10 Змінних для правильного аналізу угод

Практичний кожен новачок цікавився тим, які параметри фіксують професійні трейдери в своїх журналах торгівлі. У міру професійного зростання початківець трейдер намагається зрозуміти, чому саме ці параметри цікавлять успішних трейдерів. Наведемо повний список змінних, які найчастіше цікавлять професіоналів.

Змінні для аналізу угоди

 • Ціна стоп-лосс, $ - це ціновий рівень, на якому виставляється фізичний або уявний стоповий ордер. Уміння швидко відсікати збитки є одним з ключів до успішної торгівлі, яким користується переважна більшість прибуткових трейдерів. Відсутність такої "точки відсічення", в якій ви покриєте свою позицію і припиніть зростання збитків, можна назвати найбільшою помилкою, яку здійснюють трейдери. Крім того, наявність стопового ордера допомагає тримати під контролем емоції.
 • Торгова стратегія - це стратегія, по якій було вчинено правочин. Наприклад, в цій колонці ви можете зробити такі позначки: "Довгострокова", "Уоррен Баффет", "Моментум" і ін.. Зробивши в журналі позначку про стратегію навпроти кожної угоди, ви зможете потім провести аналіз і визначити, яка стратегія працює краще, а яка не працює взагалі.
 • Ризик, $ - це сума, яку ви ризикували в конкретній угоді. Так, якщо ви купуєте 100 акцій по 100 $, і ваш стоп-лосс знаходиться на рівні 99 $, то фактичний ризик в угоді складе 100 $.
 • Ризик, % - відсоток ризику в кожній угоді. У наведеному вище прикладі, ризик в розмірі 100 $ означає 1% ризику (100 $ / 10 000 $). Знаючи цю величину, ви можете більш чітко оцінювати ситуацію: якщо акція впаде до 99 $, то угода принесе збиток в розмірі 1%.
 • Цінова мета, $ - це ціна, до якої ви збираєтеся перебувати в угоді, тобто ваша початкова мета. Так, купуючи на рівні 100 $, ми можемо поставити цінову мета на рівні 110 $. Це буде означати, що ми маємо намір утримувати акцію до тих пір, поки її ціна не досягне позначки 110 $. Після досягнення цього рівня, ми можемо продати всю позицію або її частина. Таким чином, це - лише гіпотетична мета. На цінову мета впливають багато факторів, а ситуація в угоді може різко змінитися. Ось чому багато трейдери не застосовують цей параметр на практиці.
 • Прибуток, $ - це улюблений всіма параметр, кожен сподівається бачити тут позитивне число. Якщо наші 100 акцій, які ми купили по 100 $, виростуть до цільового рівня 110 $, і ми повністю продамо свою позицію, то в результаті реалізованої прибутку торговий рахунок збільшиться на 1000 $ (100 акцій х 10 $).
 • Прибутковість, % - це доларова прибуток, виражена у відсотках. У нашому прикладі, прибутковість склала б 10% (1000 $ / 10 000 $).
 • Помилка? - подумайте, чи не зробили ви помилку і чи не порушили свої правила торгівлі? Якщо так, то помітьте таку угоду як помилкову. Відстеження помилок - одна з рідко застосовуваних, але дуже потужна змінна, яка корисна при аналізі угод. Реєструючи в журналі торгівлі помилки, ви змушуєте себе подумки відтворювати угоду, замислюючись про те, що пішло правильно або неправильно. Помилки можуть бути пов'язані не тільки з відкриттям, але і з закриттям позиції. Приклад: В акції відбувається геп вгору, ви приймаєте рішення чекати. Вона проходить вгору ще 2%, після чого ви її купуєте, але акція розгортається, і вам доводиться закрити позицію зі збитками. У той же час, якби ви вибрали правильний торговий сигнал для покупки, то угода не була б збитковою.
 • Примітки - це не можна назвати змінної, але примітки дуже важливі для того, щоб мати можливість винести урок з кожної угоди. Можна записувати все: що ви зробили правильно, що пішло не так, що ви думали, коли купували/продавали і т. П..
 • Співвідношення ризик/прибуток - це інструмент, дозволяє швидко оцінити потенціал угоди і зрозуміти, чи варто її здійснювати. У розглянутому вище прикладі ми купували акцію по 100 $, зі стопом на 99 $, і очікували, що ціна дійде до 110 $. Таким чином, співвідношення потенційного прибутку до ризику становило 1: 10.Це дуже високий показник, так як, навіть якщо позитивної виявиться лише одна наша угода з десяти, ми все одно не будемо в збитку.

Як правильно аналізувати майбутню угоду?

Після того, як ми склали список змінних для аналізу сдлекі, виникає питання: як все це застосовувати на практиці? Розглянемо приклад роботи з новою угодою і управління відкритою позицією з використанням різних змінних:

1) Шукаємо потенційні угоди.

2) Аналізуємо співвідношення потенційного прибутку і ризику, щоб знайти акцію, що є найкращим кандидатом на вчинення правочину.

Ціна стоп - Ціна входу = Ризик

Ціна входу - Ціна мети = Потенціал прибутку

Слід вибирати угоди, для яких співвідношення потенціал прибутку/ризик становить не менше 2.

3) Визначаємо рівень входу в угоду.

4) Відзначаємо на графіку ціну стоп-лосс або виставляємо стоповий ордер.

5) Відзначаємо на графіку цінову мета або виставляємо лімітний ордер для фіксації прибутку. Після досягнення ціною цільового рівня, виходити з позиції не обов'язково. У більшості випадків, покривається частина позиції (наприклад, 30 або 50%), а стоповий ордер підтягується. Такий підхід дозволяє максимально використовувати потенціал угоди. У міру того, як ціна продовжує йти в вашу сторону, поступово забирайте прибуток, намагаючись залишатися в тренді якомога довше.

Таким чином, коли угода розвивається сприятливо, можна задавати декілька цільових рівнів. У кращих угодах ціна піде далеко за вихідний цільовий рівень. У той же час, більшість угод, швидше за все, підуть проти вас і закриються з мінімальним збитком.

Аналіз проведених операцій

Кожен трейдер в тому чи іншому вигляді проводить аналіз укладених угод. Ось проста процедура, яку необхідно виконувати кожному новачку після закриття угоди:

 1. Після закриття угоди вручну або за стопового ордеру заносите інформацію в торговий журнал.
 2. Не забувайте позначати помилкові угоди.
 3. Робите скріншот графіка з нанесеними на нього точками входу і виходу і технічними індикаторами.
 4. Робите в журналі примітка до операції (що пішло не так, на що звернути увагу наступного разу).

Можна придумати нескінченно багато способів, як проводити аналіз укладених угод, але головне - просто робити це.