Що таке "Паперова" прибуток і збиток?

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

"Паперовими" називаються такі прибуток, або збиток, які мають місце бути на поки ще відкритої позиції, тобто це величина, від якої потерпають в терміналі. На біржі така ситуація не рідкість. Якщо трейдер бачить "паперову" прибуток на екрані свого монітора під час здійснення торгових операцій, то абсолютно не факт, що вона не перетворитися на збиток, оскільки його прогнози можуть бути невірні і ціна розгорнеться в зовсім протилежному напрямку. Це відноситься до ситуації, коли ще немає фіксації результату.

Для фондової біржі "паперова" прибуток/збиток в конкретний момент часу розраховуються на основі порівняння котирувань акцій і облігацій, що входять в портфель, а також цін, за якими ці цінні папери були спочатку куплені.

Наприклад, інвестор вклав свої гроші і купив 100 акцій однієї великої фірми по 1 000 рублів за одиницю. Таким чином, в його розпорядженні знаходяться цінні папери на суму 100 тисяч рублів. Минув деякий час і придбані акції піднялися в ціні на 50 рублів. Ціна однієї акції стала - 1050 рублів, що збільшило вартість інвестиційного портфеля до величини в 105 тисяч рублів. Таким чином, інвестор отримав прибуток у розмірі 5 тисяч рублів. Ця величина прибутку поки є "паперової", оскільки вона формальна і в будь-який момент часу може цілком стати збитком, наприклад, якщо вартість цих цінних паперів в силу економічних, політичних чи інших причин раптом різко знизиться. В реальний дохід ці 5 тисяч рублів перетворяться тільки тоді, коли інвестор продасть всі свої акції за їх номінальною вартістю. Або інша ситуація - в компанії почалася криза. Це спричинило за собою істотне падіння їхніх акцій в ціні. Ринкова вартість стала дорівнює 500 рублів за одну штуку. Таким чином, інвестор, що володіє даними інвестиційним портфелем, зазнає збитків у сумі 50 тисяч рублів. На конкретний момент часу ця величина є "паперовим" збитком. Припустимо, що інвестор знає, що вартість акцій буде продовжувати падати і продає їх. Тут він має справу вже з реальним збитком.

Якщо застосувати розглянутий приклад до валютного ринку, то "паперова" прибуток/збиток при відкритій угоді стають поки ще не реалізованим зростанням/зменшенням капіталу трейдера. Величина "паперової" прибутку, або збитку може визначитися лише в момент закриття позиції, коли буде зафіксована конкретна ціна. Тільки таким способом "паперова" прибуток може стати реальною і відчутною.

Психологічний аспект фіксації "паперової" прибутку/збитку

Потрібно відзначити, що момент фіксації такого прибутку для трейдера найприємніший, оскільки виникає впевненість, що гроші вже не можна програти.

У той же час "паперова" прибуток створює певний психологічний бар'єр при здійсненні торгівлі на біржі. Трейдер жадібно спостерігає за тим, як ціна рухається в потрібному йому напрямку і не поспішає закривати поточну операцію. Однак все може змінитися дуже швидко і замість очікуваного доходу він отримає цілком реальний збиток. Крім того, ще складніше закрити "паперовий" збиток, так як завжди залишається надія, що тренд змінить напрямок свого руху.

Тому абсолютно будь-якому трейдеру вкрай важливо не забувати, що при торгівлі на біржі не варто тішити себе ілюзією ніби "паперовий" збиток його не стосується. Завжди потрібно мати на увазі, що в момент закриття позиції він набуває речову форму.