду.

AD може давати трейдеру бінарних опціонів певні сигнали, які допоможуть йому правильно визначати не тільки поточний тренд, але і його силу.

Якщо AD зростає і при цьому, ростуть ціни на графіку, значить спостерігається висхідний тренд і можна купувати опціони Call. В іншому випадку, якщо ціни на графіку оновлюють мінімуми і крива прагне вниз, значить можна купувати Put.

Коли графік ціни оновлює максимуми, але при цьому, крива спрямована вниз, мова йде про ведмежою дивергенції. Тобто передбачається, що бичачий тренд зміниться найближчим часом.

Те ж саме, але навпаки, можна сказати і про бичачої дивергенції, коли ціни на графіку продовжують оновлювати мінімуми, а крива індикатора спрямована вгору. В такому випадку, передбачається, що незабаром тренд зміниться на бичачий.

Проте, у індикатора Accumulation/Distribution є ряд недоліків:

  • Він не враховує цінові розриви (гепи), які можуть зустрічатися на графіках час від часу. Якщо таких цінових розривів стає більше, в розрахунках з'являються помилки. Так що потрібно уважно відстежувати їх появу.
  • Ще одним недоліком є ​​те, що Accumulation/Distribution досить точно повторює рухи ціни, особливо якщо мова йде про ціну закриття. В такому випадку, він може пропускати деякі дивергенції.