5 Етапів становлення трейдера

этапы трейдера

Сьогодні пропоную поговорити про етапи становлення трейдера бінарних опціонів. Не секрет, що професійними трейдерами не народжуються, ними стають. Давайте обговоримо ці етапи, через які проходить кожен новачок на шляху свого торгового становлення (розглянемо на прикладі гіпотетичного трейдера «Х»).

1 етап «Ясла»

Най-най перший етап, з якого починає кожен трейдер. Що наш трейдер знає про бінарних опціонах на цьому етапі? Трохи. Що це хороший спосіб заробітку. І є знайомі або знайомі знайомих, які успішно торгують на Форексі або бінарних опціонах. Власне, і все. Зрозуміло, і нашому трейдеру теж хочеться спробувати поторгувати. Ну а що, все здається гранично простим (тут можна сміливо звинувачувати рекламу): дивишся на графіки - ціна йде. Ну що тут складного?

Зазвичай на перших порах з`являється такий собі інтуїтивний трейдинг, як я його називаю (ось тільки ні про яку реальну інтуїції поки не може бути й мови). До цього подобою справжнього трейдингу додаються величезні ризики (зрозуміло, що ні про яке мані менеджменті тут ми навіть не говоримо). Якщо наш трейдер відкриває позицію в мінус, він починає злитися, відіграватися, відкриває нову ставку. І не дай-то Бог, друга ставка спрацює. Тоді може з`явитися оманливе враження, що буде везти і далі. Повезти-то може. Але не на постійній основі…

Також наш трейдер, перебуваючи в «ясельном» етапі, йде без розбору в перший-ліпший брокер бінарних опціонів і потім часто виявляється, що брокер просто не виводить гроші… Але так чи інакше цей етап трейдингу дуже швидко закінчується (в яслах трейдери сидять не довго), триває він, як правило, всього пару тижнів. Після цього приходить розуміння, що чогось не вистачає. І тут-то ми і переходимо до другого етапу становлення трейдера.

2 етап «Дитячий сад»

этап трейдинга

Тут вже трохи цікавіше. Дійшовши до цього етапу трейдер-дитина розуміє, що доведеться щось вивчити. Що просто заробляти не вийде. Але замість того, щоб реально зайнятися самонавчанням починається великий похід за священним Граалем. Купівля супер-систем, роботів, індикаторів та іншого лохотрону Можна тільки позаздрити наполегливості, з яким трейдери шукають свій Грааль (ви не думайте, теж таким був, теж ставив робота на початку свого торговельного шляху).

Кожен день трейдери з «Дитячого саду» пробують нову систему, не даючи жодної системі навіть шансу (адже щоб оттестировать ТЗ мало і тижні). Кожен новий індикатор тут же додається на графік (а раптом це той самий філософський камінь), в результаті Метатрейдер і очам доводиться ой, як не солодко.

У цей період багато трейдерів починають шукати «найкращий індикатор» (хвора тема, да) або ідеальну стратегію. Причому якщо трейдеру-дитині відмовити і сказати, що того самого Грааля не існує… Знаєте, що буде? Ну звичайно ж, трейдер затявся, скаже, що він все знає краще і продовжить свої пошуки. Які, відомо, чим закінчаться…

Я в принципі не дуже люблю давати поради трейдерам на цьому етапі, вони їх просто не сприймають, думають знову ж, що знають все набагато краще. Дуже часто трейдери-діти з піною біля рота доводять, як швидко можна заробити на системі Мартінгейла (на практиці ж таки не заробивши на цьому методі ні копійки). Або намагаються торгувати на новинах, адже вони відмінні аналітики та економісти від Бога.

На цьому етапі трейдери часто потрапляють під «чари» менеджерів в брокерів і, окрилені обіцянками вдалої торгівлі, починають торгувати з посилу свого менеджера. Дуже часто (знову ж на цьому етапі) трейдери виявляються в скам-брокерів, які просто «зливають» трейдерам депозити за допомогою порад менеджерів, роботів та інших інструментів.

Що ж, цей етап може тривати роки. Все залежить від того, як швидко у людини включиться логіка і він зрозуміє абсурдність своїх дій. Причому зрозуміють тільки 10% від усього числа трейдерів. Ще відсотків 60 трейдерів здадуться, так і не почавши реальну торгівлю (особливо активні ще й на форумах встигнуть прозвітувати, мовляв, все це лохотрон, пробував, не вийшло). А ось решта 30% (такі собі вічні романтики) так і продовжать пошуки священного Грааля, що насправді дуже сумно.

3 етап «Школа»

этапы становления трейдера

Власне, дійшовши до цього етапу, трейдер починає розуміти, що 1-2 індикаторів і їх сигналів для бінарних опціонів для торгівлі елементарно недостатньо. Трейдери також розуміють, що потрібно вчитися, контролювати ризики, багато хто навіть починають вести щоденник трейдера (куди записують всі результати своїх сигналів для бінарних опціонів, за що їм мій величезний респект).

Так чи інакше починається важливий процес навчання. Тут трейдери розходяться на 2 групи. Сподіваюся, що нікого не ображу, якщо скажу, що перша група ледачих трейдерів намагається знайти (або купити) який-небудь готовий курс навчання, щоб хтось їх навчив. Загалом, зробив всю роботу за них. Вони купують один курс, другий, третій. А результату все немає. У той час, як друга група трейдерів студіює книги з психології, по роботі з японськими свічками і так далі. Нескладно здогадатися, яка група трейдерів в результаті доб`ється результату, а яка просто втратить час і гроші.

Але, якщо говорити про мінуси, то цей етап становлення трейдерів дуже тісто пов`язаний зі всілякими психологічними проблемами. Трейдери часто відчувають страхи, всілякі фобії. Хвилюються і переживають. Або навпаки, кидаються у вир з головою, охоплені почуттям жадібності і азарту.

Ще одним мінусом є «розважливість», яка властива трейдерам на цьому етапі. Я не випадково виділив це слово лапками, адже розважливість ця уявна. Трейдери біжать торгувати в 10-доларові брокери бінарних опціонів, не розуміючи, що заробити ці брокери їм не дадуть (і в общем-то не просто не дадуть, а й свого не упустять). Влаштована так індустрія, нічого не поробиш. Так, 10 $, звичайно, не шкода, щоб оттестировать стратегію на реалі. Ось тільки ніякий це не реал, коли ставки відкриваються по котируваннях, вигідним брокеру. І так, знову ж 10 доларів не шкода, але шкода час, витрачений на «рожеві окуляри» тестування…

4 етап «Інститут»

этапы бинарных опционов

Ну що, наш трейдер став уже зовсім дорослим і зрозумів, що на одних індикаторах далеко не заїдеш. У його системі почали з`являтися моделі японських свічок, обсяги та інші інструменти. Нам цьому етапі становлення трейдер вже повністю відмовляється від демо (толку від нього все одно нікого немає). Якщо йому потрібно щось оттестировать, він не гребує робити це «на папері».

Наш трейдер вже з розумом підходить до вибору брокера, він йде в «аби яку» контору, він вибирає надійну компанію для торгівлі. Вибирає не тільки брокера, а й зручну платформу.

І так, трейдер згадує ті поради, які йому давали, шкодуючи, що не прислухався до них раніше. Але так чи інакше перед нами картина цілісну людину, яка знає, чого він хоче і знає, як цього домогтися.

5 етап «Доросле життя»

этапы трейдера бинарных опционов

Що ж, цей етап для трейдерів характерний таким собі «дзен». Адже торгує наш трейдер вже максимально спокійно без будь-яких емоцій. Він розуміє, що осідання - це нормально, торгівлі без мінусів так чи інакше не існує. Трейдер постійно покращує свою ТС і її сигнали для бінарних опціонів, адже він розуміє, що ринок не стоїть на місці, а значить, повинна змінюватися і його ТЗ.

Тепер уже «дорослий» трейдер дає поради новачкам. А ті так само не слухають його, думаючи, що вони знають краще…

замість висновку

Дорогі друзі, замість ув`язнення хочу сказати вам, пам`ятайте, що успіх чекає лише 10% трейдерів. Адже тільки ці 10% доходять до останнього етапу і стають справжніми трейдерами. І справа тут не в будь-яких специфічних здібностях. Ні. Справа тут в тому, що іноді своє «я краще знаю» коштує на час відсунути і дати дорогу новій інформації. Адже програють саме ті «трейдери», які тупо хочуть швидко розбагатіти, не докладаючи ніяких зусиль. Які не здатні змінюватися і змінювати свою свідомість…