10 Психологічних пасток в трейдингу

Доброго дня любі друзі.
Сьогодні хотів би відійти від стандартної теми аналізу графіка і визначення рівнів і поговорити більше про психологічні аспекти нашої з вами роботи на ринку.
Я повністю віддаю собі звіт в тому, що тема психології досить широка, але постараюся виділити найголовніше, що заважає деяким трейдерам отримувати прибуток в повному розмірі


Тому позначимо наші пункти плану як ПАСТКИ, які можуть вас очікувати під час торгівлі на ринку акцій і ф'ючерсів.
1. Самое поширене в торгівлі - це бажання грати, іншими словами робити угоди незалежно від того, чи є точка входу чи ні. У цьому випадку головною помилкою є повна відсутність торгового плану і алгоритму торгівлі. Коли ви на ринку починаєте вишукувати угоди, це означає, що ви прийшли не підготовленим, а значить прибуток до вас не прийде.

2, Залежність від чужого (групового) думки Не потрібно думати, що якщо всі шорти, то це правильний вибір напрямку руху. Ваше завдання точно визначити куди спрямований тренд в інструменті, що може зміниться протягом дня, що змусить Вас відійти від початкового плану, які найближчі рівні можуть відпрацювати, скільки вже пройшов ф'ючерс або акції, і який потенціал зберігається, чи присутній Ваша формація для входу в сделку. У Вам потрібно свій план і своє бачення. Вам легко можуть сказати коли купити, але коли ті гравці будуть фіксувати прибуток Вам ніхто не скаже. Тому думати треба тільки своєю головою. Тільки від ваших дій або бездіяльності залежить результат.


3. Слішком передчасне закриття позиції Сюди можна віднести психологічний страх втрати вже накопиченої прибутку, боязнь розвороту ціни, бажання підтвердити свою успішність. Однак, щоб такого не відбувалося, краще торгувати по системі "Тейку-СТОП", або заздалегідь знати при якому мінімальному співвідношенні ризику-прибутку, ви будете закривати позицію з метою зняття РИЗИКІВ непередбаченого подальшої поведінки інструменту. Коли ви увійшли в угоду, краще не смикатися і сидіти до мети, а в разі, коли ви опинитеся не праві, то отримаєте СИСТЕМНИЙ стоп, що чітко прописано в вашій системі.


4. Готовность взяти більше ризику. Теж часта помилка трейдерів, у яких немає системи. Вони готові при найменшій же можливості закрити угоду в невеликий плюс, але дозволити собі пересиджувати збитки і нарощувати їх. А все повинно бути з точністю до навпаки!


5. Всем відома стратегія усереднення проти себе ще нікому не принесла успіху. Трейдер готовий нарощувати збиток, усредняя і додаючи більший обсяг, ніж належить за алгоритмом, але НЕ ГОТОВИЙ визнати свою неправоту, визнати помилку через надмірну гордості і образи на ринок. Тому, якщо щось відбувається не за планом, ви відразу ж закриваєте (по стопу) збиткову позицію і урізати втрати.


6. Ви тешіте себе надіями і молитвами на порятунок. Всі хоч раз у своєму житті молили ринок про пощади і сподівалися, що ринок розгорнеться в потрібну сторону, однак все це нісенітниця. Помилка трейдера в тому, що ВІН НЕ БАЖАЄ ВЗЯТИ СИТУАЦІЮ ПІД КОНТРОЛЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СВОЇ ДІЇ.


7. Емоції, гнів, злість, лють. Тут все залежить від вашого емоційного стану яке в деяких випадках не дозволяє вам тверезо мислити і здійснювати прибуткові операції.


8. Чрезмерная віра в свої сили після отримання прибутку. ЕЙФОРІЯ від невеликого заробітку, може спричинити за собою низку збиткових угод. Все зводиться до того, що Вам здається, що Ви володар землі і все Вам підвладне. Насправді ні. Тільки ринок прав і Ви нічого не доведете. Єдине, що від Вас потрібно це створити алгоритм і торгувати по ньому. ПРОСТО? Спробуйте і подивіться скільки відступів ви допустите в ході однієї операції. Але ж тільки чтекое дотримання правил зможе привести Вас до успіху.


9. Стрес З цим ніхто не скаже Вам як справлятися. У кожного з нас є свій спосіб: заняття спортом, гойдалка, відпочинок, самотність або навпаки масові зібрання, курси саморозвитку або просто вечір вдома за відпочинком.


10. Тільт. Все зводиться до того, що Ви починаєте заграватися з ринком, переторговивать, працювати проти тренда, порушувати правила, здійснювати велику кількість непотрібних операцій. У такі моменти краще взагалі не торгувати, і вчасно зупиниться. У цьому допоможе ризик менеджмент і обмеження ризику на депозит в день і певну кількість угод.
Що ж стосується ризиків і системи торгівлі, то розібратися в цьому Вам напевно допоможе тільки навчання. Замість того, щоб критикувати і нарощувати збитки, краще займіться своїм розвитком як трейдера.

Всім удачі до зустрічі у вересні.