Оновлений прогноз МВФ

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз по темпах економічного зростання в світі до 3, 5% в нинішньому і 3,7% в наступному роках. Ці цифри закладені в оновлений доповідь про стан і найближчі перспективи світової економіки, презентація якого проводиться у вівторок в Пекіні. Кожна з цифр на 0,3% нижче за показники, що очікувалися в жовтні минулого року.

У бік зниження переглянуті прогнози для всіх провідних світових економік, крім США. Америці автори оновленого документа прогнозують в 2015 і 2016 роках зростання на 3, 6% і 3,3% відповідно. Нові показники для зони євро в цілому - 1,2% і 1,4% зростання, для Німеччини - 1,3% і 1,5%, для Франції - 0,9% і 1,3%, для Італії - 0, 4% і 0,8%. У Великобританії очікувані темпи зростання трохи вище - 2,7% і 2,4%, у Японії - 0,6% і 0,8%.

Зниження загальносвітових показників автори документа пов'язують, перш за все, з "переоцінкою перспектив в Китаї, Росії, зоні євро і Японії, а також ослабленням активності у великих експортерів нафти". Так, в Саудівській Аравії МВФ прогнозує тепер в найближчі два роки зростання на 2, 8% і 2,7%. Це на 1,6% і 1,7% менше, ніж очікувалося в жовтні.

Після виходу прогнозу ціни на золото на світових ринках зросли до найвищого рівня майже за п'ять місяців в зв'язку з підвищеним інтересом інвесторів до захисних активів через побоювання уповільнення світового економічного зростання.

Нагадуємо, що в четвер відбудеться засідання ЄЦБ, очікується, що керівництво банку обговорить нові заходи підтримки економіки, в тому числі можливість запуску програми кількісного пом'якшення (QE). За прогнозами економістів, опитаних Bloomberg, глава ЄЦБ Маріо Драгі на цьому тижні оголосить про програму викупу облігацій обсягом близько 550 млрд євро.