10 Важливих рад по Рrice-Action для середньострокових трейдерів

Стосовно до свінгова торгівлі, Рrice-Action - це мистецтво визначати за окремими свічок ймовірний напрямок руху акції, без використання будь-яких технічних індикаторів.

В кінцевому підсумку, аналіз поведінки ціни може підказати, хто контролює акцію. Він також скаже, хто втрачає контроль над акцією - покупці або продавці. Якщо ви зможете це визначати, то будете в змозі знаходити розвороти в акції і заробляти гроші.

Дотримуючись наведених нижче порад, ви напевно зможете поліпшити свою свінгову торгівлю.

Тож почнемо.

Порада 1. Визначте рівні підтримки і опору

Це не так складно. Визначення рівнів підтримки і опору - це перше, що вивчають трейдери в технічному аналізі. Це - найголовніший аспект читання графіків. Але чи багато хто трейдери по-справжньому приділяють цьому увагу? Не багато. Більшість з них занадто захоплюються Стохастика, MACD та іншими дурницями.

Деякі трейдери думають, що рівні підтримки і опору - це конкретні ціни. Неправильно. Це - зона на графіку. Розглянемо приклад.

Виділені зони - це правильні рівні підтримки і опору. Часто доводиться чути, як трейдери говорять щось на кшталт: "Рівень підтримки акції XYZ знаходиться на 28. 76 $". Це не правильно. Потрібно розглядати зони, а не конкретні ціни.

Порада 2. Аналізуйте точки розвороту

Точки розвороту (або свінгові точки) - це області на графіку акції, де відбуваються важливі короткострокові розвороти. Але не всі точки розвороту мають однакове значення. Насправді, рішення про покупку на відкат буде залежати від попередніх точок розвороту. Розглянемо приклад:

Погляньте на область, позначену зеленим кольором. На цьому відкат можна було б шукати можливість для покупки. Тепер погляньте на попередній High, який є точкою розвороту (жовта область). Є дві проблеми з покупкою на такому відкат. По-перше, немає достатнього простору! Відстань між відкотом і попереднім High занадто маленьке. Повинно бути більше простору для руху, щоб ви могли хоча б перевести свій стоп в безубиток.

Друга проблема полягає в наступному: попередній High (жовта область) складається з цілого пучка свічок. Це сильна зона опору! Тому акції буде дуже важко пробитися через неї. Краще купувати на відкатах, де попередній High представлений всього однією або двома свічками.

Порада 3. Шукайте свічки з широким діапазоном

Свічки з широким діапазоном свідчать про значну зміну настроїв - на будь-якому графіку і на будь-якому таймфрейме. Вони вказують на важливі поворотні точки і часто можуть використовуватися для знаходження розворотів. Погляньте на графік наступної акції:

У жовтні ціна знижувалася (виділена область), а потім раптово впала ще більш значно, ніж в попередні дні. В результаті, утворилася свічка з широким діапазоном, яка вказує на важливу поворотну точку (насправді - дно!).

За допомогою свічок з широким діапазоном можна також визначати, коли акція може розвернутися. Погляньте на той же графік..

Дана акція розгорнулася в межах попередньої свічки з широким діапазоном. Чому вона зробила це? Тому що всі трейдери, які упустили "великий рух", тепер отримали другий шанс увійти. Такий тиск покупців призвело до розвороту. Просто, правда?

Рада 4. Свічки з вузьким діапазоном призводять до вибуховим рухам

Свічки з вузьким діапазоном теж можуть вказати вам на неминучість розвороту. Така ситуація, яка характеризується низькою волатильністю, може привести до вибухового руху.

Свічки з вузьким діапазоном говорять про те, що передував моментум ослаб. Покупці і продавці знаходяться в рівновазі, але в кінцевому підсумку, хтось із них отримає контроль над даною акцією!

Рада 5. Знаходьте відкинуті цінові рівні

На свічкових графіках, нижні і верхні тіні свічок можуть формувати моделі "молот" і "падаюча свічка" (якщо ці тіні досить довгі). Незалежно від назви, свічкові тіні означають одне: ціновий рівень був відкинутий.

Уявіть, як свічка типу "молот" виглядала протягом дня, до того, як сформувався власне "молот". Було даний ведмеже рух! Але в якийсь момент часу всередині дня, бики не погодилися з низьким рівнем ціни. Можна уявити, як бики кажуть: "Ей, хвилинку. Ви, ведмеді, зайшли занадто далеко. Ця акція коштує більше, ніж та ціна, до якої ви її довели".

І почалися покупки.

Рада 6. Вивчіть правило 50%

Як можна визначити, чи є свічка важливою? Легко. Потрібно подивитися, наскільки далеко вона просунулася углиб діапазону торгівлі попередніх днів. Якщо вона пройшла хоча б 50% вглиб діапазону торгівлі попередніх днів, значить, вона є важливою. Додаткову важливість вона набуває, якщо закривається хоча б на 50% вглиб діапазону торгівлі попередніх днів. На свічкових графіках це зазвичай проявляється у вигляді пронизує свічки або свічки поглинання.

Розглянемо приклад:

Всі важливі розвороти в цій акції відбувалися тільки після того, як свічка проходила не менш 50% вглиб діапазону попередніх днів (в деяких випадках - більше 50%).

Ця концепція настільки потужна, що багато свінг трейдери з підозрою ставляться до покупки на відкатах, поки ціна не пройде хоча б 50% вглиб діапазону попередніх днів.

Рада 7. Модель гепа з засадження

Будь-які гепи на графіку несуть важливу інформацію. Але є один тип гепів, який особливо важливий для аналізу з точки зору Рrice-Action (для знаходження розворотів). Він називається "геп з засадження". Акція робить геп вниз на відкритті, але потім день закривається вище ціни відкриття. Це легше зрозуміти на графіку..

Подивіться, що тут відбувається. Акція відкривається з гепом вниз. Всі думають, що вона піде на дно. Але цього не відбувається. У гру вступають покупці і рухають акцію назад вгору. Дивлячись на ці свічки, легко уявити спантеличені особи інших трейдерів в цій акції!

Рада 8. Оцініть глибину розвороту

Як далеко акція заходить вглиб попереднього розвороту? Більше половини або менше? Важливо знайти відповідь на ці питання, тому що це може визначати напрямок подальшого руху акції. Розглянемо приклад:

Ціна пройшла вниз на відстань приблизно половини попереднього розворотного руху (пунктирна лінія). Це добре. Якщо відкат більше, то можна поставити під сумнів достовірність такого руху, тому що акція, яка перебуває в сильному тренді, не повинна відкочувати більше, ніж до половини попереднього відкату. Вона повинна зустріти тиск покупців раніше, ніж досягне середини. Часто акція розгортається прямо на рівні середини.

Рада 9. Послідовно підвищуються і послідовно знижуються дні

Акції розгортаються після серії послідовно підвищуються або послідовно знижуються днів. Тому потрібно пам'ятати про це, коли шукаєте вхід в позицію. Розглянемо приклад:

Після серії послідовно підвищуються днів потрібно шукати вхід в шорт, а після серії послідовно знижуються днів - вхід в лонг. Це суперечить інтуїції початківців трейдерів, тому що вони схильні вважати падаючі акції "поганими" (тобто їх треба продавати), а зростаючі акції - "хорошими" (їх треба купувати). Насправді, все навпаки!

Рада 10. Положення ціни в тренді

Ви, напевно, чули приказку: "Тренд - ваш друг". Дозвольте запропонувати правильний варіант: "Початок тренда - ваш друг", тому що найкращі руху відбуваються в самому початку тренда..

В даній акції стався пробій вгору (горизонтальна лінія) після формування подвійного дна (відзначено кружками). Почався новий тренд. Потрібно купувати цю акцію на першому відкат (стрілка) після пробою. Так ми б зловили рух.

Ці поради та підказки по Рrice-Action допоможуть вам заробити на фондовому ринку. Ви можете використовувати цю інформацію при розробці власних стратегій і систем. Найкраще те, що, освоївши це мистецтво, ви більше не будете покладатися на технічні індикатори при прийнятті торговельних рішень. Вони вам просто не будуть потрібні.