7 Помилок початківців трейдерів

ошибки трейдера

За останній час я отримав багато листів з проханнями про допомогу від початківців трейдерів, які «злили» свій перший депозит на користь брокера бінарних опціонів. Я провів невелике дослідження про те, які основні помилки роблять трейдери на початку свого шляху на бінарних опціонах. Протягом декількох місяців я вів табличку в екселя, куди записував дані про основні помилки серед початківців трейдерів. Результати разом зі своїми коментарями я публікую нижче.

Найчастіші помилки трейдерів на бінарних опціонах

 1. Обіцяти не означає одружуватися. вибір брокера

Як виявилося, найбільш поширеною основною помилкою трейдерів є вибір ненадійного брокера бінарних опціонів, звідси і проблеми:

 • закриття і відкриття ордерів затримуються,
 • котирування скачуть,
 • гроші не виводять,
 • без дозволу знімаються гроші з картки,
 • платформа гальмує і т.д.

Ну і на додаток до цього «букету» - торгівля з аналітиком з брокера. Дорогі друзі, повторюю ще раз, ви торгуєте ні з аналітиками, а з аккаунт-менеджерами, досвіду реальної торгівлі у них не більше за вас. Поставте своєму менеджеру пару професійних питань, подивіться, які стратегії він вам пропонує - все відразу стане на свої місця.

Я розумію прагнення трейдерів почати працювати з брокером зі стартовим депозитом в 1,2 долара. Але, як то кажуть, скупий завжди платить двічі… І, якщо ви зацікавлені, безпосередньо в торгівлі, в заробіток, а не в тому, щоб цікаво «пограти» - моя вам порада, вибирайте крупного надійного брокера. Не варто починати з торгівлю з невеликих, «підвальних» або активно рекламованих брокерів, економте свій час і гроші. Якщо ви бачите, що брокер активно дає рекламу в соціальних мережах, пошукових системах, розсилках та ін. - значить, брокер працює на масовість і ставлення до вас буде відповідне. Якщо брокер активно пропонує вам свого робота, супер-аналітика, довірче управління, торгівлю по Мартінгейлу, за сигналами для бінарних опціонів з інвестінга, по головах биків або точкам розвороту - значить, брокер ненадійний, зв`язуватися з таким лохотроном точно не варто. Ще останнім часом можна спостерігати за штрафами, які виписує сайсек, не прогадаєте.

 1. Довіряй але перевіряй. Довірче управління (ДУ, ПАММ)

На почесному другому місці розташувалося вкладення грошей в довірче управління. Засліплені красивими цифрами, новачки вкладають в ДУ великі гроші, забуваючи про те, що ДУ - це, в першу чергу, хайп (фінансова піраміда). Однак слід розуміти, що зв`язуючись з довірчим управлінням, ви фактично віддаєте свої гроші незнайомій людині, погоджуючись на всі ризики. Результат тут цілком передбачуваний.

 1. Робота по Мартінгейлу

Язик не повертається назвати роботу по Мартінгейлу стратегією, але, як би там не було, на жаль, все більше і більше трейдерів активно намагаються працювати за цією системою. Дану стратегію активно нав`язують недобросовісні менеджери, а також продають в інтернеті (так, так, я чув пару таких історій). Про те, чому дана стратегія є збитковою, я докладно написав у своїй статті, можете ознайомитися.

 1. У пошуках Грааля. Або 100-процентна стратегія

Теж дуже актуальна помилка, особливо у початківців трейдерів - пошуки святого Грааля. Дорогі друзі, не буває 100-процентних стратегій, просто фізично не існує в природі. Успішно працювати тільки по одній стратегії теж не вийде. Це аксіома.

Запам`ятайте 3 важливі моменти з приводу роботи зі стратегією:

 • Будь-яка стратегія по факту - це «риба», яку кожен трейдер допрацьовує під себе в залежності від своїх навичок і, навпаки, слабких сторін. Не можна взяти чужу стратегію і відразу почати з нею заробляти. Там, де один трейдер чітко бачить тренд, інший може розглядати початок розвороту. А визначати цінові патерни, і ринкові пастки тощо. Доведеться все одно на око;
 • Ринок змінюється постійно, тому ваша торгова система теж повинна змінюватися постійно, доопрацьовуватися, вдосконалюватись та ін.;
 • І найголовніше. Стратегія - це не Грааль. Не можна працювати тільки по одній стратегії. Категорично! Стратегію і її сигнали для бінарних опціонів потрібно фільтрувати, використовувати всі доступні інструменти. Якщо ви запитаєте у мене, то я працюю відразу з декількома стратегіями, що фільтрують один одного, а також паралельно аналізую на 2 Метатрейдер і thinkorswim різні індикатори, цінові патерни, моделі, обсяги…

За посиланням ви також можете ознайомитися з покроковим керівництвом навчання для новачків. А тут прочитати про те, чому платне навчання не принесе вам користі.

 1. Спокій тільки спокій. Паніка в торгівлі

Паніка в торгівлі - найгірший ворог трейдера. Паніка трейдер часто починає робити помилки, невірно вибирати активи, час експірації, приймається перекривати ставки, відіграватися (а цього робити категорично не варто). Торгувати треба, що називається, з «холодною головою». Якщо ви відчуваєте, що емоції беруть гору над вами - зробіть годинну перерву, відійдіть від комп`ютера. Психологія трейдингу - штука серйозна, торгівля в стані паніки може негативно позначитися на вашому депозиті. Також я б радив почати вести щоденник трейдера, записувати свої результати, багатьом такий спосіб допомагає заспокоїтися і поглянути на свою торгівлю з боку.

 1. Гроші рахунок люблять. Ризик-менеджмент на бінарних опціонах

Все так чи інакше чули про ризик-менеджмент, але чомусь не всі поспішають скористатися управлінням ризиками. А даремно. Торгівля за правилами ризик-менеджменту допомагає і просадки контролювати, і надає якийсь спокій самому трейдеру. Нагадаю, що за правилами ризик-менеджменту, кожна ставка повинна становити 1-5% від депозиту. Якщо ж ваш депозит не дозволяє використовувати ризик-менеджмент, в такому випадку я раджу торгувати тільки мінімальними ставками.

 1. торгові роботи

Замикає наш «хіт-парад» типових помилок трейдерів автоматична торгівля. Хоч тренд на роботів і пройшов, але деякі новачки все одно продовжують ними користуватися. Друзі, щоб підключити робота до торгової платформи потрібен дозвіл брокера. А тепер давайте подумаємо, чи дозволить брокер бінарних опціонів масово підключити прибуткового робота, які може принести мільйонні збитки компанії? Відповідь, звичайно, очевидний. Тому як, якщо за торгують «вручну» трейдерами брокер може хоч якось стежити, то контролювати робота у брокера ніяк не вийде. Відповідно, і такого робота ніхто з брокерів на свою платформу не пустить. Так-так, Алгобіта від OptionBit це теж стосується, як, втім, і нового робота від IQOption.

підсумки

основные ошибки трейдеров

Ось і все сім основних помилок початківців трейдерів на бінарних опціонах. Підводячи підсумки, потрібно сказати, що не помиляється тільки той, хто ніколи не пробує. Сприймайте свої власні помилки як безцінний життєвий досвід. Всі ми колись починали, пробували, помилялися… Головне, не наступати на одні й ті ж граблі двічі. Ну а мою статтю про секрети успішного трейдера ви можете прочитати за посиланням.