Складська прибуток

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Складська прибуток - це економічний термін, що позначає додану вартість матеріалів, що зберігаються на складі, що виникла в результаті підвищення їх ринкової ціни. Складська прибуток не може бути результатом будь-яких зусиль з боку власників компанії - вона є наслідком макроекономічних факторів, на які одне підприємство не може вплинути. Складська прибуток утворюється спонтанно - як тільки макроекономічний фактор виявиться скоригованими, вона зникне.

Основним фактором, який здатний викликати формування складської прибутку, є рівень інфляції - національна валюта знецінюється, поки вже вироблені товари знаходяться на складі виробника. Інфляція призводить до ситуації, коли за ті ж гроші споживач може придбати меншу кількість одиниць товару. Наприклад, якщо раніше компанія мала продукції на складах на 1 млн. Доларів, то після стрибка інфляції вартість запасів збільшується до 1 млн. 20 тис. Доларів. Це означає, що 2% від суми - складська прибуток.

Чи регулюється складська прибуток?

Органом, що регулює складську прибуток, є комісія з цінних паперів і бірж (КЦББ). Комісія рекомендує всім відкритим суспільствам відображати складську прибуток в бухгалтерській документації.

Незважаючи на те що складська прибуток за визначенням пасивна, деякі виробники можуть спробувати створити її штучно, поширивши неправдиву інформацію про дефіцит. Скажімо, ювеліри здатні поширити дезінформацію про те, що рожевий алмаз - рідкісний камінь, хоча на складі у них великі запаси таких каменів. Складська прибуток в даному випадку також може виникнути як наслідок інформаційної асиметрії, однак, ефект буде дуже короткостроковим.