11 Критичних фінансових помилок, які Вас змусять крупно пошкодувати

Купівля речей в кредит - це плата за бажання володіти тим, на що ще не зароблені гроші.

Хто з нас не помилявся з витратами і грошима? Купив щось, а потім про це пошкодував. Закрутився і забув сплатити рахунок, помилився з кредиткою та інше. У цьому немає нічого страшного - помиляються всі. Головне - це розуміти свої помилки і робити відповідні висновки, щоб уникнути їх повторення.

Однак, існують такі помилки, наслідки яких можна розсьорбувати не просто роками, а цілими десятиліттями. А можливо, як це не сумно, і все життя.

Що це за критичні помилки з грошима такі? За нашими підрахунками, їх цілих 11 штук!

Помилка №1. Життя в кредит

Чомусь багато людей, особливо молодого віку, вважають, що наявність кредитної карти додає їм особливої ​​крутизни. При цьому, чим більше розмір суми, яку можна взяти в кредит, тим ступінь крутизни більше.

Купівля речей в кредит - це плата за бажання володіти тим, на що ще не зароблені гроші. Кредити пожирають наше сьогодення і майбутнє. І чим більше кредит, тим людині важче нести цей тягар.

Помилка №2. Не мати запасу грошей «на всякий пожежний випадок»

Життя ніколи не буває тихою і спокійною. Час від часу, у кожної людини в житті відбувається якийсь форс-мажор. Це може бути якась аварія, хвороба, втрата працездатності, пожежа в будинку - таких ситуацій, що вимагають істотних фінансових витрат.Рано чи пізно, вони трапляються у всіх.

Не маючи запасів на чорний день, людині доводиться терміново шукати гроші - займати у друзів, брати кредити під будь-які відсотки. Продавати машину або квартиру. У підсумку, такий «чорний день» розтягується на багато років.

Помилка №3. Чи не планувати свій бюджет

Скажіть, ви б довіряли капітану, який вивів свій корабель в море без карти? Це і є життя без планування своїх розтрат - плисти, куди очі дивляться, не думаю про завтрашній день, про можливі кризових ситуаціях і т. Д.

Багато людей цього просто не розуміють, проживаючи своє життя від зарплати до зарплати, виплачуючи відсотки по кредиту, найчастіше, так і не вибравшись з фінансової прірви.

Однак, банкрутство, непомірні борги, відчай і відсутність будь-яких заощаджень змушують деяких людей переосмислити своє ставлення до фінансів. У цих людей величезні шанси подолати фінансову кризу. У решти - практично немає жодних шансів.

Помилка №4. Чи не ділитися обговоренням фінансових питань зі своєю другою половиною

Кому, як не нашим співвітчизникам характерні вчинки в стилі «Ех, чого там, один раз живемо! »,« Щоб все було не гірше, ніж у інших »і так далі.

Як показують соціологічні опитування, причиною №1 усіх розлучень в світі є грошові суперечки. Багато подружжя забувають, що сім'я - це, по суті, команда, і діляться фінансовими проблемами занадто пізно, коли втрачена велика сума грошей, накопичилися величезні борги і т. Д.

При цьому абсолютно не важливо, хто і скільки з подружжя заробляє . Наприклад, дружина-домогосподарка в питаннях грошей може бути набагато мудріше чоловіка, який заробляє більше.Фраза «я заробляю гроші, тому і вирішую, як їх витрачати» характеризує людину як виняткового дурня в фінансових питаннях.

Помилка №5. Витрачати всі сили і час на заробляння грошей

Гроші, самі по собі, не можуть бути метою. Це просто засіб, за допомогою яких можна реалізувати свої плани. Наявність грошей не робить їх власника щасливим за замовчуванням. Тому витрачати всі свої сили і весь свій час на їх заробіток не варто.

Гроші не принесуть щастя, якщо не дбати про своє здоров'я, освітою, не будувати відносини в родині, не виховувати дітей і т. Д.

Помилка №6. Витрачати все гроші на дітей

Навколо цього пункту іноді виникають гарячі суперечки, оскільки люблячі батьки готові віддати своїм дітям все, і ще трошки додати. Але не варто забувати, що діти ростуть, а батьки старіють. Діти обзаводяться своїми сім'ями і своїми дітьми, а батькам доводиться розраховувати тільки на самих себе - на жаль, не всі діти мають можливість, та й просто іноді не хочуть, допомагати фінансово своїм татам і мамам.

Помилка №7. Відсутність заощаджень

Ця помилка десь перегукується з помилкою №1. Але якщо запаси «на чорний день» дозволяють людині пережити звалилося на нього нещастя, то заощадження - це можливість купити машину, будинок, дати дітям гідну освіту та інше.

При цьому потрібно чітко розуміти, що відсутність заощаджень - це не проблема доходу. Цим страждають люди і з доходом в 100 доларів, і 10 тисяч доларів на місяць. Це проблема особистої фінансової дисципліни, економності та планування своїх витрат.

Помилка №8. Жити не по кишені

Кому, як не нашим співвітчизникам характерні вчинки в стилі «Ех, чого там, один раз живемо!»,« Щоб все було не гірше, ніж у інших »і так далі. Як правило, їх можна почути від людей, чий фінансовий стан залишає бажати кращого.

Такі люди сьогодні витрачають гроші на те, що вже завтра не буде представляти для них ніякої цінності. Зате залишаються борги, порожні кредитні карти, порожні кишені і всі супутні цьому «принади». Таке життя - прямий шлях до фінансового рабства.

Помилка №9. Взяти іпотеку терміном на 20-30 років

Квартира - справа не дешева. Тому дуже багато оформляють іпотечні кредити на божевільні терміни в 20, а то і в 30 років, таким чином, підганяючи щомісячні виплати під відповідний розмір. Це жахливо!

Переплата по одним відсоткам збільшить вартість квартири в порівнянні з початковою в 2-4 рази. І це не якісь копійки, а десятки або навіть сотні тисяч доларів.

Багато призводять стовідсотковий аргумент - у чоловіка повинна бути своя квартира. Та киньте ці дурниці - ніхто і нікому нічого не винен. Такі рішення повинні прийматися зовсім інакше.

Переплата за відсотками - це ще не всі принади. Протягом такого тривалого терміну ціна на будинок однозначно знизиться, і навряд чи хтось буде давати за 20-ти або 30-річну квартиру хорошу ціну. Безумовно, бувають винятки, проте, вони настільки поодинокі, що губляться в загальній масі.

А якщо сімейне життя не занадиться, як будете ділити виплати по іпотеці? А якщо доведеться переїхати або сім'я збільшиться, і квартира стане маленькою? Таких варіантів маса.

Якщо гостро стоїть проблема з житлом, то краще його орендувати. Про іпотеку розумно говорити, якщо вона має термін на 10 років, в національній валюті, і тільки якщо щомісячні виплати по всіх боргах (іпотека, кредитки та ін.) Не перевищує 25% чистого сімейного доходу.

Помилка №10. Отримати професію, яка не цікава

Хто пам'ятає, в дев'яності і нульові роки одним з обов'язкових атрибутів престижу було отримання професії юриста, банкіра, менеджера, економіста, фінансиста і так далі. Дуже багато з власників цих престижних професій до цих пір торгують шапками на ринку.

Навіщо отримувати «престижну» спеціальність, яка не до душі, і сидіти на роботі, в очікуванні закінчення робочого дня, не відчуваючи ніякого бажання рости і розвиватися?

Немає бажання розвивати і вдосконалювати професійні навички - не буде і фінансового зростання.

Помилка №11. Пов'язати своє життя з людиною, яка має інші життєві цінності і ставлення до грошей

33 «грошових» правила

Поговоримо про прості правила підтримки фінансової стабільності.

Благополучна сім'я - це корабель, на якому все правлять в потрібну сторону. Інші життєві цінності будуть диктувати свої фінансові цілі. Схильність однієї половини до пропалювання життя - непотрібні витрати, азартні ігри і все таке інше - зведе нанівець всі зусилля іншої половини дотримуватися якусь фінансову дисципліну. Такий корабель дуже швидко налітає на скелі - руйнуються відносини, розпадаються сім'ї, розлітаються на друзки всі плани і мрії. Тому, вибираючи пару, розгляньте і цей пункт теж. Важка закоханість проходить, а жити разом потрібно буде довгий час.

Ми сподіваємося, що прочитавши цю статтю, ви зможете уникнути фінансових помилок, і ваше життя буде забезпеченої, комфортною і щасливою. І наостанок, вже традиційне - бережіть себе, носите шапки!

Схожі статті

  • 20/30/50 - просте правило збереження і примноження свого бюджету
  • 8 обов'язкових грошових правил для кожного!
  • 10 працюючих на 100% методів, як перестати бути невдахою
  • Багатство на практиці: 22 принципу, які ми перевірили!