3 Робочих способу перемогти емоції в трейдингу

Доброго часу доби, шановні відвідувачі tradelikeapro.ru! Кожен, хто торгував на реальному рахунку, знає, що на трейдинг дуже сильний вплив надають емоції. Нас охоплює ейфорія при виграші, роздратування при втратах, психологічний стан розхитується, що призводить до все нових і нових помилок… Те, що трейдерам заважають приймати правильні рішення страх і жадібність, я думаю, ви всі знаєте. Але сьогодні ми поговоримо про саму причини виникнення емоційної розхитаності. Дещо вас здивує, з чимось ви можете не погодитися, але як мінімум ознайомитися з нижченаведених матеріалом безумовно варто.

У чому криється причина хиткого психологічного стану трейдера?

Причина емоційних помилок - постійне спостереження за графіками. Так, як би дивно це не звучало, але постійне відстежування змін ціни вас дуже сильно вимотує. Кожному трейдеру знайома ситуація, коли він торгує, наприклад, на годинних графіках, але стежить за ціною буквально кожну хвилину. Начебто, від його спостереження щось зміниться) Вся справа в тому що нам ПОДОБАЄТЬСЯ стежити за рухом ціни.

Серед 5 фізичних почуттів людини, зір займає одне з головних місць

Кінофільми, журнали, книги, телебачення - величезна кількість джерел інформації призначене для споживання візуального контенту. У людини виробилася потреба в постійному візуальному розвазі. А тому торгівля на форекс ще й пов`язана з грошима, то в результаті торговий термінал перетворюється в дуже привабливу машину для розваги.

Люди люблять не стільки саму прибуток, скільки спостерігати за рухом ціни, коли у них відкрита позиція

Як би сумнівно це не звучало, але все саме так. Трейдери люблять стежити за рухом ціни, коли у них є відкриті позиції. Коли ордерів в ринку немає, то, звичайно ж, спостерігати за графіком нудно. Але все змінюється, коли є відкриті позиції. Ціна падає / збільшується, а разом з нею знижується / підвищується прибуток за відкритими ордерами - що може бути цікавіше? Більшість трейдерів не в силах протистояти спокусі хоч «одним оком» підглянути, що відбувається зараз на ринку і скільки ж грошей вони програють / виграють. Причому спостерігають вони ситуацію тоді, коли робити цього зовсім не потрібно.

Постійне спостереження за графіками стає свого роду наркотиком. Ви втомлюєтеся, вимотували і починаєте допускати помилки.

Безвідривне спостереження зміни прибутку / збитку за відкритими операціях змушує вас відчувати те задоволення, то занепад настрою. А тому ціни постійно змінюються, в результаті дуже швидко ви себе вимотувати цими моральними переживаннями. Ну а далі і починаються помилки: ви бачите сигнали на вхід там, де їх немає, вам починає щось «здаватися», ви закриваєте угоди завчасно або навпаки тягнете до великих збитків… Перелік помилок можна продовжувати довго.

3 способи боротьби з емоціями на форекс

Так як же бути, що робити? Я збираюся запропонувати вам 3 практичних рішення, здатних значно зменшити помилки, пов`язані з емоціями у вашій торгівлі на форекс. Звичайно ж, існує безліч психологічних практик, таких як НЛП, візуалізація, концентрація тільки на окремих елементах і т.д. Це тема велика і цікава, ми до неї ще обов`язково повернемося. Але зараз я б хотів поговорити саме про ті способи вирішення проблеми емоційних помилок, які може застосувати кожен, причому негайно.

1. Перейти на більший таймфрейм

Я прекрасно знаю, що це непросто. Торгувати на денних або чотирьох-годинних графіках набагато менш захоплююче, ніж скальпувати на хвилинах. Але, перейшовши на більш високий таймфрейм, ви забираєте нужду в постійному спостереженні за ціною і, тим самим істотно знижуєте емоційний тиск. Адже вам більше немає потреби перевіряти графіки кожні 5 хвилин, досить приділяти всього 15 хвилин 1 раз в день.

Хоча багато хто, навіть торгуючи на денних графіках, все одно дуже люблять «перевіряти» ціни протягом дня. Наче від їх нагляду щось зміниться…

2. Ставити собі за мету на день

Ще одним способом знизити емоційний тиск є постановка цілей на торговий день. Ви встановлюєте для себе якусь планку, скажімо 20 пунктів в день, і, як тільки ви ці 20 пунктів заробили, ви закриваєте торговий термінал і забуваєте про ринок до наступного дня. Подібна практика може бути досить корисною, тому що ви обмежуєте той час, який ви проводите, відстежуючи графіки, і відповідно знижуєте емоційний тиск. Крім обмеження по прибутках, варто також мати і обмеження щодо збитків, щоб дійшовши до однієї з планок, ви в будь-якому випадку припинили торгівлю до завтрашнього дня.

3. Зменшити торговий лот в 5 разів

Мабуть найдієвіший спосіб. Може здатися незначним, хтось запитає: «Ну зменшу я позицію і що?», Але це дійсно працює. Спробуйте самі. Як тільки ви зменшите розмір своєї позиції в п`ять разів (у порівнянні з тим, яким він є зараз), всі помилки, пов`язані з емоціями, тут же зникнуть. Логічність відкриття угод, дотримання системі і її сигналам, своєчасне закриття ордерів, все це з`явиться, як тільки ви зменшите торговий лот.

Справа в тому, що ви перестаєте переживати про фінансову сторону питання і направляєте свою розумову активність туди, куди потрібно - на правильний трейдинг. Однак не варто переходити на демо-рахунок, тому що торгівля на демо - це дещо інше питання, ми вже розглядали його раніше. Якщо ви і так торгуєте мінімальним лотом, то перейдіть на центовий рахунок для зменшення розміру позиції.

Підводячи підсумок, варто зауважити, що ефективно боротися з емоціями в трейдингу можна і потрібно. Просто почніть застосовувати описані способи на практиці, і результати не змусять себе чекати.