Який стиль торгівлі та інвестування вибрати

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Який стиль торгівлі вибрати при роботі на валютному або фондовому ринку? Існує на даний момент три основоположних стилю: агресивний, збалансований і консервативний. Кожен з них має свої особливості, позитивні і негативні сторони, плюси і мінуси. Стилі можна назвати стратегіями, але як і всі, що відноситься до сфери біржової торгівлі, їх не можна вважати остаточними і строго їх дотримуватися. У житті найчастіше кожен трейдер лише дотримується певного стилю торгівлі, змінюючи його під свої потреби, або ж і зовсім кардинально змінюючи в залежності від ситуації. Ви повинні чітко усвідомлювати, що слідувати якійсь певній агресивної або консервативної стратегії є сенс тільки тоді, коли ситуація на ринку повертається в сприятливу для обраного варіанту сторону. Немає ніякого сенсу дотримуватися однієї і тієї ж стратегії весь час - це навряд чи призведе до гарного прибутку. Однак історія знає і такі випадки, коли трейдер торгує в певному стилі постійно, в незалежності від ситуації на ринку і отримує непоганий прибуток. Можна сказати, що в цій справі все вирішує суто індивідуальний підхід. І, звичайно ж, добре розуміння реальних стратегій, особливостей їх застосування, а також актуальності в той чи інший період роботи на ринку.

Консервативна стратегія є максимально менш ризикованою на відміну від збалансованої і агресивною. Вона забезпечує кращий захист засобів трейдера, захист від ризику втрати всього капіталу. Однак ж вона забезпечує і найменшу, але більш стабільну прибутковість. Дуже добре такий стиль торгівлі підходить для тих інвесторів і трейдерів, які бажають захистити свій капітал, свої кошти і лише час від часу примножувати його. Така стратегія має на увазі під собою інвестування грошей в різні акції, облігації, цінні папери. Вибираються компанії, які володіють дуже високим кредитним рейтингом і саме їх документи скуповуються з метою торгівлі або інвестування. Саме це дає гравцеві найбільш хороший захист від раптового дефолту. Тим більше, що портфель інвестицій в цьому випадку буде змішаним, оскільки поєднує в собі величезну кількість різних цінних паперів. Це забезпечить помірний дохід, а також практично повну компенсацію ризиків ринку акцій. Адже у трейдера буде дуже багато інструментів з фіксованою прибутковістю. Навіть якщо на фондовому ринку буде значно знизився рівень, втрати інвестора при такій консервативній стратегії будуть мінімальними. При незначному зниженні втрат не буде і зовсім. Якщо ж акції будуть рости в ціні, то і прибутковість буде поступово зростати. Як правило, в такому портфелі співвідношення акцій і облігацій становить 20-30 відсотків на 70-80 відсотків.

Агресивний стиль торгівлі більш серйозний, він спрямований на отримання максимального доходу від різних інвестицій в акції. Така стратегія буде хороша для тих трейдерів, які бажають в короткі терміни значно примножити свій капітал і готові заради цього піти на певні ризики, часом дуже високі. Всі кошти, які є у трейдера, інвестуються в акції тих емітентів, які найбільш ліквідні. Наприклад, в "блакитні фішки". Також інвестування відбувається і в другій, а також в третій ешелони. Про це була окрема стаття, рекомендуємо ознайомитися. При агресивному стилі торгівлі портфель переглядається щомісяця, враховується загальна динаміка ринку, змінюються оцінки окремих елементів, а також інших факторів. При такому стилі торгівлі в портфелі інвестора немає облігацій, а це підвищує його ризики. Але при цьому прибутковість такої портфель забезпечує найкращу, максимально можливу серед усіх інвестицій. Збалансований стиль торгівлі на ринку є повноцінним компромісом між попередніми двома стратегіями. Це непоганий варіант для правильного співвідношення між ризиками і прибутковістю. До складу такого портфеля завжди включаються певні цінні папери за типом облігацій, що зменшує ризики. Наприклад, в агресивній стратегії облігацій немає взагалі, тому і ризики вищі. При цьому, збалансований стиль торгівлі забезпечує більш високу прибутковість, ніж консервативний. При цьому, кошти вкладаються в акції емітентів, які мають високий рівень надійності, так само, як і при консервативної торгівлі.Як правило, в такому інвестиційному портфелі кількість акцій і облігацій знаходиться в співвідношенні 50 на 50 відсотків.

Кожен трейдер повинен самостійно для себе підбирати потрібну стратегію інвестування і торгівлі. Звичайно ж, новачкам можна відразу ж порадити починати з консервативного стилю, а більш досвідченим трейдерам переходити відразу ж на збалансований. Тим же, хто впевнений у своїх силах, можна порадити агресивний стиль торгівлі. Але це лише в загальних рисах, так як для кожного конкретного випадку потрібно вибирати свій підхід, про що вище вже говорилося більш докладно.