10 Відмінностей між торгівлею та інвестуванням

Незважаючи на те, що торгівля та інвестування переслідують одну і ту ж кінцеву мету - генерувати прибуток на ринку акцій, засоби, що використовуються для досягнення цієї мети, істотно відрізняються. Розуміння різниці між двома цими видами діяльності дозволить вам зосередитися саме на тому, що допоможе досягти успіху в вашому конкретному випадку. Можна навести таке порівняння:

Забіг на 100 метрів і марафон - дві дисципліни, пов'язані з бігом. Проте, вони радикально відрізняються одна від одної. У спринті потрібна максимальна швидкість за короткий відрізок часу, в той час як марафон передбачає біг в стабільному темпі протягом тривалого проміжку часу. Один спортсмен може підготуватися і брати участь в змаганнях по обидва дисциплін, але для цього йому потрібні дві різні стратегії. Той же підхід застосуємо до торгівлі та інвестування. Ваша підготовка і техніка виконання повинні правильно узгоджуватися з поставленими цілями.

Розглянемо кілька відмінностей між дейтрейдинг і інвестуванням.

Частота торгівлі

Дейтрейдер може входити і виходити з угод кілька десятків разів на день, все залежить від якості і кількості торгових сигналів Інвестор може здійснювати лише кілька угод на місяць або навіть на рік. Інвестор може відібрати кілька акцій, з якими буде працювати протягом року, а трейдеру протягом року доводиться стикатися з сотнями токарів.

Часовий інтервал

Внутрішньоденний трейдер відкриває і закриває торгову позицію в рамках однієї торгової сесії, а інвестор може тримати акцію роками.

Типи акцій

Дейтрейдер зазвичай шукають волатильні акції з високим обсягом торгівлі. Це гарантує те, що можна швидко увійти або вийти з угоди отримавши істотний приріст капіталу на торговому рахунку Дейтрейдер хоче бачити рух ціни, його не турбує, чим викликаний ажіотаж.

Інвестор зазвичай орієнтується на якісні компанії, у яких є блискуче майбутнє. Можна сказати, що дейтрейдер робить ставку на рух ціни акції, а інвестор - на компанію, що випустила ці акції.

Фундаментальний аналіз

Як сказано вище, дейтрейдер більше уваги приділяє руху ціни і графіку акції. Більшість дейтрейдерів мало цікавляться вільним потоком грошових коштів, прибутком та іншими параметрами. Тому вони більше займаються технічним аналізом (читанням графіків), а не фундаментальним (вивченням фінансових показників і поточного стану компанії).

Оскільки інвестори працюють на набагато більш довгих таймфреймах, їм доводиться вивчати загальне здоров'я компанії. Це можуть бути вивчення інформації про керівництво компанії, аналіз фінансової документації, читання поданої в SEC звітності і т. Д..

Волатильність/стабільність

Дейтрейдер шукають можливості, що можуть принести прибуток протягом дня. Для переважної більшості трейдерів акція, яка за день ходить на кілька центів нецікава. Тому дейтрейдер шукають волатильні акції.

Волатильність, яка відкриває можливості для торгівлі всередині дня, може бути червоним прапорцем для інвесторів. Інвестори хочуть бачити стабільність своїх активів. Акція, що злітає на 20% в один день і падаюча на 10% на наступний, зацікавить дейтрейдер, але буде нервовим потрясінням для інвестора.

Участь в ринку

Дейтрейдер потрібно весь день бути залученим в торгівлю. Кілька центів зростання або падіння можуть коштувати йому декількох тисяч доларів, якщо позиція велика. Тому дейтрейдер потрібно постійно спостерігати за своїми позиціями.

Інвестори не приділяють такої уваги руху акції всередині дня. Хоча вони щодня перевіряють свої позиції, все ж більше уваги приділяють довгостроковим рухам.

Цільовий прибуток

Очевидно, що дейтрейдер і інвестори прагнуть заробити на ринку акцій. Проте, цільовий рівень прибутку у них буде істотно різний.

20% приросту вартості портфеля в рік - відмінна прибутковість для інвестора, але цього може здатися мало дейтрейдер, який кожен день витрачає по кілька годин на аналіз ринку і саму торгівлю. Дейтрейдинг стає основною роботою для багатьох трейдерів, тому їм потрібно генерувати дохід, достатній для життя. У той же час, інвестор може розглядати ринок як додаткове джерело доходу.

Зовнішні чинники

На рух ціни акції впливають дуже багато факторів. Деякі з них мають довготривалий ефект, а інші надають тільки короткочасне вплив. Трейдерів більше цікавлять фактори, що визначають рух ціни в короткостроковій перспективі, а інвесторів - ті, які визначають довгострокову стан компанії.

Наприклад, прес-реліз може викликати короткострокове рух ціни, але не надати довготермінового впливу на компанію.

Терпимість до ризиків і стоп-лосс

Поріг терпимості до ризиків у трейдерів і інвесторів - різний. Трейдери обрізають збитки швидше, ніж інвестори. Наприклад, припустимо, що трейдер і інвестор мають позиції в лонг в одній і тій же акції. Протягом дня ціна падає на 5%. Трейдеру цього буде більш ніж достатньо, щоб закрити позицію, тому що сьогоднішній день не відповідає його баченню цієї акції. Інвестор може ніяк не відреагувати на той же рух ціни, оскільки він планує утримувати акцію протягом декількох найближчих років.

Податки в США

Багато хто може здивуватися, але розмір податків залежить від того, як довго ви тримаєте акцію. У США, податок на приріст капіталу підрозділяється на короткострокову та довгострокову складові. Якщо ви тримаєте акцію менше року (що і роблять дейтрейдер), то платите податок за короткостроковою ставкою, яка вища, ніж довгострокова.