Про навчання і скальпинг

Минуло всього вісім місяців, з тих пір як закінчилося моє навчання в United Traders А здається, ніби нічим, крім трейдингу, останні 20 років свого життя і не займався)))). Мабуть це були самі плідні вісім місяців життя, які у мене були: перепробував десятки стратегій для заробітку, якісь дуже успішно, якісь немає; вивчав програмування, програми для бектестінга; дуже щільно займався темою опціонів; спілкувався з трейдерами, отримував досвід і знання; почав освоювати блоггерство, з'явилася можливість сконцентрувати свої знання і досвід як трейдера, результатом дуже задоволений, такої стабільності, мабуть ще не було.

Проте всьому цьому передували три місяці серйозної підготовки. Курси по скальпинга дали можливість відчути себе членом однієї великої і сильної команди, додали впевненості в собі, дозволили опанувати знаннями інфраструктури ринку, а звідси і розумінням багатьох механізмів його роботи, чіткий ризик і мані-менеджмент і найголовніше - ДОСВІД. Досвід і наглядова, коли дивишся, що роблять інші, і також досвід безпосередньо трейдингу, коли ти робиш трейди один за іншим не з метою заробітку, але з метою навчиться не бояться їх робити, конкретно мені цього не вистачало найбільше, бо володіючи розвиненою інтуїцією, мав звичку впадати в заціпеніння перед прийняттям рішення: робити трейд чи ні. І саме скальпинг дав можливість напрацювати скилл здійснення угод. Одним із завдань на кожному занятті було наступним: "зробити 100 трейдів, маючи ризик на день 20 доларів і при цьому - ВИЖИТИ і не влетіти в стоп", далі завдання трансформувалося в "зробити 100 трейдів, маючи ризик на день 20 доларів і при цьому постаратися ЗАРОБИТИ В КОЖНІЙ УГОДІ! ". Не вірите? Дивіться самі:

або

Кожен з вас, я впевнений, пам'ятає дні, коли кожна угода, в яку входив, висіла в плюсі, але вибивала по стопу, тому що чекали, що буде більше! Було? Так ось, це дуже заспокоює і мотивує - ВСЕ ЗАКРИТИ В ПЛЮС, не забувайте, що психологія в трейдингу - це левова частка успіху. Кожен мінусовій трейд - це, по суті, програш в невеликому битві, а кожен позитивний - маленька перемога. Часто перемагаючи, починаєш все більше вірити в себе, ставати більш розсудливим і спокійним, жадібність пропадає. Саме цьому вчить скальпинг, брати прибуток завжди, не чекати, коли вона зникне. Це не просто - потрібна велика працездатність. Звичайно зручніше зайти 100 акцій і "взяти поінт", ніж 10 раз по 10 центів, проте це вибір кожного: брати по малу, але напевно або ризикувати серйозно, але з великою нагородою. Особисто я - за статистику, мені легше знайти 10 ситуацій, де я майже напевно отримаю невеликий прибуток, ніж робити ставку на удачу, намагаючись зірвати великий куш, однак і це треба вміти, адже ситуація може появитися дуже вдала, та й гроші, сплачені за навчання, потрібно відбивати)))):

Point's

Навчатися чогось потрібно самому, тобто робити своїми руками, тільки тоді буде толк. Однак потрібно спочатку дізнатися ЩО РОБИТИ, а це може показати тільки досвідчений наставник, професіонал своєї справи. У моєму випадку це були Дмитро Белоусов Роман Вишневський і Костя Скромний трейдер Скальпер, середня позиція якого рідко менше півмільйона акцій, тому що він скромний, мільйон бере рідко, щоб не виділятися)))))))))). Дмитро на самих заняттях іноді виводив зображення свого екрану на проектор і торгував, показуючи що і як потрібно робити, відповідаючи на питання і коментуючи все, що відбувається. Одне таке заняття коштує цілого місяця власних спостережень, зі спробою самому зробити вводи про побачене на екрані. Як говоритися, "краще один раз побачити, ніж сто раз придумати" © Моє! На деяких заняттях ми отримували нову стратегію заробітку, а далі виконували завдання з відпрацювання отриманих навичок. Ризик на день завжди був однаковим - 20 доларів. І це вимагало акуратно дій, адже буквально три трейда в (-5) центів і все, можна йти додому, а мені "йти" було 90 кілометрів по пробкам, тому що їздив зі свого славного міста Сергієва Посада, кожен день, годин по 5 в один кінець. От і доводилося бути вкрай виборчим у виборі трейдів, а завдання залишалося однаковим - 10 000 акцій в день проторгувати! Ось це підготовка! І все це під чуйним керівництвом досвідченого наставника. До речі Дмитро мужньо все три місяці відповідав на одні і ті ж питання і вказував всім на одні й ті ж помилки, не просто це, я вже переконався за місяць блогерства!)))))

Питання з відпочинком під час торгівлі вирішувалося дуже просто: три угоди в мінус - гуляй 15 хвилин, подзвони мамі, бабусі чи ще комусь, чаю налий, печеньку з'їси, відпочинь одним словом. А якщо п'ять поспіль трейдів в плюс - те ж саме, погуляй, бо майже завжди подібне закінчується Увірування в свою безпомилковість і ловом жирних лосів кілька разів поспіль. У групі це дуже важливо, бо відстежити стан кожного індивідуально, неможливо в принципі, а масовий підхід тут дуже до речі. Також у викладача був окремий екран програми менеджера з даними по кожному учневі групи і обдурити було непросто, все було видно в ризиках)))).

Сьогодні я вже можу зізнатися, що кілька разів відверто махлював! Завдання "100 трейдів" було завжди, набір акцій на перший місяць навчання також не змінювався: $ BAC $ S $ SIRI $ DELL $ XRX $ NOK $ KEY $ AMD $ C $ BBT $ MSFT $ INTC $ MO $ GE $ T $ CSCO $ JPM Я ж, маючи семимісячний досвід торгівлі акцій $ FCX і $ UAL З ранку робив собі невелику "подушку профіту", доларів в 20-50 і, маючи сумарний ризик на день 40-70 доларів (мої 20-50 плюс ризик (-20)) вже набагато спокійніше підходив до виконання ста трейдів!))))) Але, моє шулерство було розкрито досвідченим наставником на раз і за це я був суворо покараний.. Мені не дозволили підвищувати обсяг акцій в угоді, однак план по профітом на день збільшили вдвічі, а за невиконання погрожували відрахуванням з групи, бо нєфіг! Ну потім зглянулися і повернули умови як у всіх!))))

Після першого місяця плани на день змінилися звичайною рутинною трейдингом, ризики визначені, профіти теж - вперед, обмеження по акціях зняли. Торгуй, задавай питання професіоналам, в загальному - самостійна робота. Час перевірки засвоєного матеріалу і своїх навичок, жарку пору, хотілося все і відразу. З одного боку руки були готові бити в усі, що ворушиться, осточортіло Надліквідність акції відразу все покидали, пішли на волатильні дорогі папери, коротше покинули зону комфорту, відразу з'явилися "прослизання", "пересиджування мінусів", спроби відібрати "своє" у акції, на цьому етапі поламалися багато, бо навіть при наявності чіткого плану і вміння, відсутність закріплених навичок контролю емоцій може все зіпсувати. Але і тут нікому не дали постраждати дуже сильно, Дмитро розмовляв з кожним, допомагав, підтримував, стежив за результатами кожного учасника групи, допомагав знайти слабкі місця і їх ліквідувати.

Завершивши курси і офіційно вступив до лав скальперів, почалася індивідуальна робота. Мене "підсадили" до Кості, щоб він стежив за мною, допомагав, вчив, змушував торгувати, постійно збільшуючи обсяг, а найголовніше, виручав, коли у мене були серйозні проблеми з піенелем!))))))) Виглядало приблизно так:

- Коооооооооостяяя, мене тут *********!!! Чооооо робити???!!!
- спокуха, не кричи. Чого кіпішуешь? Ща ми всіх порвемо.

І, що характерно, рвали!

Ось перший день торгівлі на терміналі Sterling Trader Pro:

FirstDayOnSterling
Обсяг позицій поступово збільшувався:

Scalping on Sterling Trader Pro
і

Scalping on Sterling Trader Pro

Роман Вишневський іноді, проходячи повз мого столу, сідав поруч і спокійно так, не поспішаючи, називав тікери, ми їх відкривали і він говорив, що робити. До речі, жодного "спільного" трейда в мінус не було. Ще раз - ЖОДНОГО, ось це, я розумію, професіоналізм!

Потім, розвиваючись як трейдер і пробуючи себе в нових стилях і стратегіях скальпинга і трейдингу, в цілому, почав торгувати відкриття сесії, іноді набираючи цілий портфель з ранку, отримуючи позиції в перший принт, досвід, треба зауважити безцінний, було завжди жарко, 20 позицій і половина рве на друзки, потрібно встигнути їх покрити, а до позитивних додатися:

Morning MOO

І тут як не можна до речі у нагоді досвід скальпинга, шурувати по кнопках доводилося з надсвітовою швидкістю!

А ще через декілька місяців, зібравши всі свої вміння і навички, провівши ряд бектестов, відпрацювавши параметри ризиків і цілей, обговоривши цю справу з досвідченими колегами почав торгувати в тому стилі, який демонструю в своїх відео. Я вважаю, що трейдер повинен прагнути максимально ефективно використовувати свій час. Просиджування всієї сесії за монітором, я вважаю, не сильно корисно для здоров'я, очі втомлюються, спина болить. Тому 30 хвилин в день бачиться мені оптимальним, на даному етапі розвитку, зрозуміло, далі буду працювати над якістю, займуся пошуком найбільш тямущих і придатних для заробляння ситуацій. Деякі з них вже почав висвітлювати у своїх відео уроках.

Маючи за плечима реальний досвід і реальний результат, можу рекомендувати всім, хто зацікавлений отриманням якісних навичок скальпера і трейдера, звернутися за знаннями в команду професіоналів.