25 Правил моєї стратегії

На цей раз в якості аналітичного дослідження хотіла б представити основні аспекти своєї торгової стратегії. Раніше мої торгові правила носили номінальний характер і не були зведені в єдиний документ статті. Так що вийде саме, що ні на є, даний дослідження.

Зізнаюся чесно, в першу чергу систематизація знань, правил і тактик потрібна мені самій, але буду рада, що якщо хтось з інвесторів вважатиме якісь з моїх прийомів корисними для себе і візьме їх на озброєння. Для простоти всі правила розставимо за ступенем важливості: від самих непорушних, до тих, якими можна іноді знехтувати.

Отже, поїхали ...

1. Я ніколи не буду торгувати на останні гроші і ніколи не погоджуся допомагати людині, у якого немає джерел доходу крім ринку. З ймовірність в 100% з цього нічого доброго не вийде - неможливо заробити, коли на тебе накопичуються борги і зобов'язання, думки не течуть плавно, кожен, навіть незначний мінус на рахунку перетворюється в трагедію.

2. Я ніколи не торгую в неспокійному стані , ніколи не торгую під тиском, або в той день, коли точно знаю, що хто-то или что-то буде мене відволікати.Нервова обстановка призводить ні тільки до невірних оцінками ситуації, але і до елементарних технічних помилок. Пам'ятається, після однієї такої я боялася підійти до Qiuk півроку.

3. Я ніколи не торгую на повне «плече». Неважливо, що я беру в борг: гроші або паперу. Спочатку беру чверть і, якщо потрібно, розбавляю позицію, не перевищуючи поріг 50% від можливого «плеча». Намагаюся тримати свій рівень маржі вище 60%.

4. Я ніколи не сиджу в «шорт» або позиковому «Лонге» більше тижня. Тимчасової фільтр повинен витвережувати і показувати, що чекати вже нічого, позиція обрана невірно.

5. Я ніколи не буду «шортити» звичайні акції «Ощадбанку» , і привілейовані на всякий випадок теж. Бо бажання «зашортіть» їх з'являється завжди тоді, коли ними править великий гравець.

6. Я не купую паперу, після того як вони виросли за день на 4-5% навіть при найсолодшій технічної зображенні, навіть якщо в їх практиці часті багатоденної зростання. За винятком привілейованих паперів «Ощадбанку».

7. Я »не торгую активно по п'ятницях . Після кризи я не бачила жодних адекватних торгів в цей день. 8.

Я свято вірю в закриття гепів на «Газпромі» . 9.

Я знаю привабливу силу для акцій «Газпрому», яку випромінюють їх АДР . 13.

Обожнюю помічати «шарудіння» і заробляти на них. «Шерех» для мене - це коли про компанію багато починають говорити в пресі - так багато, що статті здаються замовними. Часто це насправді так і є, і їх оплачують великі гравці, загрузлих в паперах. 14.

Я не читаю попсову аналітику . Я читаю новини і аналізую їх сама. Я читаю фундаментальні огляди великих рейтингових агентств.Я люблю книги з економічної теорії. 16.

Я намагаюся знайти 3-4 обгрунтування угоди . Кілька технічних і / або фундаментальних факторів «за». 15. Вранці

я частіше тільки продаю. Купую частіше в обід. 16.

Перед середньостроковими або довгостроковими угодами я дивлюся на місячний календар . Я вірю в силу місяця. Нехай не завжди вона перевертає тренди, але завжди або посилює, або послаблює їх. 17.

Якщо мені потрібні гроші для особистих потреб , але я в позиціях, я ніколи не буду вигадувати «копійки». Думка «ой, завтра продам / откуплени паперу, у мене буде ще трохи більше коштів» - багато разів мене підводила. 18.

Я ніколи не шкодую , якщо папери після того, як я вийшла з «лонга», продовжили зростати, або падати, коли я вийшла з «шорти». Я, звичайно, можу посваритися в серцях на папір, але намагатися перехопити її я не буду. 19.

Я вчуся вірити технічного аналізу безмежно . Вчуся продавати по «техніці», а не лячно зриваючи всього 1, 5-2% норми прибутку, для того щоб бути в зоні беззбитковості. Немає нічого надійнішого ліній, які ви намалювали самі, головне їм вірити. 20.

Я забула фразу: «Так не буває на нашому фондовому ринку» . Все буває і божевільні виснажливі висхідні руху, і забіги популярних традиційно консервативних акцій в плюс і в мінус на 20%, причому за один день, і маржін-колли на рівному місці. 21.

Я завжди ставлю заявки (якщо система дозволяє) на продаж паперів «другого ешелону» , які лежать у мене на довгострокову / середньострокову перспективу, навіть якщо впевнена, що сьогодні такої ціни не буде. Часто можна упустити хорошу можливість заробити, нехтуючи ймовірністю стрибка котирувань. 22.

Я намагаюся позбутися від залежності перед круглими цифрами . Намагаюся ставити паперу на покупку або продаж, лавіруючи копійками, обманюючи ринкову натовп. 23.

Якщо я купила акції «другого ешелону» на долгосрок , але вони протягом тижня подарували мені 10%, то я фіксую прибуток, навіть якщо розраховувала через півроку отримати 50%. 24.

Я веду щоденник торгових операцій і додаткової рядком описую в ньому по максимуму свої емоції. 25.

Я знаю, що навчити заробляти на фондовому ринку неможливо. Можна тільки дати добру пораду - спостерігайте за ринком, і він сам зацокав у вас в крові.