Безіндікаторние стратегії форекс: сутність та методика

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Безиндикаторная стратегия Форекс Торгувати на валютному ринку можна двома способами. Перший спирається на статистику минулих періодів, виходячи з якої формує прогнози на майбутнє. Для полегшення збору і інтерпретації інформації були створені індикатори. Їхній головний недолік в тому, що вони слідують за ринком, а не передбачають його.

Другий спосіб полягає в пошуку постійно повторюваних формацій і аналізі подальшого руху. Якщо в більшості випадків ціна валютної пари поводиться однаково, патерн вважається робочим і використовується в торгівлі трейдера. Такі методи отримали назву безіндікаторних стратегій Форекс, оскільки для аналізу ринку використовується лише візуальне сприйняття і графічні побудови. Які особливості таких методів торгівлі на валютному ринку? У чому їх переваги?

Трейдинг без використання індикаторів - графічний спосіб

Одним з найпопулярніших методів торгівлі без застосування будь-яких додаткових алгоритмів вважається графічна система трейдингу. Вона зручна і проста в застосуванні - досить відкрити графік валютної пари, знайти патерн і увійти в ринок. В якості допоміжного елемента можна використовувати графічні інструменти для кращої візуалізації ситуації на ринку. Розглянемо кілька прикладів.

Подвійне дно / вершина

Патерн «Подвійне дно / вершина» являє собою утворення з двох локальних мінімумів / максимумів на одному ціновому рівні після тривалого тренда. Сигнал на вхід виникає після відскоку ціни від другого локального мінімуму / максимуму і перетину вгору або вниз відповідно локального екстремуму всередині тренда. На малюнку нижче момент утворення фігури відзначений червоною лінією. Перший мінімум був сформований тілами свічок, другий - їх тінями. Цей момент не є принциповим.

Стоп-лосс прийнято ставити за межами локальних екстремумів, які сформували патерн. Мета по прибутку може бути дорівнює одній або подвійній ширині стопа. У наведеній ситуації сигнал був відпрацьований по максимуму. Перевагою безіндікаторной стратегії Форекс є її простота і однозначна інтерпретація. Фігуру «Подвійне дно / вершина» видно навіть неозброєним оком.

Безіндікаторная стратегія Форекс

трикутник

На малюнку нижче наведений приклад графічної фігури «Спадний трикутник». Його верхня межа утворена трьома локальними максимумами, кожен з яких нижче попереднього. Нижня межа трикутника сформувалася двома локальними мінімумами, кожен з яких вище попередника. Принцип роботи паттерна заснований на ефекті «пружини». Ціна поступово стискається в вузький коридор, межі якого в будь-який момент можуть бути пробиті імпульсним рухом.

При торгівлі по цій формації трейдери ставлять відкладені ордери поза межами трикутника. Після того, як спрацює один з них, другий потрібно видалити і на його місці поставити стоп-лосс. Очікуваний прибуток дорівнює ширині трикутника в його найширшій частині. Перевагою патерну є невеликий стоп-лосс щодо великого профіту, хоча з останнім також є варіації. Можна встановити потенційний розмір прибутку на рівні одинарної або подвійної ширини стопа або чекати повноцінної відпрацювання, якщо ширина трикутника перевищує величину передбачуваних збитків в пунктах.

Безіндікаторная стратегія Форекс

рівновіддалений канал

Рівновіддалений канал формується двома паралельними лініями, проведеними через максимуми і мінімуми пари. Якщо локальні екстремуми носять наростаючий характер, канал називається висхідним (приклад на малюнку нижче). При низхідному каналі цінові піки плавно знижуються. Торгувати можна як на розворот пари, так і на пробиття діапазону в бік переважного тренда. Перший випадок розберемо докладніше.

На малюнку нижче можна побачити, як пара пробила нижню межу каналу, потім повернулася всередину діапазону і протестувала її знову. Під час ретест ціна не пішла вище попереднього локального максимуму і знову почала падіння, давши можливість трейдеру зайти в ринок. Стоп-лосс можна поставити на рівні найближчого екстремуму або виходячи з ширини рівновіддаленого каналу (таким же буде і тейк-профіт). В описаній ситуації сигнал був відпрацьований практично пункт в пункт.

Безіндікаторная стратегія Форекс

Безіндікаторние стратегії Форекс - свічкові патерни

За роки розвитку ринку Форекс сформувався окремий метод прогнозування майбутньої ціни валютної пари - свічковий аналіз. Він включає в себе кілька свічкових формацій, утворених за певних умов, і правила входу в ринок. Розглянемо найпопулярніші свічкові моделі.

зовнішній бар

Патерн складається з двох свічок, при цьому тіло і тіні першої свічки знаходяться повністю в діапазоні другий. Формація свідчить про зміну тренда і виникає після тривалої тенденції. Купувати пару потрібно при утворенні зовнішнього бару після спадного тренда. Друга свічка в паттерне повинна бути спрямована вгору (приклад зображений на малюнку нижче). Умови продажу пари протилежні умовам покупки.

Безіндікаторная стратегія Форекс

Пін-бар

Модель складається з однієї свічки, яка утворюється на мінімумі або максимумі тенденції. Для неї характерний великий розмір тіні по тренду, значно виступає за попередні свічки, і маленьке тіло. Ціна закриття не надто відрізняється від ціни відкриття. Бажано, щоб після висхідного тренда пін-бар мав негативну спрямованість і навпаки для спадного тренда.

Стоп-лосс прийнято ставити за межами тіні свічки. Розмір тейк-профіту залежить від ситуації. Зазвичай мета по прибутку розбивається на кілька рівнів, які визначаються найближчими локальними екстремумами або лініями підтримки і опору. Думки трейдерів різняться на цей рахунок.

Безіндікаторная стратегія Форекс

Безіндікаторние стратегії Форекс перевірені часом. Вони вже довели свою ефективність. Завдяки простим і зрозумілим умовам торгівлі трейдер може перевірити працездатність методу на історії. Для цього потрібно просто знайти відповідні моделі на графіку пари в минулому і оцінити їх результативність без будь-якої статистичної похибки. Індикатори в цьому плані значно поступаються візуальним стратегіям аналізу ціни на чистому графіку, оскільки більшість з них перемальовується. Пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!