7 Вечірніх занять успішних людей

Від того, як починається день, багато в чому залежить все його подальший перебіг. Ранкові звички і процедури впливають на настрій і якість життя, мобілізуючи організм для активної і плідної діяльності.

Правильно проведений вечір не менш важливий для людини. Деякі приємні і корисні ритуали допомагають розслабитися, відновлюючи сили для наступного дня. Багато успішних і відомі люди виробили для себе певні правила комфортного проведення вечора, які сприяють підготовці до нового прекрасного ранку.

Кінець робочого дня

Експерт з бізнесу Майкл Керр стверджує, що правильне завершення робочого дня визначає настрій на майбутній вечір і допомагає підготуватися до подій наступного ранку.

В своїх книгах, що розповідають про те, як досягти успіху на роботі, Керр і американський експерт Лінн Тейлор виділяють наступні основні моменти для якісного закінчення трудового дня:

 • Перевірка виконання запланованих на день завдань і оновлення остаточного списку допомагає згадати нюанси вранці;
 • Наведення порядку на робочому місці сприяє ясності думок і ефективному розподілу пріоритетів;
 • Перегляд і аналіз виконаної роботи дозволяє усвідомити прогрес і в зв'язку з цим підняти настрій;
 • Аналіз минає дня дає розуміння причин успіхів і невдач;
 • Скорочення до вечора кількості нетермінових справ і перенесення їх на інший час економить сили і дозволяє обдумати способи вирішення;
 • Збереження зосередженості до кінця роботи не відволікає на сторонні справи;
 • Визначення завдань на майбутній день, письмове складання списку і виклад думок щодо їх виконання допомагають спокійно переключитися на особисте життя;
 • Повідомлення колег про неможливість перебувати на зв'язку в неробочий час не нанесе шкоди для відпочинку;
 • Складання робочого графіка і плану майбутнього дня зменшує стрес і підвищує впевненість;
 • Вираз подяки колегам за допомогу і підтримку завершує робочий день на хорошій хвилі;
 • Побажання гарного вечора і посмішка співробітникам і керівнику сприяють більш живому спілкуванню з ними;
 • Догляд з роботи в належний час, якщо немає серйозних підстав для затримок, дотримується баланс трудової і особистому житті.

Вечірні прогулянки

Прогулянки в кінці дня заспокоюють, сприяючи релаксації, і знімають втому. Вони відновлюють сили і покращують наступний сон. Великим любителем ходьби є Джоель Гаскойн - засновник Baffer ( сервісу для соціальних мереж ). На його переконання щоденні піші прогулянки підвищують креативне мислення людини. Вечірня ходьба перед сном на свіжому повітрі дуже багато важить для тих, у кого сидяча робота. Вона відволікає від хвилюючих проблем, тренує м'язи ніг, готують організм до спокійного сну.

Дуже любив гуляти не менше двох годин щодня Петро Ілліч Чайковський . Ходьба на свіжому повітрі надихала композитора в його творчості.

Неробство в якості вечірньої розвантаження

Оскільки день насичений безліччю справ і турбот, ввечері необхідно виділяти час для розслаблення і неробства. Для відчуття цілковитої гармонії зі світом і собою ідеальна медитація, її щовечора практикує Опра Уїнфрі . Завдяки цьому методу телеведуча розвантажується в кінці щільних робочих буднів.

Вмінню медитувати потрібно вчитися, тому цей вечірній ритуал підходить не всім. Ефективно релаксувати і знаходити внутрішній спокій можна, просто спостерігаючи за природою, дивлячись на небо. Будинки для зняття напруги досить знайти тихе місце, відключивши всі звуки і пристрої, і розслабитися, зосередившись на власному диханні.

Читання перед сном

Читання літератури тренує мозок і розвиває пам'ять. Для особистісного зростання необхідно здобувати освіту, постійно збагачуватися більш глибокими і широкими знаннями. У робочий час рідко є можливість для саморозвитку, пізнання нового, отримання їжі для розуму.Вечірнє читання розширює кругозір, знання про навколишній світ, розслабляючи після трудового дня.

Білл Гейтс - один з великих любителів читання, він присвячує цьому заняттю щодня не менше години. Гейтс переконаний, що література впливає не тільки на розумові здібності людини, читання перед сном також позбавляє від щоденних стресів. При зануренні в цей процес відбувається відволікання від справжнього, відхід від турбот, з'являється душевний спокій.

Перемикаючись від дійсності в книжкову реальність, людська психіка простіше справляється з сильними навантаженнями. При читанні книг запам'ятовуються присутні в них нові слова, підвищуючи інтелект і викликаючи позитивні реакції в людському мозку. Крім цього читання паперової або електронної книги допомагає швидкому засипанню, виняток становлять драматичні і гостросюжетні літературні жанри.

Відключення гаджетів

Темрява і тиша є необхідними умовами для того, щоб сон був спокійним і міцним. Включені вночі всілякі технічні пристрої шкодять нервовій системі людини. Світло, що випромінюється ними, активізує нервові клітини мозку, примушуючи його залишатися в активному стані.

Аріанна Хаффінгтон , що є засновницею і головним редактором найвпливовішого в США медіа-холдингу The Huffington Post , пережила пов'язане з робочими навантаженнями нервове виснаження. З тих пір вона відключає ввечері телефон та інші пристрої, що відволікають від сну, і рекомендує це робити всім. Під час роботи вночі техніці психіка не розслабляється, підсвідомо перебуваючи в очікуванні чергового повідомлення або дзвінка. Щоб сон був повноцінним, необхідно налаштувати мозок на відпочинок, забувши про гаджетах, які асоціюються з робочою діяльністю.

Заняття творчістю

Вечір і ніч надають безліч можливостей для творчої діяльності. В цей час доби мозок заперечує звичні обмеження і рамки, перебудовується на нелогічно для дня рішення і вчинки.

Віра Вонг , відома створенням ліній одягу, вважає за краще вирішувати творчі завдання ввечері і вночі. Вона переконана, що цей час доби ідеально для того, щоб творити, працювати і творити нове.

Такий спосіб закінчення дня ідеальний для тих, кому робота приносить задоволення, при цьому приносячи розслаблення. Заняття творчою діяльністю перед сном дуже корисні, оскільки вони відволікають від накопичених турбот, значно підвищуючи при цьому самооцінку.

Власний ритуал

Якщо під час робочого дня витрачається багато сил і емоцій, слід прислухатися до себе, вибравши результативний спосіб зняття напруги. Тим, кому не підходять заняття спортом або медитацією, може допомогти спокійніше і міцніше заснути трав'яний чай, або тепла ванна.

Багатьом для зняття денного напруги потрібне спілкування з близькими, які розуміють людьми. Прогулянки, спільні вечері або перегляди фільмів з членами сім'ї і друзями піднімають настрій. Підтримка близьких, значущих людей підвищують самооцінку, відволікають від поточних проблем, покращуючи сон.

Перед сном розум не гірше, ніж вранці, сприймає інформацію. Тому вечір рекомендується використовувати для особистих позитивних установок, що мотивують на досягнення цілей і стимулюючих впевненість в собі. Такий щоденний аутотренінг налаштовує на успіх, позбавляючи від непотрібних внутрішніх стереотипів.

Підведення підсумків та планування майбутніх справ

Кінець доби - хороший час для підбиття підсумків.Подумки або за допомогою щоденника корисно згадати події минулого дня, розділити їх на позитивні і негативні моменти. Оцінивши результати, слід зробити висновки про те, що досягнуто, і над чим ще старанніше варто попрацювати.

Бенджамін Франклін щовечора проводив аналіз минає дня, запитуючи себе про те, що хорошого він сьогодні зробив. Ця звичка дозволяла йому осмислити досягнуті успіхи і обмірковувати майбутні плани. Політик дуже педантично ставився до розподілу власного часу, вважаючи його найціннішим ресурсом.

Чітко сформульовані турбують проблеми набагато простіше вирішуються в майбутньому. Відволікатися ввечері від поточних турбот допомагає спеціально заведений для записів про завдання блокнот. Перераховані в письмовому вигляді, вони звільняють голову.

Життєвий успіх досягається багато в чому завдяки вмінню планувати. Саме певні цілі завжди досягаються зібраними і відповідальними людьми. Кеннет Шено , який очолює корпорацію American Express , перед сном завжди продумує здійснення трьох важливих справ на майбутнє ранок. Ця звичка сприяє хорошому сну і розслаблення з чистою совістю, завдяки тому, всі справи вже заплановані. Ця методика також допомагає швидкому ранкового настрою на робочий лад.

Завжди простіше заснути з думками про те, що для наступаючого ранку підготовлено все необхідне. Тому добре, якщо ввечері готується одяг, продукти для сніданку і все інше, що знадобиться після пробудження.

Вироблені хороші вечірні ритуали і звички розслаблюють, допомагають подумки позбутися від накопичених турбот і знайти душевну рівновагу.В результаті цього з'явиться енергія, гарний настрій і працездатність при зустрічі нового дня.