"20 Пунктів в добу" торговий принцип

Ми продовжуємо знайомити наших читачів з прибутковими стратегіями. На цей раз мова піде про досить простий і цікавою системі, яка приносить стабільно близько двадцяти пунктів в день. Вона так і називається стратегія 20 пунктів на добу. Стратегія підходить і для форекса і для бінарних опціонів. Крім того, що дана система дуже прибуткова, вона ще й проста навіть незважаючи на те, що в ній використовується два індикатори.

Опис стратегії

Будь-яка система починається з опису. Адже трейдеру необхідно знати, які саме інструменти в ній застосовуються. У цій торговельній системі використовуються 2 індикатора:

 1. Змінна середня з періодом 20.
 2. Моментум з періодом 5.

Незважаючи на те, що в стратегії використовуються два індикатори, вона дійсно дуже проста і прибуткова. Після того, як Ви завдасте на живий графік зазначені індикатори, він повинен виглядати приблизно так:

На наведеному малюнку видно, що на графік нанесена крива ковзної середньої з періодом 20. Ця крива має досить велику чутливість, однак, судячи з малюнка, вона не дає помилкових сигналів. На графіку чітко видно, що її повороти практично чітко збігаються з поворотами і рухом ціни. Цей індикатор є ключовим у стратегії 20 пунктів на добу.

Індикатор Моментум тут грає роль свого роду фільтра сигналів. Коли він знаходиться вище серединної зони, спостерігається зростання пари, коли ж він опускається нижче, пара рухається в протилежний бік. Насправді, в цій стратегії немає нічого зайвого і обидва індикатора прекрасно доповнюють один одного.

Дана торгова система підходить практично для всіх базових активів і таймфреймів. Але її найкраще використовувати для короткострокових контрактів, експірація яких настає через 10-15 хвилин. Що ж стосується графіка, найкраще використовувати півгодинної таймфрейм. На форексі правила схожі, тому стратегію часто застосовують для скальпування.

Торгові правила


Працювати з цієї стратегії досить просто. Для цього необхідно уважно стежити за поведінкою ціни на графіку, а також індикаторами. Нижче розглянуті основні критерії та можливості торгівлі.

Опціон на покупку

Отже, для відкриття опціону на підвищення ми чекаємо збігу наступних умови:

 1. Ціна перебуває нижче ковзної середньої.
 2. Ціна активу перетинає ковзну середню знизу вгору і закріплюється.
 3. Індикатор "Моментум" вище позначки "0".

На практиці це все виглядає наступним чином. Сигнал на покупку будь-якого активу з'являється тоді, коли ціна перетинає ковзну середню і закріплюється над нею. Тобто ми не чекаємо простого пробою, а чекаємо реального закріплення ціни. Після цього шукаємо підтвердження. Цим підтвердженням виступає Моментум. Як тільки індикатор входить в зону "вище 0" - ми маємо сигнал і купуємо опціон. Відповідно моментум може разом з основним сигналом вже бути вище 0 (як на прикладі) або ж ми можемо чекати, поки він в цю зону увійде.

Опціон на продаж

Якщо ж ми торгуємо на зниження, то умови такі:

 1. Ціна перебуває вище ковзної середньої.
 2. Ціна активу перетинає ковзну середню зверху вниз і закріплюється.
 3. Індикатор "Моментум" нижче позначки "0".

Принцип дії при цьому не змінюється. Ми чекаємо перетину ковзної середньої, після чого шукаємо підтвердження від Моментум.

Торгівля на форексі

Якщо говорити про торгівлю на ринку форекс, то загальні правила тут абсолютно ідентичні тим, які розглянуті вище. Слід чекати сигналу і підтвердження. Після цього угода відкривається. Наша мета зібрати 5-20 пунктів на сигналі. Для страховки встановлюється стоп на позначці екстремуму свічки, яка перетнула мовного. Наприклад, якщо ми торгуємо на зниження, а сигнальна свічка перетнула мовного зверху вниз, то стоп це максимум свічки перетину. Для торгівлі на підвищення правила дзеркальні.

Важливі умови

Дана стратегія відрізняється від багатьох, які будуються на принципі використання індикаторів. Ця відмінність стосується, головним чином, того, що сигналів буде вкрай мало, а відсоток прибутковості може дуже сильно варіюватися від реалій торгівлі. Можна дати загальні рекомендації, які підвищать ефективність використання стратегії:

 1. Перед реальною торгівлею використовуйте тестування. Я ще не зустрічав жодної стратегії, яка б добре працювала на всіх базових активах. Визначте для себе 4-5 активу, з якими ви знайомі, і для яких ця стратегія виглядає прийнятною.
 2. Виберете таймфрейм. Стратеги абсолютно адаптивна під будь-які таймфрейме. Вище ми вже говорили, що її переважно використовувати на інтервалі 30 хвилин, але на практиці деякі активи здатні ефективно працювати зі стратегії та на інтервалі 1 хвилина.
 3. Експірація контрактів. Це найцікавіше обмеження. Справа в тому, що суть стратегії в спробі зловити новий тренд, тому є 2 варіанти її використовувати: короткий (беремо кілька хвилин в пошуках короткострокового продовження) і довгий (відкриваємо довгу позицію на кілька годин).

Однак дана система хороша тим, що дозволяє працювати як з угодами на підвищення, так і з угодами на зниження. Якщо уважно подивитися на графік, можна побачити сигнал і для покупки контракту Пут. Ціна перетинає криву ковзної середньої зверху вниз. Це тригер, в момент появи якого трейдер може готуватися до операції. Що ж стосується безпосередньо сигналу, він з'являється тоді, коли індикатор Моментум знаходиться нижче нульового рівня.