В які акції російських компаній найкраще інвестувати гроші?

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Вітаю! Як не дивно криза - найкращий час для вкладень в серйозно активи, що подешевшали. І перше, що спадає на думку - це, звичайно ж, інвестиції в акції російських компаній.

Зміст

 • 1 Специфіка російського фондового ринку
 • 2 В які інструменти вкладати?
 • 3 Як купити російські акції приватному інвестору?
  • 3. 1 Через ПІФи
  • 3. 2 Через брокера
 • 4 Які акції купити в 2015?

Специфіка російського фондового ринку

Як в будь-який країні, що розвивається, фондовий ринок в Росії відрізняється нестабільністю і потенційно високою прибутковістю. Ще одна його особливість - пряма залежність від цін на енергоносії. Падає вартість нафти - дешевшають цінні папери нафтовидобувних компаній. Ну, а якщо котиться вниз рубль - слабшає весь російський ринок.

Крім того, майданчики Росії серйозно залежать від зарубіжних фондових ринків. Коли в серпні 2011 року S & P всього на один щабель знизило кредитний рейтинг США, впали котирування на всіх біржових майданчиках. А загальний індекс Росії за підсумками року втратив більше 18%!

А ще інвестиції в цінні папери в нашій країні, на жаль, не користуються великою популярністю - це ще одна російська "родзинка". Хоча за кордоном вкладення в акції та облігації - звичайна справа.

В які інструменти вкладати?

Найнадійнішими вважаються акції компаній першого ешелону: Ощадбанку, Газпрому, ВТБ, Лукойлу, Роснафти і інших.У цінних паперів "блакитних фішок" є два безперечних плюса: надійність і висока ліквідність (тобто, продати їх на ринку можна в будь-який момент).

Справедливості заради зазначу, що останнім часом далеко не всі акції першого ешелону радують інвесторів прибутковістю. Скажімо, звичайна акція Газпрому за рік втратила в ціні 4, 81%.

Акції компаній другого ешелону не так ліквідні, але зате можуть принести інвесторові більший прибуток. Ну, і відповідно, найбільш ризикованим, але і самим високоприбутковим сегментом вважаються цінні папери третього ешелону - розвиваються.

Зауважу, що інвестиції у фондовий ринок розраховані на тривалі терміни (від року і вище). Їх покупка і продаж на коротких горизонтах частіше приносить інвестору збитки, а не прибуток.

Як купити російські акції приватному інвестору?

У будь-якого росіянина варіантів вкладень в цінні папери всього два:

 • Через інвестиційні фонди
 • Самостійно (через брокера)

Через ПІФи

Гідність такого способу очевидно: вибираємо відповідний ПІФ, купуємо пакет акцій різних компаній і ... спимо спокійно. Особиста участь інвестора в процесі зводиться до мінімуму.

Наприклад, ми вибираємо ПІФ Ощадбанку під назвою "Фонд акцій малої капіталізації". Фонд інвестує в акції компаній малої та середньої капіталізації (у Росії і за кордоном) з хорошим потенціалом зростання.

В листопаді 2015 один пай фонду оцінювався в 3 766, 85 рублів. Купивши всього один такий пай, інвестор автоматично набуває акції Яндекса, Qiwi, РосАгро, Еталону і інших компаній. За три роки прибутковість фонду склала 38, 76%, за рік - 24, 46%.

Тепер про погане. Недоліки вкладень в акції через вітчизняні ПІФи теж видно неозброєним оком:

 • Високі комісії керуючої компанії
 • Низька ліквідність активів
 • Неможливість самостійно сформувати акційний портфель.Інвестуючи в ПІФ, Ви купуєте все його акції "оптом". І ніяк не можете вплинути ні на структуру паю, ні на пропорції в ньому різних компаній.

Через брокера

Такий спосіб передбачає практично необмежену свободу для інвестора. Купуй і продавай, що хочеш - аби грошей вистачило.

Для початку вибираємо надійного брокера, що дає доступ на Московську біржу. Підписуємо договір, відкриваємо брокерський рахунок (мінімум, на 30 000 рублів) і встановлюємо на свій комп'ютер торговий термінал.

Готово! Тепер з понеділка по п'ятницю Ви можете купувати і продавати будь-які акції на біржі, не виходячи з дому!

Мінус "прямих" інвестицій в акції всього один, але зате - суттєвий. Інвестор повинен добре володіти фундаментальним і технічним аналізом. А це, між іншим, не так просто, як здається. В іншому випадку вкладення в акції будуть приносити суцільні розчарування!

Уявіть, що Ви не маєте ні найменшого уявлення про ринок цінних паперів. За яким принципом Ви будете вибирати акції для вкладень? Красива назва? Рекомендації знайомого трейдера? Реклама на ТБ? Оцінка популярного аналітика?

Якщо в інвестора немає хороших знань з торгівлі на фондовому ринку, то купувати акції краще через надійну керуючу компанію! Ризик втрат нижче, а клопоту набагато менше.

Ну, а якщо Ви орієнтуєтеся на серйозну прибутковість, то доведеться вчитися, вчитися і вчитися. Іншого способу стабільно заробляти на фондовому ринку поки не придумали ...

Які акції купити в 2015?

Аналітики Morgan Stanley і Credit Suisse вважають, що стабілізація цін на нафту повинна викликати пожвавлення на фондових ринках країн, що розвиваються (в тому числі, і в Росії).

І майже всі експерти рекомендують інвесторам звернути увагу на акції Лукойла і Ощадбанку.

За дев'ять місяців нинішнього року Ощад заробив 144 млрд. Рублів. І хоча цей показник в два рази менше торішнього, Сбербанк вигідно відрізняється від більшості російських банків, що показали в 2015-му суцільні збитки. Аналітики радять почекати зниження ціни акції до 80 рублів (в середині листопада сберовскіе акції торгуються на позначці 94 рубля).

Лукойл ж зараз цікавий тим, що втратив 20% вартості на тлі чуток про підвищення податкового навантаження на нафтогазовий сектор.

Потенційне зростання аналітики також бачать в акціях таких "гігантів" як НОВАТЕК, "Магніт", "РосАгро", "Сургутнефтегаз" і "ВТБ". А ще в 2015-му можна придивитися до сектору телекомунікацій (МТС, "Мегафон").

А в які акції російських компаній рекомендуєте вкладати Ви? Підписуйтесь на оновлення та діліться корисними постами з друзями в соціальних мережах!