10 Компаній, які не платять податки

Хвилювання Вашингтона щодо зростаючого держборгу породжують суперечки про те, чи повинні американські компанії платити більше або менше податків У той же час багато хто з найбільших корпорацій США в 2012 році зовсім не платили податків, а деяким навіть пощастило отримати податкові кредити, які перетворили податки в компенсації з бюджету. Існує кілька найбільш популярних способів легально не платити податки в США: втратити багато грошей на невдалих операціях, виплатити гігантські штрафи (як правило, за незаконне поводження на ринку), або потрапити під дію невблаганною сили як ураган Сенді. Нижче пропонується список з 10 компаній, що входять в топ-150 американських компаній за розміром виручки, які в 2012 році заплатили найменше податків або не платили їх зовсім.


1. Alpha Natural Resources (NYSE: ANR) припустилася стратегічної помилки при покупці Massey Energy за $ 7, 1 млрд. У 2010 році на одній з шахт компанії трапилася аварія, що відняла життя 29 шахтарів - найгірший випадок за останні 40 років в США. Ціни на енергетичне вугілля, яку виробляє компанія, залишаються низькими. Крім того, при видобутку вугілля Alpha Natural Resources іноді використовує природний газ, що збільшує витрати. Операційний збиток компанії за 2012 рік склав $ 2,99 млрд.
2. J. C. Penney (NYSE: JCP) зруйнувала свою прибутковість, запропонувавши посаду генерального директора Рону Джонсону, колишньому менеджеру по роздрібних продажах Apple. Інструменти, добре працювали в технологічному гіганту Apple, абсолютно не підходили ритейлеру J. C. Penney. Ще одним прорахунком компанії були численні промахи в мерчандайзингу, які привели до падіння продажів на 20% в 2012 році. Особливо важким став IV квартал минулого року, коли виручка компанії впала на 25% до $ 3,4 млрд., А збиток склав $ 552 млн.
3. AMR Corporation (OTCQB: AAMRQ), материнська компанія American Airlines, заробила більшу частину податкових кредитів за рахунок процедури банкрутства і санації. Втім, процедура ця повинна скоро закінчитися зважаючи на завершення операції по злиттю з US Airways. Велика частина збитків AMR Corporation, що склали в IV кварталі 2012 року $ 1,1 млрд., Виникла в зв'язку зі списанням літаків і інших матеріальних активів компанії, а також через подорожчання авіапального.
4. Lear Corporation Один з найбільших постачальників автозапчастин, потрапив під дію глави 11 кодексу про банкрутство США в самий розпал кризи автоіндустрії - в 2009 році. Подібно компаніям General Motors і Chrysler, Lear Corporation вдалося досить швидко реорганізувати бізнес і залучити інвесторів. Однак оздоровлення компанії відбувається дуже повільно. Загальна виручка корпорації в 2012 році склала $ 14, 57 млрд., Тоді як операційний прибуток - всього $ 679 млн.
5. Verizon Communications (NYSE: VZ) відноситься до найбільш успішним корпораціям в США і за розміром виручки займає 15 місць. Останнім часом прибутковість від операцій з наземними лініями зв'язку впала, оскільки все менше людей користуються домашнім телефоном. Однак бізнес, пов'язаний з стільниковим зв'язком, який компанія веде спільно з Vodafone, продовжує зростати. Сьогодні Verizon - лідер за кількістю абонентів в США. У IV кварталі у компанії несподівано почалися фінансові неприємності, пов'язані ні з основним бізнесом, а з заборгованістю за пенсійними внесками і величезними збитками від урагану Сенді. Verizon - один з небагатьох прикладів того, як надуспішного компанія може тимчасово уникнути оподаткування.
6. D. R. Horton (NYSE: DHI), в минулому цілком успішна компанія, стала завзятим неплатником податків по цілком закономірною причини: вона функціонує в галузі, яка найбільше постраждала від фінансової кризи - житлове будівництво. Збитки компанії склали $ 2, 6 млрд. В 2008 році і $ 545 млн. В 2009 році. У 2012 році ситуація помітно покращилася: при виручці $ 4,72 млрд. Компанія показала прибуток $ 322 млн. Однак це поки не змогло змінити ситуацію з оподаткуванням. Компанія продовжує користуватися податковими преференціями з боку держави.
7. Ameren Corporation (NYSE: AEE), американська енергетична компанія, зазнала збитків через свого торгового підрозділу, який не зумів належним чином продавати електроенергію, вироблену холдингом. З цієї причини Ameren планує вийти з бізнесу, залишивши за собою виключно виробництво. На щастя для компанії, покупець активів уже знайдений - ним стане техаська енергетична компанія Dynegy (NYSE: DYN). Завдяки угоді, Ameren зможе позбутися боргу в розмірі $ 825 млн., Який перебуває на балансі компанії. Крім торгового підрозділу, у компанії немає ніяких підстав для фінансових проблем, тому, за прогнозами експертів, вже в цьому році компанія може знову стати зразковим платником податків.
8. Caesars Entertainment Corporation (NASDAQ: CZR), відомий оператор казино, також списав більшість своїх збитків на ураган Сенді. Однак невдачі компанії не можна пояснити виключно погодними умовами. Caesars втратив потенціал зростання, виручка компанії практично не росте протягом останніх років. Натомість зростає конкуренція з боку інших гравців ринку, зокрема, компаній Wynn і MGM Resorts. Найбільш невдалими регіонами для бізнесу Caesars стали штати Індіана та Іллінойс, у яких оборот компанії істотно скоротився.
9. Bank of America (NYSE: BAC), будучи одним з найбільших системних банків США, входить в число так званих "занадто великих, щоб збанкрутувати" ( "too big to fail"), тому користується значною підтримкою держави, в тому числі податковими пільгами. Крім проблем з портфелем іпотечних кредитів, врегулювання яких обійшлося банку в $ 6 млрд., Важливим залишається також питання подальшої реструктуризації банку. Навіть у 2012 році Bank of America продовжує розплачуватися своїми фінансовими результатами за сумнівне рішення 2008 року про покупку компаній Merrill Lynch і Countrywide Financial.
10. General Motors (NYSE: GM) після кризи скористалася можливістю отримати від уряду податковий кредит, пов'язаний з амортизацією і знеціненням активів в автомобільній галузі. За умовами податкового кредиту, компанія має право не платити податки протягом декількох років. Виручка General Motors збільшилася в 2012 році на $ 17 млрд. В порівнянні з 2010 роком. Однак в поточному році компанії доведеться зіткнутися з наслідками падіння продажів в Європі, в першу чергу зі збитками Opel і Vauxhall. Це негативно відобразиться на фінансовому результаті автомобільного конгломерату.


КомпаніяГалузьПодаток на прибуток за 2012 рікОпераційний прибутокВиручкаЗміна ціни акції за рікAlpha Natural ResourcesВугільна промисловість- $ 550 млн.- $ 2, 99 млрд.$ 6, 98 млрд.-47, 43%J. C. Penney CompanyМережа універмагів- $ 551 млн.- $ 1. 54 млрд.$ 12, 99 млрд.-58, 05%AMR CorporationАвіалінії- $ 569 млн.- $ 2, 45 млрд.$ 24, 86 млрд.н/дLear CorporationАвтозапчастини та обладнання- $ 638 млн.$ 679 млн.$ 14, 57 млрд.+ 22, 88%Verizon CommunicationsТелекомунікації- $ 660 млн.$ 9, 90 млрд.$ 115, 85 млрд.+ 23. 96%D. R. HortonЖитлове будівництво- $ 673 млн.$ 322 млн.$ 4, 72 млрд.+ 58, 50%Ameren CorporationЕлектроенергетика- $ 680 млн.- $ 1, 65 млрд.$ 6, 64 млрд.+ 7, 14%Caesars Entertainment CorporationАзартні ігри- $ 871 млн.- $ 2, 25 млрд.$ 8, 59 млрд.+ 44, 72%Bank of AmericaФінансові послуги- $ 1, 12 млрд.- $ 3, 07 млрд.$ 75, 17 млрд.+ 50, 68%General MotorsАвтомобілебудування- $ 34, 83 ​​млрд.$ 152, 26 млрд.$ 152, 26 млрд.+ 9, 91%