Керівництво для початківця стартапера: від ідеї до фінансування

Вітаю шановні читачі. Вирішили почати свій бізнес в сфері інноваційних технологій? Ви розробляєте цікаву ідею?

У будь-якого початківця стартапера виникає кілька важливих питань: як залучити необхідні ресурси в свій проект? Як знайти інвестора, ніж його зацікавити? На ці та багато інших питань ми і допоможемо Вам відповісти. Отже, як залучити інвестиції в стартап? Давайте розбиратися разом.

Зміст

 • 1 Як правильно оцінити свою ідею?
 • 2 Підготовка бізнес-плану
 • 3 Яка необхідна документація?
 • 4 Хороша команда забезпечить 50% успіху стартапу
 • 5 Де ж шукати інвестора?
 • 6 краудфандінгом що це таке?
 • 7 Як же розібратися інвесторові в величезному потоці різних проектів?

Як правильно оцінити свою ідею?

Перше, що необхідно зробити - це об'єктивно оцінити ідею свого майбутнього проекту. Багато стартаперів здійснюють головну помилку - вони невірно оцінюють свою ідею або продукт. Тут дуже важливо бути об'єктивним, так як люди, "гарячі" реалізацією своєї ідеї далеко не завжди готові усвідомити її марність.
Спробуйте відповісти всього на три питання:

 1. Яку проблему допоможе вирішити ваш проект?
 2. Яким чином дана проблема буде вирішена?
 3. Як ви будете отримувати прибуток?

Вчіться відокремлювати своє особисте ставлення до проекту, без цього просто не добитися успіху.

Підготовка бізнес-плану

Відповіли? Оцінили? Чудово! Переходимо до етапу підготовки бізнес-плану. Один з найпростіших і надійних шляхів - використання ідей і трендів, що превалюють на західному ринку. Такий варіант дозволить істотно знизити як власні ризики, так і ризики інвесторів.

Однак, не варто бездумно все скачувати з інтернету, адже грамотно складений бізнес-план - ключ до серця інвестора. Повинно бути виділено чітко три напрямки:

 1. Тільки необхідна інформація. Не варто перераховувати в плані свої особисті досягнення або перевантажувати його професійними термінами. Важливо зосередитися тільки на проекті
 2. Поставте чіткі цілі і сформулюйте шляхи їх досягнення, зробіть акцент на конкретних ринкових сегментах
 3. Оперуйте тільки реальними економічними показниками, що надаються цифри потенційної прибутковості повинні бути переконливими. Ваш проект - це не фінансова піраміда, не варто "малювати цифри зі стелі" - це просто нерозумно

Яка необхідна документація?

Так, так, так. Для того, щоб залучити ресурси для свого стартапу теж необхідні документи. Здивовані? Побачивши список необхідних документів для надання в той самий інвестиційний фонд, багато стартаперів просто губляться.

Не лякайтеся, не варто. Ніколи не недооцінюєте презентацію продукту. Для початку Вам вистачить хорошою, грамотної презентації. У ній повинна бути зібрана вся інформація, яка може знадобитися інвесторам, включаючи всі розрахунки по доходах і видатках. Не забувайте, що інвестори - це люди, які серйозно і тверезо оцінюють всі вступники заяви, а особливо цифри.

Навіть просто хороші прогнози по прибутку від вашого стартапа будуть розділені на десять, адже інвестування в такі продукти - це область, яку дуже важко прогнозувати.

Хороша команда забезпечить 50% успіху стартапу

Наступне важлива умова - це команда. Особливо в сфері технологій, де дуже багато залежить від людей. Команда повинна бути згуртованою навколо однієї ідеї, бути націленою на результат, адже шлях до успіху усіяний невдачами, невідомістю. Необхідно, щоб кожен член команди відповідав за свою ділянку розробки. Це допоможе істотно скоротити час розробки продукту і поліпшити його якість.

Для інвесторів дуже важливу роль відіграє наявність досвіду у команди. У разі його відсутності, краще відразу надавати прототип стартапу.

Також важлива умова для залучення інвестицій в стартап - це створення демо-версії або працюючого прототипу вашого продукту. Навіть простий версії буде досить, щоб оцінити попит на вашу розробку, які виникають проблеми і що необхідно доопрацювати. Отже, бізнес-план складений, бета-версія стартапу запущена і успішно працює!

Де ж шукати інвестора?

На сьогоднішній день, в Росії сам процес пошуку інвесторів для будь-якого проекту істотно полегшений. По-перше існують різні інвестиційні фонди, приватні інвестори, бізнес-інкубатори.

Крім цього проводяться тематичні заходи, форма їх проведення дає можливість крім тісного спілкування з експертами, завести корисні контакти і зв'язки, а також досить швидко отримати необхідний фідбек. Також в наш час, проводяться різноманітні конкурси, переможцям яких надається фінансова підтримка від інвесторів.

Зараз інвестори поділяються на кілька категорій: венчурні фонди, приватні інвестори, біржі інвесторів. Так що, давайте розбиратися.

Венчурні фонди - це ті ж інвестиційні фонди, але працюють тільки з інноваційними проектами (стартапами). Венчурні фонди роблять інвестиції в компанії або проекти з високим ступенем ризику в надії отримати високу прибутковість свого вкладення. Багато вкладають кошти в сектор новітніх наукових розробок, високих технологій. При цьому, для венчурного фонду 70-80% інвестицій не приносять віддачі, але прибуток від решти 20-30% окупає всі збитки.

Приватний інвестор - фізична особа, яка вкладає свої власні кошти в проекти на стадії розробки, отримуючи натомість частку в статутному капіталі компанії (зазвичай це блокуючий пакет, а не контрольний) і частина прибутку. Невелике, але постійно зростаюче число приватних інвесторів об'єднуються в групи, для спільного пошуку об'єктів для інвестицій або для об'єднання капіталу. Такі об'єднання називають новим словом краудфандінг.

краудфандінгом що це таке?

краудфандінгом ( що походить від злиття двох англійських слів сrowd funding, сrowd - "натовп", funding - "фінансування" ) - це співпраця групи людей, які об'єднують на добровільних засадах свої власні кошти, за допомогою інтернету, для подальшого їх інвестування в різні проекти.

краудфандінгом фінансує компанії шляхом продажу малих часток підприємства великому колу інвесторів. Такий вид інвестування дозволяє стартап-компаній збирати до $ 1 млн, без подачі паперів або реєстрації акцій для продажу.

Як же розібратися інвесторові в величезному потоці різних проектів?

Для інвесторів, які не є професіоналами в секторі інноваційних технологій існують біржі стартапів.Здорово? Безсумнівно! Представляємо вашій увазі найвідоміші біржі стартапів.

кікстартера (www. Kickstarter. Com) - біржа стартапів, що представляє собою інтернет-спільнота креативних і унікальних людей. Вони або разом, або самостійно створюють масу різних проектів, що полегшують наше повсякденне життя, додаючи в неї нові і корисні предмети. На даний момент, близько 7, 5 мільйонів розробників представляють свої проекти на цій біржі стартапів. Приватні інвестори вже зробили інвестиції на суму понад $ 1 млрд в стратап кікстартера.

NaPartner (www. Napartner. Ru) - це не співтовариство, а саме сервіс, який попомогает знайти інвестиції або команду для розробки стартапу. Т. е. Це сайт, який дозволяє одним людям знайти інших. На сьогоднішній день, біржа NaPartner залучила понад $ 10 млн інвестицій. Тут працюють як професіонали, так і початківці стартаперів.

Сподіваюся, що вся інформація, представлена ​​тут, допоможе вам краще орієнтуватися в бурхливому океані бізнесу! Бажаємо вам удачі!