Що таке венчурні інвестиції або як заробити на інноваціях?

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Вітаю! Все частіше я чую від досвідчених інвесторів фразу "інвестувати сьогодні нікуди". Консервативні інструменти пропонують занадто низьку прибутковість. Агресивні - надто ризикові. А помірних на ринку начебто не залишилося зовсім.

Дозволю собі не погодитися з такою сумною оцінкою нинішньої ситуації. Грамотно диференційований портфель як і раніше забезпечує пристойну прибутковість при прийнятному рівні ризику.

Хоча де в чому "інвестори-песимісти" все-таки мають рацію. Інвестиційні стратегії останніх років мають свою специфіку. Як мінімум, з'явилися нові види інструментів для приватного інвестування.

І сьогодні ми поговоримо про один з них. Зустрічайте: венчурні інвестиції, високоприбуткові і ризиковані.

Зміст

 • 1 Що це таке?
 • 2 Що відбувається на ринку венчурних інвестицій?
 • 3 Фонд розвитку інтернет-ініціатив
 • 4 Затребувані напрямки для венчурних інвестицій
  • 4. 1 Переклад офлайнових бізнесів в онлайн
  • 4. 2 Маркетплейси
  • 4. 3 Інтернет речей
  • 4. 4 Цифрове освіту
  • 4. 5 Фінансові технології

Що це таке?

Венчурні інвестиції - це вкладення в нові проекти: в стартапи або в швидкозростаючі компанії. Компанії, які потребують такого фінансування, можуть бути абсолютно різними. Але всі без винятку венчурні інвестиції відрізняються високими ризиками! Адже саме слово "венчурний" в перекладі з англійської означає "ризикована справа".

Чому інвестори йдуть на таку авантюру? Спробую пояснити їх логіку з урахуванням нинішніх реалій. Припустимо 2017 рік відрізняється рекордно низькими ставками по облігаціях і "перегрітої" ситуацією на ринку акцій (в реальності до речі все навпаки).

Багато інвесторів активно шукають інші, більш прибуткові джерела вкладень з високою ефективністю. Традиційні інструменти витісняються альтернативними (наприклад, такою екзотикою як p2p-кредитування або хедж-фонди).

Але саме венчурні інвестиції сьогодні на вершині популярності! За даними консалтингової компанії EisnerAmper (США) за перший квартал 2017 року обсяг ВІ виріс до $ 16, 5 млрд. (Тобто, підскочив в 1, 4 рази).

На яку дохідність тут можна розраховувати? Хороший венчурний фонд орієнтується на потроєння вкладеного капіталу через 5-7 років. Але за статистикою 50-60% нових проектів прогорають, ще 20-30% виходять на окупність і дають невеликий дивідендний дохід. І тільки 10% відібраних стартапів серйозно виростають в ціні.

Що відбувається на ринку венчурних інвестицій?

Для венчурних інвестицій минулий рік був дуже неоднозначним. Наприклад, в США венчурні фонди залучили шалені гроші - більше $ 40, 5 млрд. Більше було тільки в рекордному 2000-му на піку доткомів - близько $ 100 млрд.

А ось ситуація на IPO склалася далеко не така райдужна. З 2016-му за підтримки американських венчурних фондів в США відбулося всього 31 IPO. Нагадаю, що в 2015-му цей показник дорівнював 76, а в 2014-му - 121.

Жодне з минулих IPO не привернуло більше $ 250 млн. (Вперше з 2008 року). І тільки чотири зібрали понад $ 100 млн.

У чому причина такого масового відходу нових проектів в тінь? Експерти вважають, що багато компаній побоялися "холодного прийому" з боку інвесторів.До того ж далеко не всі проекти отримали ту оцінку, на яку розраховували. Сьогодні ринок воліє оцінювати фірми з позиції стійкості показників, і не з позиції потенційного зростання.

В Росії венчурні інвестиції теж піднесли в 2016 парочку сюрпризів. З одного боку, ринок став більш жвавим (390 угод у порівнянні з 313 угодами в 2015 році). Але, на жаль, таке пожвавлення викликав зростання вкладень в іноземні, а не в російські компанії. Кількість вітчизняних угод, навпаки, впало приблизно на 20%.

Найактивнішим інвестором в минулому році став Фонд розвитку інтернет-ініціатив (ФРІІ). Втім, як і в 2015-му. В цілому ФРІІ вклав у великі і малі підприємства більше $ 19, 2 млн.

В цілому, п'ятірка найактивніших фондів посівних інвестицій минулого року виглядає так: Target Global, Flint Capital, Runa Capital, Almaz Capital і I2BF Global Ventures.

Галузева структура ринку залишилася без змін. Лідером за загальним обсягом інвестицій знову став ІТ-сектор (90%). У порівнянні з 2015-м роком кількість угод в сфері високих технологій зросла на 13%.

Основну частку в цьому сегменті (28%) склали інвестиції в програмне забезпечення і хмарні технології. Друге і третє місце поділили технології в фінансовому секторі і довідково-рекомендаційні сервіси. У виробництво венчурні фонди як і раніше не інвестують.

Фонд розвитку інтернет-ініціатив

Нижче хочу трохи детальніше розповісти про ФРІІ. За підсумками 2016 року обсяг фонду перевищив 6 млрд. Рублів. У програмах ФРІІ взяли участь більше 10 000 інноваційних проектів. Зараз в портфелі фонду знаходиться близько 270 компаній.

Якщо у Вас є перспективний стартап, який потребує венчурних інвестиціях, рекомендую взяти участь в одній з програм ФРІІ.Наприклад, продукт "Акселератор" - це тримісячне інтенсивне навчання прискореному розвитку компаній в сфері IT. З 2013 року в програмі взяло участь більше трьохсот проектів.

Результати навчання:

 1. Напрацьована база корисних контактів на майбутнє
 2. Знаходження точок кратного зростання продажів і вузьких місць в бізнесі
 3. Допомога провідних експертів ринку
 4. Інвестиції від Фонду розвитку інтернет-ініціатив та інших інвесторів Всього за три місяці "студенти" знаходять для себе нові сегменти ринку, скорочують в рази цикл угоди, масштабують виручку і збільшують середній чек за рахунок повторних покупок.

Яким компаніям буде корисний "Акселератор"?

Продажі тільки запускаються

 1. Почалося зростання продажів
 2. Продажі перестали рости або ростуть дуже повільно
 3. Вимоги до команди:

Наявність базового продукту, який можна продавати кінцевому споживачеві

 1. Досяжний через 3-5 років оборот в 300 млн. рублів
 2. Хоча б два ключові учасники, які можуть працювати в програмі "акселератор" повний робочий день в Москві
 3. Пріоритетні напрямки:

Антипіратські технології

 • Інформаційна безпека
 • Телекомунікації Телемедицина
 • Освіта
 • Інтернет речей
 • Маркетинг і річок лама
 • Корпоративне та платформенне ПО
 • Затребувані напрямки для венчурних інвестицій
 • Складно переоцінити роль і значення венчурного інвестування для розвитку економіки. Однак експерти вважають, що справжній розквіт ВІ ще попереду. Як заробити на інноваціях? Уважно придивитися до трендам останніх років.

Переклад офлайнових бізнесів в онлайн

В минулому році близько 20% всіх нових високоприбуткових проектів в акселератора ФРІІ пропонували банальну "оцифровку" офлайнових бізнесів (наприклад, служби підтримки через WhatsApp).

До речі, сьогодні відмінно ростуть інструменти для професійних маркетологів і сервіси, які спрощують прийоми інтернет-маркетингу для звичайних користувачів.

Маркетплейси

Більшість маркетплейсов орієнтується на конкретний вид товарів або послуг: оцінювачі, ремонт квартир, бронювання готелів, пошук няні або продаж квитків на заходи.

Маркетплейси як і раніше популярні і прості в реалізації. Але такі прямі моделі вимагають акуратної ручної настройки по параметру "попит-пропозиція".

Інтернет речей

Щоб було зрозуміліше, про що йде мова, наведу кілька прикладів таких проектів: сервіс автоматичного обліку електроенергії "ЯЕнергетік. Рф" або розумний пластир Izitherm. Будемо сподіватися, що вибух на ринку інтернету речей докотитися і до сегмента ЖКГ.

Цифрове освіту

Все вище попит на знання в цифровому форматі. На ринку з'являються десятки цікавих проектів. Наприклад, індивідуальні програми розвитку і унікальні методики підготовки до здачі іспитів.

Фінансові технології

Як не дивно, Росія вважається однією з найбільш "просунутих" країн в сфері фінансових технологій. У нас активно використовують і системи ідентифікації користувачів, і P2P-позики, і віртуальні банки, і сервіси для мікроплатежів.

Учасники намагаються максимально спростити процес надсилання і прийняття платежів в банк, магазин або один одному. Ідеальний варіант - це оплата в один клік через мобільний телефон.

А як Ви ставитеся до венчурним інвестиціям в Росії? Підписуйтесь на оновлення та діліться посиланнями на свіжі пости з друзями в соціальних мережах!

P. S.

Якщо вас зацікавила можливість взяти участь в IPO на американських біржах і у вас є вільні 5-10 тис.доларів залиште свої контакти в цій формі і мій партнер Дмитро Міхнов розповість вам, як це можна зробити.