Навчання daytrading UT/Trading Floor - погляд зсередини

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Ох.. не хотілося мені відписуватися. Як правило, тільки читаю)
Відразу скажу, я не великий майстер писати, але, тим не менш, спробую)

Що стосується навчання і подальшого коучингу.

Я навчався у Олексія з Анатолієм у серпні. Довгий час дивився безкоштовну трансляцію Trading Floor по середах і просто захоплювався ювелірною Трейд Олексія. Анатолій Радченко для мене був взагалі кимось із розряду Джессі Лівермора, тільки 2000-х років. Саме тому і вирішив записатися на навчання. Записався. Сплатив. Почалося навчання.

Я далеко не професіонал в цьому виді діяльності і відразу налаштувався на отримання складної інформації, адже курс все-таки розрахований на людей із середнім рівнем підготовки. Тому здивувався, що Олексій з Анатолієм все розкладали по поличках і розжовували як для "чайників". Мені весь час хотілося чогось більшого. Навіть пам'ятаю, писав з цього приводу Анатолію. Але незабаром сам побачив, чому був обраний саме цей підхід. Напевно, як і у всіх групах навчання, хлопці відразу ж створили окремий чат, де всі могли ділитися своєю думкою і обмінюватися інформацією. І ось тут почалося саме "цікаве". Будь-яке обговорення теми в чаті зводилося до одного - хто-то вище в коментарях ділився з приводу здібностей кожного до навчання)) Це був просто морок))) Так, я не сперечаюся, часто дають якусь інфу і її потрібно спочатку осмислити, перш ніж задавати питання. Але блін, чому ж цього ніхто не робив? Так, Олексій дав посилання на папку зі скринами угод, але чорт візьми, я ні від одного учасника навчання не чув жодного питання з цього матеріалу. Психологія, destination стопів? Хоч би хтось спромігся взяти прочитати елементарне опис та інструкцію "аврори" або задати питання. Як же, навіщо. Ми ж заплатили, коучери "повинні" самі все дати))) Повірте, я нікого не хочу образити, я не коучер, не мені судити, але я читав обговорення і різні думки в чаті нашої групи і був шокований! Шокований тим, з яким рівнем знань, навичок і ськілла (соррі, масло-масляне) деякі хлопці збиралися вийти на ринок з живими грошима відразу після навчання.50% не можна було навіть демку довіряти))) Питання саме в підході більшості людей до отриманих знань. Здавалося, що їх перше бажання не поспостерігати, подумати і пошукати закономірності і розбіжностей (в принципі як раз те, на чому, на мій погляд, і будується торгівля всередині дня і скальпинг), а швидше натискати кнопочки і побачити побільше зелених циферок в PnL.

Приблизно через пару місяців я задав в скайпі групи з навчання питання, хто залишився в "живих" і продовжує торгувати на реалі. Спочатку в групі було близько 30-35 чоловік (принаймні тих, хто додався в чат skype). Так ось, в "живих" було, якщо я не помиляюся, 3 або 4 людини. Ось і статистика..

Тепер, що стосовно безпосередньо навчання.

Воно було досить якісним. Обидва викладача дають велику кількість порад для заробляння грошей. Котирування, ордера, архітектура біржі, ECN, level 1/2 і т. д. Були цікаві "фішечки" від Анатолія, які мені зберегли і додали грошей)) Елементарний приклад: при торгівлі імпульсів, відразу ж виставляти лімітнік по ближній цілі (а не намагатися ловити вручну) і відразу крити частина позиції.Скільки ж разів я входив на імпульс і не забирав свої "законні" 40-50 центів за пару секунд... (Анатолій, якщо ти це читаєш, рада відмінний, але якщо стоїть стоп ордер, то не завжди вистачає BP на це)))).

У той же час особисто мені хотілося б отримати більше інформації, ну жадібний я до знань)). Думаю, тут позначилися і моя освіта, захоплення, та й хоча б те, що перш ніж записуватися, я простудіював велику кількість різних матеріалів і літератури та був більш-менш підготовлений. Хлопці з UT абсолютно праві - при розробці цього курсу вони намагалися врахувати нормальний середній рівень розвитку трейдера. Але, якщо чесно, я був готовий заплатити в два рази більше, але щоб мені приділили більше уваги з потрібних саме мене моментам і допомогти мені налагодити мою торгівлю (знову-таки, думка досить суб'єктивне, тому що я постарався прийти на курс вже досить підготовленим, IMHO).

Тепер, що стосується майбутніх "мульyoнеров" і власників "Авентадор".

Пані та панове, вгамуєтеся! Віддавайте собі тверезий звіт в тому, що ви робите, коли приймаєте рішення заробляти гроші цією приємною, АЛЕ надзвичайно небезпечним, нервовим і скажено складним способом. Більшість з вас, закінчили (або знаходяться на стадії закінчення) універу з того чи іншого напрямку. І практично всі з вас, за винятком, напевно, тих щасливчиків, хто отримав дійсно якісне зарубіжна освіта, переконалися в тому, що в універі, нам часто дають лише загальні навички з потрібних нас темам. І все, що нам дійсно було потрібно, ми отримували потім тільки на практиці. Так ось, навчання в UT не можна порівняти з "совдепівським" освітою, після якого ви приходили на роботу і вам говорили: забудь те, чого тебе 5 років вчили. Ні, ті знання, які дають хлопці з UT - вони того варті, але їх потрібно увібрати, щоб трейдать. Та й питання практики ніхто не відміняв. Я не пам'ятаю точно, але коли тільки починав займатися цим, почув, що кожен повинен з'їсти свою порцію "лайна". У кого-то вона буде маленькою, у кого-то більше, у когось розміром з бочку. Але те, що вона є у кожного - це факт!!! Не слід плекати ілюзорних надій, що це обійде вас стороною і ви відразу почнете забирати по парі поінтів з угоди. Це не так. Особисто у мене було багато. І віскі, і порвані в мотлох боксерські груші і безсонні ночі.Клаву ось правда не бив, вона у мене дорога, з штатів приїхала)) Але ж до приходу на ринок у мене за плечима досвід досить хорошого управлінця, який займає хороші посади, з нормальним рівнем стресостійкості. І з одним окладом (без урахування KPI і GDP) на порядок більше, ніж мені ще тільки належить досягти тут, в ринку..

Тепер, що стосовно Trading Floor

Trading Floor - це сама охуітельно шикарна річ, яку можна було придумати!!! Так, там є певні недоліки, (як наприклад, що не завжди видно угоди саме Олексія), але повторюся, це просто приголомшлива ідея! Респект тому, хто це придумав і втілив! Терпінню Олексія, з яким він розбирає трейди (причому найрізноманітніші)))) і пояснює найелементарніші на перший погляд речі, можна не те що заздрити, немає - його карма майже щодня поліпшується на 100 балів))) Він просто красень! Постійне додавання нових Стакі в чаті, в watchliste, позиції "старичків" (давно торгують трейдерів) - це тільки мала частина плюсів. Правда відразу хотілося б охолодити запал деяких. Не варто знову-таки ж думати, що повторюючи угоди з Trading Floor, ви заробите на "Ламбо" або "феррарі" ($ RACE).Були такі унікуми, які запитували: а за що ми тоді заплатили гроші, якщо не буде відразу "феррарі"?)))

Якщо порівнювати навчання і Trading Floor? Так, Trading Floor мені дав набагато більше. У той же час я багато розумів і до навчання, не вистачало стабільності. Тому і очікування від навчання у мене були спочатку сильно завищені. Для тих, хто роздумує, чи варто йти на навчання чи ні, мій однозначну відповідь - так, варто. Можна скільки завгодно порівнювати різні Скринер за 15-1500 $ / міс. (З тих, які я знаю), так ось, вони навіть близько не стояли (не лежали) поряд з тим, що дає UT, а точніше Олексій. Починаючи з щоденного відбору (2 рази на день) акцій в грі, повного supporta, risk-management (повірте дуже важливий фактор) і закінчуючи тим же щоденним розбором скроневої угод. Trust me, воно того варте! (Не відноситься до скальпера, свінг-трейдерам, памп & дампер і інституціональних)))))

Якщо у кого-то на тему "варто/не варто" (проходити навчання) будуть додаткові питання - пишіть, постараюся відповісти.

Далі, що стосується психології.

Книжки, вебінари та інші.. Забудьте! Багато з вас читали книги про трейдингу, слухали лекції і т.д. А хто почав застосовувати це на практиці і відразу отримав свої перші шишки? На навчанні UT нам дають базові та необхідні моменти. Повірте, дотримуючись тільки це вже можна почати нормально заробляти. АЛЕ - їх потрібно дотримуватися. Так, прочитавши книги, можна багато в чому побачити себе і свою поведінку в трейде. Але який від цього толк? Що, відразу після прочитаного, ви почнете торгувати правильно і розсудливо? Особисто у мене так не вийшло. Я веду щоденну статистику своїх трейдів, роблю скріни своїх угод, описую, і т.д. За перші півтора або два місяці (не пам'ятаю точно) я заробив близько 2300 $, причому в 90% угод це був обсяг по 100 шерок і що? Здавалося б, досить пристойна сума при денному стопі в 50 $ і обсязі пози 100sh. Але за цей же час назад я віддав близько 2100 $. Причому, виходячи з моєї статті, це був чи random або тупо тільт з перезаходити. Ось, як то так.. Тобто питання цілком власної поведінки на ринку. Але ніяк не якості навчання та ін.

З цього приводу є чудова історія))

Озеро. Лебеді розминають крила.
Красень-лебідь картинно стає в пози культуриста, розтягуючи кожне сухожилля, граючи м'язами.
Підходить маленька сіра качечка, мнеться, починає (жалібним, злегка писклявим, тремтячим голосом):
- Коне-е-е-е-е-ечно.. Напевно, на Південь полетите?..
Лебідь, басом, красиво вигинаючи спину:
- Ну, так, на Південь. Ага. Там тепло, так.
Каченя:
- Коне-е-е-е-е-ечно.. А я ту-у-у-ут залишуся.. замерз-а-а-а-ать..
Лебідь:
- Полетіли з нами, так. На південь. Ага. (Тягне м'язисту ногу)
Каченя:
- Коне-е-е-е-е-ечно.. У вас крила по-о-о-о-о-он які.. А у мене ма-а-а-а-аленький, я впаду, розіб'юся і помру-у -у-у-у..
Лебідь:
- Так ми тебе, того. Підтримаємо, так. Повітряні потоки, розумієш.
Каченя:
- Коне-е-е-е-е-ечно.. А в дорозі я проголодаюсь, знесилено, і помру-у-у-у-у..
Лебідь:
- Ну, так будемо ловити жуків. Так. Соковитих жуків.
Каченя:
- Коне-е-е-е-е-ечно.. Жуки великі, у вас лю-ю-ю-ю-юви геть, які, а у мене ма-а-а-а-аленький, я не зможу проковтнути, придушуючи -у-у-юсь..
Лебідь (похрустивая, розминає крила):
- Так ми тобі їх того. Разжуем, так. Їстимеш, нормально ж.
Каченя:
- Коне-е-е-е-е-ечно..
Лебідь (випроставшись, дивлячись на качечку):
- Так. Нах $ й!!!

Це я до чого))) Як би не хотілося звинувачувати інших, якщо не виходить трейд, але все питання, в першу чергу до себе самого.

До речі, з приводу ордерів. Думаю ніхто з вас, купуючи автомобіль Tesla або новий телефон Apple/Samsung, що не буде звинувачувати виробника в тому, що в авто батареї коштують не там, де ви очікували, а в телефоні додатки відкриваються не так, як ви звикли. Думаю, що в першу чергу ви спробуєте розібратися як і що влаштоване, тому що придбали досить дорогу річ. Так і тут, скачавши програмне забезпечення (яке саме зі себе вам не гарантує заробіток, а всього лише забезпечує доступ до біржі), треба в усьому розібратися, а не кидатися натискати всякі кнопки, як мінімум не порадившись, і потім звинувачувати коучерів, що ні так навчили)))

Не треба забувати, що і Анатолій і Олексій торгують вже близько 10 років. І торгують досить успішно! Погодьтеся, картина сприйняття ринку в цілому, як і торгівлі, у них абсолютно інша (нам рости і рости). Тому цілком природно, що вони можуть не звертати увагу під час навчання на якісь моменти, типу раутів і ін., Адже курс все-таки розроблений для майбутніх трейдерів із середнім рівнем підготовки, а не для зелених новачків. Якщо вам потрібні самі ази - є величезна кількість околориночних гуру, які будуть тільки раді, вас навчити таким "тонкощам трейдингу")))) Так що вибір за вами.

З приводу уваги і подальшого супроводу і допомоги.

Можете запитати у кого завгодно, хто пройшов навчання (або навіть просто відкрив рахунок), впевнений, моя думка не єдина - жодного разу, ні один мій питання не залишилося без відповіді!!! Жоден. Скільки б не виникало питань до support, Олексію, Анатолію, Антону або навіть (було і таке) до Роману Вишневському (UT CEO), завжди хлопці знаходили час відповісти на питання, підказати правильний хід. Причому, зверніть увагу Що це при їх рівні зайнятості За це величезне спасибі!!! Я дуже вдячний, чесно!

P/s двох, скільки ж я літер написав)) сам в шоці) Не знаю, як це читається з боку, але, по крайней мере, вийшло відверто (Balvenie Doublewood - ти найкращий з муз, дуже допоміг J)

P/s / s Антош, не змушуй оформляти в окрему тему, плиз)

До речі, скільки читаю історію про лебедя, завжди тебе згадую J