Два простих способи зробити формулу розрахунку складних відсотків в excel

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Вітаю! Не знаю як Ви, а я люблю все за всіма перевіряти ще раз. Тому і свої розрахунки з інвестицій для себе веду в Excel на домашньому комп'ютері. Ну, не довіряю я всім цим онлайн-калькуляторів в Мережі! Та й взагалі, коли вводиш все цифри руками, управління особистими фінансами стає якимось більш усвідомленим, чи що ...

Сьогодні я розповім, як в екселя зробити формулу з відсотками за вкладом (або будь-якого іншого інвестиційного інструменту). Відсотки будемо враховувати, природно, не прості, а складні. Про всяк випадок: це коли вже нарахований відсоток ви не знімаєте, а відразу приєднуєте до суми вкладу.

Розглянемо найпростіший варіант - один раз вклали кудись гроші, і вони там потихеньку "розмножуються" без допвліваній. Найпростіший розрахунок в Excel можна зробити двома способами: вручну і за допомогою спеціальної функції.

Вручну

Для цього нам знадобиться ось ця формула:

 • ФК - це наш фінальний капітал або кінцевий результат. Загалом, та сума, яку ми отримаємо на фініші з урахуванням накопичувального ефекту складних відсотків. До речі, дуже налаштовує на регулярні інвестиції! Корисно своїми очима побачити, в які суми перетворюються навіть невеликі вкладення через 5, 10 або 20 років
 • Ко - це початковий капітал, який ми інвестуємо на тривалий термін за принципом "вклали - і не чіпаємо"
 • R - річна процентна ставка в частках (наприклад, 12% річних будуть виглядати як 0, 12)
 • m - період реінвестування в місцях.Простіше кажучи, як часто будуть нараховуватися відсотки за вкладом і Плюсувати до загальної суми. Якщо ставка за банківським вкладом нараховується щомісяця, то m дорівнюватиме 1, якщо щоквартально - то 3, якщо раз на рік - то 12
 • n - кількість періодів реінвестування. Наприклад, якщо відсотки реінвестуються раз на місяць, то за рік виходить 12 періодів реінвестування, а за п'ять років n дорівнюватиме 60

Тепер залишилося сформувати простеньку табличку в Excel: з п'яти рядків і двох стовпців.

 • Рядок №1 - початковий капітал (Ко)
 • Рядок №2 - річна процентна ставка (R)
 • Рядок №3 - період реінвестування (m)
 • Рядок №4 - кількість періодів (n)
 • Рядок №5 - фінальний розмір капіталу (ФК)

Перші чотири рядки ми заповнюємо вручну. У кожній з них формат буде "загальним", і тільки річну відсоткову ставку потрібно прописувати в форматі "процентний".

А далі в осередку з фінальним капіталом забиваємо формулу (за номерами рядків): = №1 * (1+ (№2 * №3 / 12)) ^ №4 . Про всяк випадок, значок "^" в Excel знаходиться так: "Вставка" - "Символ" - "^" - "Вставити", або за допомогою комбінації клавіш "Shift + 6" в англійській розкладці.

Все, найпростіша таблиця в Excel готова! Тепер можна "гратися" з розміром початкового капіталу, річною ставкою і кількістю періодів. І бачити, як росте (або зменшується) величина фінального капіталу.

За допомогою спеціальної функції

Excel настільки універсальна програма, що потенційну прибутковість по вкладу нам допоможе розрахувати спеціальна функція. Для початку заходимо на вкладку "Формула" (в самому верху сторінки) і натискаємо на символ fx або "Вставити функцію" (в лівому верхньому куті).

Тут же відкривається вікно "Майстер функцій".У рядку пошуку вводимо БС (для тих, хто не в курсі, БС - це майбутня вартість) і натискаємо Enter. Випадає цілий список незрозумілих назв - ми вибираємо все той же БС. Або можна просто вибрати вручну з категорії "Фінансові".

В результаті на екрані з'являється табличка, яку потрібно заповнити даними з формули, яку я наводив вище.

 • Поле "Ставка" - все та ж річна відсоткова ставка в частках. Якщо відсотки нараховуються щомісяця, то ділимо річний відсоток на 12, якщо щоквартально - то на 4 і т. Д.
 • Поле "Кпер" - кількість років інвестування. Якщо виплати проводяться раз на місяць, то множимо кількість років на 12 і т. Д.
 • Поле "Плт" - залишаємо порожнім
 • Поле "ПС" - початковий розмір вкладу. Тут його потрібно записати зі знаком мінус, так як свої "кровні" ми віддаємо, а не отримуємо
 • Поле "Тип" враховує спосіб виплати відсотком за вкладом
 • Якщо відсотки виплачуються в кінці строку дії вкладу, то ставимо "0" або залишаємо поле порожнім
 • Якщо на початку терміну - то "1".

Кількома на ОК - і вуаля! Розмір нашого майбутнього капіталу вже відображений в осередку!

Тестовий приклад

Для прикладу я взяв суму в $ 10 000, розміщену на вкладі зі ставкою 6% річних терміном на 4 роки.

Обидва варіанти дали один і той же результат - через 4 роки мій внесок виросте до $ 12 704, 89. Це, звичайно, за умови, що капіталізація відсотків буде щомісячною.

Можу сказати, що перший спосіб розрахунку забирає трохи більше часу, зате він наочніше і "вдумливо".

До речі, більш складними формулами можна розраховувати і інші параметри інвестицій: прибутковість вкладу з регулярним поповненням, переплату по кредиту, річну відсоткову ставку, розмір початкового капіталу і багато чого ще.

Якщо ви хочете, щоб я розповів як розраховується будь-яка з наведених вище функцій - залишайте свої побажання в коментарях під цією статтею. А за допомогою чого Ви зазвичай вважаєте складні відсотки?

Підписуйтесь на оновлення і не забувайте ділитися постами в соціальних мережах!