50 І 200 денні ковзаючі середні на ринку цінних паперів

Для того, що б торгівля на ринку цінних паперів приносила прибуток, потрібно уважно аналізувати рух цін вибраних активів. Якщо говорити про технічний аналіз, то тут вибір засобів для оцінки торгової обстановки досить великий, хоча одним з найпопулярніших, простих і потужних інструментів для цього залишаються ковзаючі середні .

Нагадаємо, що ця функція розраховує середнє значення ціни за будь-якої попередній період часу, показуючи тим самим на скільки в даний момент вартість акцій відхилилася від норми. Наприклад, змінна середня з періодом 20 буде розраховувати середню ціну з останніх 20 днів. На свічковий графіку середнє значення може обчислюватися щодо цін закриття або відкриття свічки, а так само за максимальними і мінімальними цінами. Чим більший період береться для розрахунку, тим більше згладжена виходить крива значень і менш чутлива до швидких і різких коливань

ковзні середні можна успішно застосовувати при технічному аналізі акцій . Причому для роботи на денних графіках найбільш зручними в застосуванні виявилися 50-ти та 200-от денні «мовного».

  • SMA 200 «повільна» покаже довгострокове настрій ціни, висхідний або спадний тренд.
  • «Швидка» SMA 50, більш сприйнятлива до коливань ціни, зможе вказати на короткострокові корекції.

Варіантів визначення ринкової обстановки, в залежності від руху ковзають середніх і взаємодії їх з ціною, досить багато. Основні це:

  • перетин більш швидкої SMA 50 повільної SMA 200 зверху вниз, або ж навпаки, говорить про істотні зміни в ринкових настроях і можливу зміну тренда;
  • власне саме положення цінового графіка відносно кривої. Якщо ж обидві середні майже паралельні і спрямовані вгору, а ціна розташована вище ковзних, це чітка картина висхідного тренда. При цьому варто звернути увагу на різкі рухи ціни проти поточного тренда. Найчастіше це може бути ознакою почалася корекції. У такі моменти ковзаючі середні можуть виступати в ролі динамічних рівнів підтримки і опору. Але в деяких випадках ціна може проігнорувати всі ковзаючі середні, продавити їх, закріпитися нижче, і тоді рух виллється в повноцінний розворот;
  • точно так само можна розглядати і дзеркальну картину, коли SMA 50 і SMA 200 майже паралельні і спрямовані вниз, а графік ціни знаходиться нижче кривих. В цьому випадку можна розглядати ситуацію щодо сталого спадного тренда. І точно так само потрібно звертати увагу на швидкі рухи ціни проти тренда в бік ковзають середніх.

Інвестувати в акції при мінімальних витратах можна у брокера eToro , на його прикладі ми покажемо вам як працюють ковзаючі середні на ринку цінних паперів і скільки на цьому можна заробити.

Ціна будь-якого активу ніколи не буде рухатися плавною, гладкою лінією. Через постійного протиборства продавців і покупців на ринку обов'язково будуть присутні корекції ціни щодо поточного тренда.

Області корекції, як можливі точки для входу в покупки або продажу активів, можна з великою часткою ймовірності знаходити при коливаннях цінового графіка близько 50-ти і 200-від денних ковзних середніх. Причому орієнтуватися зручніше на денних графіках. Навіть незважаючи на те, що дуже часто свічковий графік цінних паперів має дуже рваний вид через щоденні гепів, він досить чітко реагує з « мовного «.

І ще один момент.

Зовсім не обов'язково ціна буде стосуватися ковзної середньої пункт в пункт. Графік може не дійти до лінії середньої десяток пунктів або ж навпаки, в денному русі, проб'є середню. Краще не поспішати, а дочекатися закриття денної свічки.

Приклади

Навіть побіжно глянувши на денний графік цін акцій NVIDIA Corp. (NVDA), торгованих на американській біржі NASDAQ, можна помітити, що ціна досить непогано слухається як 50-ти денну, там і 200-від денну криву.

Протягом двох років ціна акцій NVIDIA Corp. неухильно зростає і дотик ціною ковзають середніх зазначає області корекцій. Ці точки як не можна краще підходять для входу в ринок. При довгостроковій торгівлі на денних графіках, входячи в ринок на корекціях ціни від ковзних середніх, вдається взяти дуже непоганий прибуток. На даному прикладі легко порахувати, що якщо не поспішати, то за п'ять з половиною місяців, з травня по жовтень, прибуток склав би 40%, якщо підійти практично, то при вкладенні $ 100 під кредитне плече 1: 50, можна було б отримати $ 2000. прибутку . Саме так заробляють позиційні трейдери .

Інший яскравий приклад. Графік цін акцій компанії Adobe Incorp. (ADBE), які так само торгуються на американській біржі NASDAQ, на таймфрейме D1. За період з лютого 2016 по лютий 2017 вартість цінних паперів компанії Adobe Incorp.неухильно росла. Навіть після пробиття ціновим графіком SMA 50, 200-від денна змінна середня залишається чітким динамічним рівнем підтримки, до якого ціна повертається ще двічі. У всіх цих випадках можна було б використовувати відбій від лінії «мовного» в якості області входу в довгі позиції.

А ось інша картина спадного руху на прикладі руху ціни акцій Continental AG (CONG), торгованих на електронній біржі цінних паперів Xetra. Чудовий приклад перетину двох ковзних середніх, SMA 50 і SMA 200, пробою 200-денної кривої і закріплення ціни в спадному тренді. Покупці кілька разів відкидали ціну в корекції (графік навіть прошиває 50-денну середню навиліт), але SMA 200 раз по раз виступає в ролі динамічного рівня опору і розгортає ціну в бік довгострокового тренда. Відмінні точки для впевненого входу в продажу. В даному прикладі вдалося б отримати непоганий профіт всього за два місяці.

Корисні посилання:

І завжди варто пам'ятати, що ковзаючі середні - це класичний трендовий інструмент, весь потенціал якого розкривається при стабільному направленому русі ціни.

Ахіллесова п'ята будь-яких «мовного» це флет. Будь-яка затяжна «пила» робить ковзаючу середню практично безпорадною.