Вендинговий бізнес: що це таке і з чого почати?

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

І знову здрастуйте, мій юний бізнесмен. Практично кожна людина на Землі знаком з вендингом з особистого досвіду, хоча багато хто навіть не підозрюють, що це слово означає. Тому, що таке вендінговий бізнес, і чим він цікавий, я розповім в сьогоднішній статті.

Старий добрий вен

Вендінг ( від англ. Vend - торгувати через автомати ) - це зручний і не дуже дорогий спосіб продавати товари і надавати послуги за допомогою спеціального обладнання (торгових автоматів). Перші такі апарати з'явилися в Британської Імперії ще в 17-му столітті, з їх допомогою продавали тютюн. І лише в 1851 році на лондонській промисловій виставці було продемонстровано перший автомат для продажу напоїв, а через 30 років, в 1886 році був запатентований перший кіоск з жуйками.

Навіть в СРСР, де сексу не було, були вендингові апарати - автомати з газованою водою за 1 копійку. Ну і звичайно, кожному жителю мегаполісу знаком автомат з продажу жетонів метро, ​​куди ж без нього.

На сьогодні в світі налічується близько 20 млн. Різних торгових апаратів, які щорічно генерують близько 20 млрд. Дол. Виручки. За даними EVA (European Vending Association), в Європі встановлено 3, 74 млн. Вендінгових машин з щорічним оборотом 11, 8 млрд. Євро. Шість з десяти автоматів це кава-машини. Серед європейців найбільше торговими автоматами, що не дивно, користуються німці - в Німеччині їх більше 2 млн.штук.

У Великобританії машин самообслуговування теж чимало - близько 500 тисяч. Але більше за інших відрізняється Японія, де понад 60% роздрібних продажів здійснюють автомати. Їх налічується близько 5, 6 млн., Тобто, на 23 жителя припадає 1 торговий автомат. Для порівняння - в США 1 апарат припадає на 20 чоловік, в Європі - на 120 осіб, в Росії - на 100 тис.

Близько 20% торгових автоматів встановлено на промислових підприємствах, стільки ж - в офісах, по 8% - в торгових центрах і медичних установах, приблизно по 7% припадає на університети і школи, 6% розміщено в готелях. У США один торговий автомат щогодини приносить своєму власнику в середньому 70 дол. Лідерами продажів, вже років із десять, залишаються прохолодні напої (34%), цукерки і снеки (28%).

Цікаво, що такий сегмент як OCS (Office Coffee Service) з кожним роком збільшує частку в загальному обсязі. Парк обладнання найбільших вендінгових компаній більш, ніж на половину складається з кави-машин (table top machine). Але найпрогресивніші оператори ринку нині більш активно розвивають, так звані, мікро маркети, які з кожним роком завойовують все більше популярності. Це щось на зразок невеликої крамниці з свіжоприготовленими ланчами, корисними закусками і напоями, які зручно розташовуються в офісах.

Популярними їх робить не тільки зручне розташування, а й модель самообслуговування, де працівник сам оплачує покупку готівкою, карткою або через мобільний телефон за допомогою терміналу без участі касира (на довірі так сказати).

До Вендинговий бізнес також можна віднести автомати з надання банківських послуг, всілякі термінали оплати, інтернет-кіоски (вихід в інтернет, скачування і роздрук файлів, установка додаткових додатків), автомати з продажу преси, авіаквитків та інше.

Як почати свій вендінговий бізнес?

Ну, для початку, як водиться, потрібно визначитися, який вид товарів або послуг ви хочете продавати. Не бійтеся здатися божевільними в своїх ідеях, адже кава і снеками вже нікого не здивуєш. Ось, наприклад, топ самих незвичайних вендінгових бізнесів:

  • Автомат з продажу живих крабів (Китай)
  • Автомат, який здає велосипеди напрокат (Нідерланди)
  • Автомат з продажу золота (Франкфурт)
  • Капсула з продажу сну, іменований SleepBox (по всій Європі)
  • Автомат з продажу повітря, кисневих коктейлів (Китай, Японія, Росія)
  • Автомат з продажу зручному взутті (особливо актуальний для слабкої статі, який тусується по клубам Великобританії)
  • Автомат, продає живих жуків-носорогів (домашні вихованці в Японії, між іншим)
  • Автомат з чищення про уви (всього-на-всього)
  • Бокс з продажу парфумерії (один британський фунт або євро за пшик улюблених парфумів)

Якщо у вас вже дозріла мега-ідея, пора скласти бізнес-план. Він дозволить визначити необхідну суму фінансування або навіть залучити інвестора (кредитора) під ваш проект. Про те, як скласти грамотний план, я вже розповідав в минулих випусках. Поговоримо, мабуть, про те, скільки коштує запуск вендінгового проекту і наскільки він вигідний.

Припустимо, ви вирішили встановити в вашому місті автомат з розпилення духів (в столицях ці апарати вже користуються популярністю). Компанія "Perfumevending" продає такі автомати в Європі, Великобританії та вже в Росії.

В серпні 2014 року, компанія запустила тестову мережу з 5 апаратів, яка продемонструвала непогані показники - середній оборот одного автомата склав 248 євро в місяць. Апарати були встановлені в чоловічих і жіночих туалетах.Що цікаво, оборот апаратів з чоловічими парфумами склав на 12% більше, ніж з жіночими. До речі, скоро 600 таких парфюмоматов буде вмонтовано в зупинки громадського транспорту в Казані.

Отже, один автомат коштує 1950 євро. У ньому 5 змінних картриджів по 30 мілілітрів або 250 пшиків кожен. Якщо продавати один пшик по 1 євро, як радить компанія-виробник, щомісяця хоча б 250 чоловік скористаються апаратом по 1 разу, а середня закупівельна ціна картриджа складе близько 30 євро, то можна підрахувати, що автомат окупиться за 9 місяців (без урахування оренди і операційних витрат) і буде приносити щомісяця від 220 євро.

Не густо, скажіть ви. А я відповім - рентабельність цього нехитрого бізнесу просто космічна - як заявляють самі автори ідеї, і як видно з моїх розрахунків, до 1000%.

Якщо Ви дозріли для власного вендінгового бізнесу, пишіть мені свої ідеї через форму зворотного зв'язку або в коментарях до статті - проведемо мозковий штурм, складемо бізнес-план, знайдемо інвестора. Плідних пошуків!