10 Невдалих інновацій, або Провали великих брендів

"Якщо ви не зазнаєте невдачі зараз, і знову, і знову - це просто ознака того, що ви не робите нічого нового", - сказав Вуді Аллен. І правда, невдачі важливі для розвитку, саме завдяки їм ми вчимося. Однак мало хто зізнається в своїх провалах, а вони ж могли б бути настільки повчальні.

1. Ford Edsel (1957)

Своїм провалом марка Edsel була зобов'язана цілого ряду причин. Ford Edsel, який називали "Титаніком" серед автомобілів, був випущений під час економічної кризи і відрізнявся дивною стратегією ціноутворення. Крім того, його назва не приваблювало уваги покупців. За перший рік в США було продано всього 64 тисячі автомобілів.

2. Sony Betamax (1979)

Формат відео Betamax, що з'явився в 1979 році, став воістину революційною технологією для всієї індустрії відеозапису того часу. Але, незважаючи на більш високу якість і більш звучну назву, Betamax програв в боротьбі VHS, так як більш сорока компаній вирішили використовувати формат, сумісний з VCR.

3. Colgate Kitchen Entress (1982)

Компанія Colgate вирішила відкрити нову лінію продукції - готові заморожені обіди. Ідея полягала в тому, що покупці, з'ївши обід від Colgate, могли б почистити зуби зубною пастою цієї ж марки. Задум був абсолютно провальним: люди не могли зв'язати бренд Colgate з продуктами харчування, і незабаром продукт зник з полиць магазинів.

4. New Coke (1985)

New Coke - це змінений рецепт Coca Cola. Ні, не думайте, зі старої Coca Cola все було в порядку і вона зовсім не потребувала новою формулою. Тому не дивно, що публіка не схвалила нововведення: навіщо два однакових продукту? Початкову формулу напою довелося повернути і провести ребрендинг. Продукт був перейменований в Coca-Cola Classic і завоював успіх.

5. Бездимні сигарети Premier (1988)

До 1988 року пасивне куріння було визнано небезпечним для здоров'я. На цій хвилі компанія RJ Reynolds, виробник сигарет Camel, випустила бездимний сигарету Premier. Але покупці визнали смак і запах нової сигарети жахливими.

6. Newton від Apple (1993)

Компанія Apple випустила "кишенькове" пристрій, який, як вона сподівалася, могло змінити світ персональних комп'ютерів. Пристрій називалося Message Pad, але було непомірно дорогим (700-1000 доларів) і громіздким, тому мало хто про нього зараз пам'ятають.

7. Одеколон від Harley Davidson (1994)

Бренд Harley Davidson відрізняє набір стійких цінностей, наприклад образ "чоловіки, мачо, бунтаря". Але навіть на думку затятих шанувальників компанія перегнула палицю, включивши в лінійку своєї продукції одеколон після гоління.

8. Жіноча білизна від BIC (1998)

Основна характеристика продукції BIC - одноразовость. Після одноразового використання річ викидають. Компанія вирішила втілити свою концепцію в лінії жіночої білизни, випустивши одноразові колготки. Але товар не зацікавив споживачів, в результаті на викид пішла сама лінія продукції.

9. Zune від Microsoft (2006)

Медіаплеєр Zune - відповідь "Майкрософта" на вихід iPod. Zune пропонував кілька цікавих фішок, яких не було у iPod, наприклад можливість передачі музики між плеєрами. Однак, незважаючи на дорогий маркетинг, Zune так і не став популярним.

10. Енергетичний напій Cocaine (2006)

Енергетичний напій з такою назвою випустила компанія Las Vegas. Cocaine містив втричі більше кофеїну, ніж Red Bull. Стратегія бренду виглядала відверто нахабної: маркетинговий мову був повний натяків на наркотики. Незабаром після випуску продукту Управління з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами вилучило напій з магазинів.