9 Причин надмірної торгівлі

Безсистемна торгівля змушує трейдера працювати все більше і більше, в надії на отримання прибутку. Доходить до того, що у них розвивається справжня залежність від трейдингу. Деякі трейдери починають торгувати занадто активно, здебільшого це стосується коротких позицій.

А причина проста - трейдер не позначив для себе конструктивний метод торгівлі. Це означає вибір стратегії, інструментів, наявність індивідуального стилю, досвіду та інших складових.

Як не потрапити в залежність :

  • Навчіться визначати зайву торгівлю.
  • Розберіться в поточній ситуації і проаналізуйте, чи можливо так працювати досить довго.
  • Визначте раціональне зерно вашого методу і використовуйте його в схожих ситуаціях. Так ви уникнете зайвої власної активності.
  • Створіть свій базовий критерій нормальної торгової діяльності, щоб було від чого відштовхуватися. Так можна простежити, наскільки далеко зайшло відхилення від норми.
  • За основу візьміть число закінчених угод або обсяг торгівлі. Але тут допускаються природні відхилення. Наприклад, загальна активність на ринку зросте при високих коливаннях, коли кожен намагається відкрити якомога більше угод.

Причини надмірної торгівлі і вирішення проблеми

1. Сильна захопленість

Стан азарту на Форекс спостерігається у трейдерів, які задоволення від емоційного збудження ставлять вище мети отримання прибутку.Таку торгівлю можна порівняти з емоційною грою в казино і, як наслідок, швидко потрапити від неї в залежність. Тільки замість заробітку ви даремно витратите гроші.

Але якщо ви націлені отримати реальний прибуток, повністю переглянете свою мотивацію, основну мету, не думатйте про захоплюючій стороні справи. Треба зосередитися на розсудливості і сконцентруватися на холодному розумі, детально структурувати план торгівлі. Тільки так можна досягти результативності, вираженої в грошових знаках.

2. Нечітка стратегія

Чітко сформульована стратегія потрібна для визначення моментів входу і виходу з ринку, тому її відсутність компенсується будь-якими непродуманими діями під час торгівлі.

Як правило, трейдер намагається йти за трендом, але не завжди встигає. Так, він випадково виявляє, що продовжує відкривати угоди на купівлю, коли тренд тільки що розвернувся вниз. І продовжує продавати, коли тренд, навпаки, вже почав підніматися.

Не допускати подібних збиткових ситуацій допомагає самостійна розробка стратегій. Тільки ви самі повинні враховувати власні можливості, проводити фундаментальну і технічну аналітику, контролювати емоційний стан. Використання власної стратегії оберігає вас від необдуманих рішень, що позитивно позначається на гаманці.

3. Рутина

Ринок характеризується не тільки хвилюючими емоції стрибками цін. Іноді трапляються досить тривалі періоди затишшя, коли коливання або зовсім незначні, або навіть зовсім відсутні. Проводячи багато часу за монітором, в такій ситуації трейдери можуть занудьгувати. Зазвичай страждають люди, які віддають перевагу сильні переживання, або ті, хто відчайдушно потребують грошей.

Період низької волатильності завжди триває набагато більше, ніж рідкісні сплески цін. Треба спокійно до цього ставитися, і терпляче перечікувати, не втрачаючи уваги. Адже інвестор прийшов на ринок, щоб заробити, а не бути залежним від змін власного настрою.

4. Недолік фінансів

Крайня потреба в грошах є важким перешкодою для спокійної розважливої ​​торгівлі. Через неї будь-яке рішення буде направлено на отримання негайного прибутку, а використання стратегії піде на останній план.

Необхідно періодично оцінювати свої фінанси, а також постійно перевіряти ефективність вашої методики торгівлі. Кожна сходинка на шляху до пом'якшення обставин стане реальним кроком вирватися вперед.

5. Ентузіазм

Відомо, що трейдери завжди переповнені ентузіазмом. Грішать цим і ті, хто виходить на нові ринки або тільки починає застосовувати нову стратегію. Це, звичайно, позитивна властивість, але все повинно бути в міру. Надлишок захопленості веде до відкриття більшого числа позицій, ніж потрібно, причому, вони не завжди бувають продумані і вдалі.

Натхнення при торгівлі необхідно, але його краще направити на розвиток і поглиблення торговельної стратегії. Не забудьте, що оновлену стратегію спочатку краще відпрацювати на демо-рахунку або тренажері.

6. Нетерплячість

Люди, що не володіють запасом терпіння, досить швидко стають залежними від трейдингу. Часто полягає більше угод, ніж потрібно для дійсно прибуткових позицій. Це відбувається через те, що трейдери не завжди дотримуються обраних стратегій при відкриванні зайвих позицій. Таким чином, багато угод є просто непотрібними.

Самостійно виробляйте в собі терпіння і посидючість.

Вивчайте ринок більш ретельно і не слід нічого робити, поки не виникне дійсно реальний шанс відкрити позицію з вигодою.

Навчіться працювати, долаючи невгамовне бажання негайно вступити в угоду, поки повністю не розберетеся в ситуації.
Тільки володіючи терпінням, ви зможете розвинутися в трейдера професіонала. Тому не поспішайте розглядати спокійний період коливання цін, як даремно витрачений час. Вважайте його уроком терпіння.

Корисні посилання:

7. Торгівля заради відшкодування втрат

Кожен трейдер іноді зазнає збитків випадково або помилково. Тоді дехто вважає, що необхідно терміново відшкодувати втрати. Спочатку мета ясна і зрозуміла, але потім їх і далі тягне торгувати не для прибутку, а в помсту.

  • Сконцентрувавшись на власні втрати, вони починають відхилятися від заданої стратегії. Відкриваючи прибуткову позицію, трейдер вже не думає, що його кроки можуть просто не збігатися з особистої стратегією, тому, в кінцевому рахунку, теж не принесуть успіху.

Якщо ви втратили велику суму і продовжуєте нести збитки, краще зробіть паузу. Заспокойтеся і відпочиньте, заново розподіліть капітал, змініть поведінкову модель. Втрата грошей повинна викликати не почуття злості, а бажання торгувати більш ощадливо, щоб можна було повернути втрачені фінанси.

Для зниження напруження пристрастей існують спеціальні дихальні методики та інші способи розслаблення.Вони ефективно допомагають впоратися з неконтрольованими емоціями і бажанням негайно дати зворотний бій.

8. Втома

При розумової або фізичної втоми мозку бракує енергії, тому повноцінна робота стає неможливою. А це загрожує зниженням рівня самоконтролю.
Самоконтроль в торгівлі має навіть більше значення, ніж сама продумана стратегія. Адже тільки тверезе мислення запобігає необдумані рішення. В результаті втоми можна здійснювати зайві і необгрунтовані рішення. Щоб заповнити сили, потрібно джерело енергії. На допомогу приходять два основні кроки:

  1. Перерва в роботі і здоровий відпочинок.
  2. Поповнення організму глюкозою, яка поліпшує функції мозку.

Повертайтеся до торгівлі, коли відчуєте, що бадьорість, свіжі сили і енергія повністю відновлені.

9. Концентрація на помірній торгівлі

Незважаючи на те, що ринок найчастіше знаходиться в стані млявої активності, не зациклюйтеся довго на торгівлі з низькою волатильністю, інакше ефективність вашої роботи значно знизиться.

Хоча, якщо постійно перебирати в розумі пасивні періоди, мимоволі пригадуються і періоди з надмірною активністю. Виникає деяка суперечність. Намагайтеся не концентруватися на крайнощах.

Краще сконцентруватися на стані спокою і завжди пам'ятати про успішні часи. Згадуйте свої торгові ситуації на демо-рахунку. Знову відчуйте в пам'яті періоди, коли ви були спокійні і впевнені в собі.

Краще менше, але краще

Існують різні причини, через які навіть досвідчені трейдери відкривають зайві позиції. Проаналізуйте кожну з них і знайдіть найактуальніші для вас угоди.Вивчення причин зайвої торгівлі допомагає запобігти цілий ряд непотрібних кроків, відкриваючи шлях тільки до прибуткових позиціях.