Рецензія на книгу Стіва Сиболд "Як думають багаті люди?"

Вітаю, дорогі шанувальники мого літературного таланту. Ось і я, нарешті, дістався до психологічної літератури з так званого (мною) розділу "Як думають багаті люди" і хочу поділитися з вами своїми дослідженнями. Якщо вам, як і мені, цікаві тяжкі думи мільйонерів - читайте далі.

Отже, видалася вільна хвилинка, і я вирішив взятися за Стіва Сиболд і його "How Rich People Think" ( "Як мислять багаті люди", знайшов у вільному доступі, але тільки англійською). Книга присвячена відмінностям "середнього" і "вищого (світового)" класів.

Як стверджує сам автор, ця література не про гроші, а про спосіб мислення. Стів почав брати інтерв'ю багатіїв в 1984 році, коли був ще студентом, тому що сам прагнув розбагатіти. Через 26 років, опитавши 1200 найбагатших людей планети, він виклав свої ідеї в 100 розділах книги. Ось кілька тез, які, хоч і не нові, але цілком актуальні:

  1. Світовий вищий клас думає куди інвестувати, а не про те, куди витратити гроші
  2. Середній клас має "лотерейний" менталітет, світовий клас має менталітет "дії "
  3. Бідні обережно звертаються з грошима, багаті - приймають виправданий ризик
  4. Середній клас вважає, що амбіції це гріх. Світовий клас вважає, що амбіції це чеснота
  5. Середній клас вчить своїх дітей, що потрібно бути щасливими від того, що маєш. Світовий клас вчить своїх дітей, як йти до своєї мрії
  6. Бідні думають, що щоб розбагатіти, потрібно принести в жертву своє здоров'я.Світовий клас вірить, що багатство робить людину здоровішою
  7. Середній клас вважає, що багаті - духовні банкрути. Світовий клас вважає, що він - серед самих духовних людей суспільства
  8. Середній клас вважає, що якщо людина стає багатими, то він втратить своїх друзів. Мільйонери вважають, що бути багатим означає розширювати своє коло знайомих
  9. Середній клас ставить розмиті цілі з гнучкими термінами. Світовий клас має чітко визначені цілі з фіксованим дедлайном (помри, але зроби)
  10. Середній клас не пов'язує подорож з багатством. Світовий клас знає, що подорожі роблять людей багатшими

Про автора

Стів Сиболд - відомий американський бізнес-тренер, мільйонер, який зробив себе сам. Починав він як професійний тенісист і навіть увійшов в топ 500 кращих гравців світу. У 1987 він став відомим спортивним тренером дитячих команд, спеціалізуючись на психологічній підготовці спортсменів.

Як підприємець, Сиболд разом з партнерами організували з нуля два бізнесу, які в наслідок принесли йому його перші мільйони. У 1996 Сиболд почав співпрацювати з Біллом Глоувом, який відомий як батько професійних спікерів. Разом вони створили Gove-Siebold Group, Inc. і виступили за 5 років більш ніж перед 30 тисячами слухачів по всьому світу. Відео та аудіо програми компанії продавалися в 30 країнах.

Стів досі виступає і проводить близько 600 відеоконференцій і 60 живих виступів щорічно. Містер Сиболд - повноправний член Національної Асоціації спікер США. У 2005 він отримав престижну нагороду цієї організації, якій удостоєні всього 7% світових спікерів. Сиболд веде свою колонку в щомісячному галузевому виданні Networking Times.

Чим хороша книга

Взагалі, книга читається легко і на одному диханні. Цікавий формат. Один з ключових моментів це те, що Сиболд не просто критикує мислення представників середнього класу, а дає конкретні рекомендації, як перестати думати як "ліміту".

Наприклад, автор питає читача: "Коли ти був дитиною, що тобі говорили з приводу важкої роботи? "Його порада:" Відкиньте всі обмеження про те, що щоб стати багатим треба багато працювати (то, що вселяють нам з дитинства). Почніть думати про те, які використовувати важелі, щоб стати більш ефективним в роботі ".

Або так: "Ви соромитеся свого бажання бути багатим? ". "Прийміть рішення пишатися цим бажанням і не слухайте тих, хто каже, що бути багатим - це погано".

Критика

Відчувається в словах автора якесь, чи що, зневага щодо середньостатистичної людини, яка щодня ходить на роботу і заробляє собі на хліб. Питання класової нерівності завжди стояло руба перед людством. А що якби багатії не cмоглі, передавати свої мільйони і власність у спадок? Скільки з мільйонерів 21-і століття домоглися успіху самі?

Все ми їх знаємо і можемо перерахувати по пальцях. Так, сучасні технології дозволяють почати свою справу і домогтися успіху без колосальних початкових фінансових вкладень. Але особисто я сумніваюся, що дитина з бідної африканської країни має такі ж шанси на успіх, як випускник Гарварда, навіть якщо його мислення буде супер позитивним і налаштованим на багатство.

В будь-якому разі, друзі, раджу вам особисто прочитати книгу і робити вже власні висновки, що саме вам заважає (або допомагає) бути багатим.А якщо вам сподобався мій опус - коментуйте, діліться, підписуйтесь на мій блог.