3 Істини біржової торгівлі, забувши про які, втрачаєш депозит

В рамках нашого багаторічного співробітництва з журналом ForTrader. org ми піднімали різні теми - від комплексів початківців трейдерів до екзотичних торгових стратегій. Здавалося б, а що ще можна дати нашим читачам в плані навчання торгівлі на фондовому ринку Росії?

Спостерігаючи за досвідченими і початківцями трейдерами, я зрозуміла, що періодично треба промовляти банальну техніку торговельної безпеки. Чи то вона забувається з часом, чи то часи настали такі, що заробляти складно, а людині гроші потрібні тут і зараз!

Коли гроші потрібні тут і зараз - це взагалі не біржова історія. Ідіть в дороге казино, наостанок хоча б задоволення отримаєте від дармового шампанського і приємного суспільства. А для тих, хто просто заплутався, для тих, хто тільки починає свій шлях, дозвольте, нагадаю кілька простих істин.

1 істина: визначаємося з цілями

По-перше, почнемо з самовизначення - хто ми, спекулянти або інвестори.

Останнім часом побутує думка, що інвестори - ті, хто вкладає гроші за горизонтами одного тижня на російському фондовому ринку, - просто не виживають. Частково це правда, адже в доларовому еквіваленті вартість наших популярних акцій серйозно знизилася за вказаний термін. Але не часи вибирають стратегію, а цілі фінансового плану. Яким би не був зараз ринок, куди вам кидатися в пучину спекуляцій, коли ви накопичили 90% коштів на квартиру вашої мрії?!

Інвестуйте, застосовуйте консервативні позиції! Тільки пам'ятайте про сучасні технології - таких як захист капіталу від зміни валютного курсу через ф'ючерси та опціони. Самостійно такі страховки зробити складно, але досвідченого керівника, що володіє методикою захисту капіталу, знайти зараз не так уже й важко.

2 істина: маємо чіткий торговий план

По-друге, я помітила, що останнім часом трейдерів дуже сильно косить зневага захисними припиненнями і усереднення позицій.

Звичайно, це було в усі часи! Але зараз я бачу неймовірну кількість новачків, які стверджують, що їх взагалі ніхто і ніколи не попереджав, що треба домовлятися з ринком про збиток, який вони готові понести в разі, якщо папери не підуть в їх сторону. Подиву викликають слова про те, що усереднювати позицію можна, тільки якщо це спочатку було передбачено в торговому плані.

З усередненням взагалі ситуація комічна: люди, які усереднюють позицію з кожним походом паперів в неправильну сторону, найчастіше після прозріння уточнюють: «А що таке торговий план? »

Сподіваюся, що мої читачі не з таких? У вас же є чіткий торговий план, записаний на папері і вивішений у торгового терміналу? І вже тим більше ви дотримуєтеся елементарні норми безпеки - «стопи» на місці, план посилення позицій розписаний до дрібниць?

Про торгових планах

  • Щоденник трейдера і торговий план - важливі складові успіху
  • Як правильно скласти торговельний план?
  • Психологічний план успішного трейдера

3 істина: чи не зрушує стоп-лосс

По-третє, ще одна нова стара фішка. Поголовне бажання принести вже стоїть «стоп-лосс» в бік збільшення збитку.

Купили акції по 100 рублів, хочемо продати за 115 рублів, ризик визначили в 5 рублів. «Стоп-лосс» дружно поставили під позначку 95 рублів і також дружно, коли цінник замигтів у 95, переставили стоп за 94, 93, 92 ...

Якщо рука тягнеться перенести «стоп» в бік збільшення збитку - геть з ринку, ти не хазяїн свого слова! Так надходить тільки безвідповідальна людина, який може за 1 хвилину закреслити величезний шлях підготовки, не цінує рішення, прийняті з холодною головою.

Напевно, я переборщила з оцінками таких трейдерів як особистостей, немає вони зовсім не все не господарі своїм словам, хтось просто не вибрав і не протестував свій метод і тому не довіряє йому, хтось вибрав вчителя, який не зміг його запевнити в правильності обраного шляху. Якщо це так, і ви потрапили в таку пастку - рубайте канати, переглядайте всі, починаючи від пункту «самовизначення»!

Про стоп-лосс детальний опис

  • Як правильно встановити стоп-лосс і тейк-профіт? Технічні аспекти
  • Нюанси трейдингу: навіщо потрібен стоп-лосс?

Знайте, хто ви на ринку, цінуєте своє ж слово - і ви ніколи не втратите гроші в торгівлі, і в підсумку своїм шляхом прийдете до стабільних прибутків.

Перший раз в житті сподіваюся, що моя стаття виявилася для вас нудною і не своєчасної, і ви все прості істини і так застосовуєте в торгівлі!