6 Видів трейдерів бінарних опціонів

виды трейдеров

Сьогодні пропоную поговорити про види трейдерів бінарних опціонів. В общем-то стандартна класифікація на дейтрейдерів, скальперів тощо. Всім і так відома. Я хотів би дати іншу класифікацію, більш життєву чи що. Отже, за роки практики я виявив для себе наступну сортування трейдерів, всього 6 видів:

  • Гравці,
  • халявщики,
  • Граальщікі,
  • Трейдери завтрашнього дня,
  • Грабельщікі,
  • Професіонали.

Гравці

виды торговли трейдера

Фрази: «Я граю на коротких тайіфреймах», «Потрібно відбити мінус по Мартіну»

Напевно, гравці - це самий простий і зрозумілий вид трейдерів. У цю категорію входять азартні трейдери, які часто намагаються відігратися, використовують метод Мартінгейла і категорично не стежать за ризик-менеджментом. В общем-то азарт - це одна з найголовніших психологічних проблем трейдерів. Азартні трейдери просто не вміють і не можуть зупинятися. Вони роблять дуже багато ставок і, звичайно, нічим не фільтрують свої сигнали для бінарних опціонів, які дає їх ТС (в кращому випадку). Гравці можуть як за одну годину збільшити депозит в кілька разів, так і за наступні 15 хвилин злити все дочиста. Та й взагалі гравці часто ставляться до трейдингу, як грі (така ось тавтологія виходить), не сприймають торгівлю серйозно, власне, відповідні результати і отримують

халявщики

виды трейдеров бинарных опционов

Фрази: «Нещодавно записався на черговий вебінар від брокера Х», «А у цього брокера є безкоштовне навчання або академія?»

Цей вид трейдерів, на жаль, налічує найбільше учасників. Взагалі любов до халяви в трейдингу, як, втім, і в житті - не найкраща якість. Але що поробиш, такий у нас менталітет, а точніше, брак мислення. Виникає він від небажання що-небудь втрачати. Так, всі ми не готові розлучатися з грошима, проте важливо розуміти, що трейдингу без просадок, без мінусів, просто не існує. А бажання отримати все безкоштовно зазвичай призводить трейдерів до провалу. Щоб щось отримати, спочатку потрібно щось віддати. Будь то час, сили, або гроші. Однак наші трейдери-халявщкі не розуміють цього простого правила (хоча і несвідомо віддають купу часу на пошуки «халяви»). Ці трейдери хочуть отримати від брокера бінарних опціонів аналітику на «халяву», стратегію… да неважливо, який інструмент. Так потім і з`являються юрби засмучених трейдерів, що випробували стратегії по типу «Голови биків», «Точки розвороту» і так далі.

Деякі трейдери-халявщіці дуже хочуть отримати навчання «на халяву», вони з радістю записуються на вебінари, підписуються на книжки, які роздають хитрі брокери бінарних опціонів. Ось тільки, друзі, давайте не забувати, як заробляє брокери, ваші успіхи їм зовсім не потрібні. Ви, правда, думаєте, що брокер дасть вам дійсно корисну інформацію? Максимум, що ви отримаєте, це ази, базові поняття.

Говорячи про навчання, мені хотілося б торкнутися ще парочку питань. По-перше, платні курси. Різниці з безкоштовними вони толком і не мають, адже їх основне завдання - продати вам наступний курс, а потім ще один. І ще один. І друге, є трейдери, які не хочуть вчитися, які хочуть, щоб хтось навчився за них. В ідеалі подивитися якусь ненапряжний відео і пізнати священні таїнства трейдингу… давайте називати речі своїми іменами, я говорю про ледачих трейдерів. Так ось, ще жоден ледачий трейдер не домігся успіху в торгівлі. Просто прийміть до відома.

Граальщікі

Трейдеры бинарных опционов разновидность

Фрази «Порадьте один найкращий індикатор», «Кажуть, ось з тим роботом можна мільйон заробити»

Ну куди ж без трейдерів в рожевих окулярах, які, м`яко кажучи, шукають свій священний Грааль (а якщо говорити жорсткіше - йдуть таранити черговий лохотрон своїм лобом). Якщо чесно, цей вид трейдерів найбільше мене вражає. Я розумію, що деякі, можливо, просто не награлися в дитинстві. Але, друзі, ми ж всі дорослі люди, ну які Граалі? Ну ви, правда, шукаєте той самий індикатор, який ви встановите на графік і все… попре? Або робота, який взагалі за вас наторгуйте цілий статок? Серйозно? А все решта трейдери? Вони дурні і божевільні, якщо використовують складні торгові системи? У них просто не вистачає мізків встановити індикатор Aroon і гребти гроші лопатою? Друзі, ну не можна ось так взяти один індикатор і почати заробляти. Або навіть якщо взяти чужу стратегію, все одно буде недостатньо. Ну не буде у вас 100% (так, навіть 60%) плюсових сигналів для бінарних опціонів. Ви знаєте, як торгую, наприклад, я? У мене кілька стратегій (паралельно), кожна з яких фільтрує іншу. У той же час (не замість тих. Аналізу, а саме разом з ним) я аналізую новини (самостійно, не тупо дивлюся на голови биків в економічному календарі), стежу за паттернами, обсягами. І так, я заробляю. Чого не можу сказати про трейдерів, які шукають свої супер-індикатори і роботів. Роботи - це взагалі окрема розмова, я вже неодноразово писав, що роботи придумані з метою злити депозит трейдера, а не збільшити його. Не вірите? Перевірте.

Якщо ж говорити про трейдерів-граальщіков, то багато хто з них згодом розуміють свою помилку і знімають рожеві окуляри. Але є і ті, хто і далі рік за роком продовжують шукати той самий індикатор успіху.

Трейдери завтрашнього дня

бинарные трейдеры

Фрази «Я поки не готовий», «Поки немає грошей», «Торгую на демо»

Нічого так назва вийшло для цього виду трейдерів бінарних опціонів. Однак мова піде не зовсім про позитивну категорії трейдерів. Хоча по суті ці люди навіть не трейдери, а лише хочуть ними бути. Ці люди проходять купу непотрібних курсів, навіть частенько роками торгують на демо (а ми знаємо, що на демо все відразу стають хорошими трейдерами). Вони роками вивчають різні матеріали, але справа ніколи не заходить далі слів. Так, наші трейдери завтрашнього дня часто говорять про бажання навчитися торгівлі, навіть часом вираховують свою майбутню прибуток. Але далі підрахунків справа зазвичай не йде. Однак психологія цих людей така, що вони бояться зазнати невдачі і рідко роблять перший крок у напрямку до реальної торгівлі. А тут правило з Магометом і горою не працює, трейдинг сам до трейдеру не приходить. Трейдери завтрашнього дня завжди шукають і знаходять виправдання, мовляв, зараз немає грошей, немає часу, недостатньо знань. Але без практики знання і не з`являться.

За фактом же іронія ситуації полягає в тому, що частенько зробивши крок у напрямку до реального трейдингу, наші трейдери завтрашнього дня зазвичай втягуються, більше того, вони закохуються в торгівлю і торгівля, як правило, відповідає їм взаємністю.

Грабельщікі

виды бинарных трейдеров

Фрази «Та нічого, не виводить», «Потрібно спробувати самому спочатку, поки це просто слова»

Ще один вид трейдерів я називаю грабельщікамі. Насправді це мій улюблений вид трейдерів. Я іноді навіть заздрю їх наполегливості та наполегливості. Трейдери-грабельщікі, як ви вже здогадалися, не люблять вчитися на чужих помилках і вважають за краще самі наступати на граблі. Так, часом одні й ті ж, але це їх граблі. Грабельщікі витрачають багато часу на з`ясування різних питань, але прояснив їх, зазвичай надходять протилежним чином. Наведу приклад, у мене є знайомий трейдер (Максим, привіт), я знаю його вже пару років. І раз в місяці ми з ним обговорюємо брокерів, ділимося досвідом, описуємо ситуації. І кожен раз, коли я говорю, мовляв, брокер Х не виводить гроші, Максим дивується. Як? Правда, не виводить? Да не може бути. Що він робить далі? Правильно, йде і реєструється в цьому брокера. Через місяць він журиться, що не послухався мене, що брокер Х, правда, не виводить гроші. Але що він робить далі? Правильно, йде класти гроші в брокер W, про якого я сказав, що заробити там не можна (підкручують котирування). І так ось уже кілька років.

Насправді ці трейдери розуміють всі ризики. Але вони хочуть зірвати куш, зловити велику рибу, в загальному, ви зрозуміли, заробити по-крупному. Дуже часто трейдери на початкових етапах становлення вибирають таку модель поведінки, правда, виходячи з інших міркувань. Вони думають, що знають все краще за інших. І пробують самостійно пізнавати світ шляхом своїх проб і помилок.

Професіонали

трейдеры профессионалы

«Я розумію, що потрібно вчитися», «Я хочу дізнатися про цей інструмент»

Ну ось у нас і залишився останній вид трейдерів. Зрозуміло, останніми будуть професіонали. І абсолютно необов`язково, що трейдер з цієї категорії буде багато заробляти на торгівлі вже зараз, він може тільки йти до цього. Але, головне, щоб він розумів, що щоб досягти чогось, потрібно докласти і час, і сили. Потрібно вчитися, вчитися постійно, удосконалювати свої навички, вивчати нові інструменти. Адже ринок не стоїть на місці, і за ним теж потрібно встигати. У цю категорію я відношу не тільки «запеклих» трейдерів, а й новачків, які прийшли, щоб реально навчитися, які серйозно підходять до роботи, до торгівлі.

Так, безумовно, це все набагато серйозніше і складніше звучить, ніж є насправді. Може бути, я вас зараз навіть трохи лякає. Але я дуже часто бачу, як вивчивши пару індикаторів за пару днів, трейдери кидають мені «Я вже знаю ВСЕ ази, мені потрібна практика». Правда в тому, що одиниці зараз готові і хочуть вчитися. Одиниці. З цим тісно пов`язана й інша статистика, 90% трейдерів на бінарних опціонах програють, втрачають свої депозити. Подумайте над цим.