Трейдинг: очікування і реальність

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

життя форекс трейдера

«Коли реальність суперечить нашим переконанням і очікуванням, трейдери, в кінці кінців, стикаються з психологічним викликом»

Вітаю всіх форекс трейдерів, початківців і старші. Сьогодні ми будемо боротися з однією з шкідливих звичок - з ілюзіями в трейдингу. Буде боляче, не всі зможуть подивитися в обличчя реальності, але через це необхідно пройти, якщо ви хочете заробляти на Forex стабільно, а не від випадку до випадку.

Чому людям подобається жити в ілюзіях?

Чому людям подобатися жити в ілюзії

Когнітивний дисонанс - це психологічний термін, використовуваний для опису дискомфорту, який переживає людина в момент присутності одночасно двох суперечливих переконань. Теорія говорить, що людям подобається містити всі свої переконання і досвід в гармонії і уникати дисгармонії (дисонансу).

Яскравим прикладом є ситуація, коли людина вірить, що світ закінчиться в певний день, але потім на наступний день він постає перед триваючої суперечить реальністю світу. Реальність не відповідає його переконанням, і тому він, природно, відчуває емоційний дискомфорт.

Коли ми відчуваємо цей конфлікт і дискомфорт, наші думки відразу ж будуть намагатися відновити рівновагу, змінюючи наші переконання і погляди і, виправдовуючи свої дії і поведінку.

В кінцевому рахунку, все ми хочемо, щоб наші очікування відповідали реальності таким чином, щоб ми могли відчувати почуття контролю.

Всі ми практично щодня відчуваємо когнітивний дисонанс. У повсякденному житті визнавати його наявність - може бути досить необразливо і навіть забавно, але для трейдерів це може бути катастрофічним.

Невідповідності переконань і реальності

PUBLISHED by catsmob.com

Для того щоб закласти основи його прояви, наведемо кілька щоденних прикладів:

Марина сидить на дієті в надії схуднути. Вона розуміє, що фаст фуд є нездоровою їжею і сприяє ожирінню (переконання), але, так чи інакше, вона вживає її (реальність). Її дії суперечать її переконанням, таким чином, вона виправдовує свої дії, кажучи, що вона буде вести більш рухливий спосіб життя, щоб спалити зайві калорії, або що вона вжила їх тільки в невеликій кількості на сніданок, так що все в повному балансі, або що вона так добре дотримувалася дієти до сьогоднішнього дня, що цілком заслуговує таке задоволення.

Іван тільки що купив новий автомобіль, але заплатив за нього більше ніж планував, придбав більш «круту» модель. Він знає, що не може собі його дозволити (переконання), але, тим не менш, він купив його (реальність). Для відновлення свідомої гармонії він виправдовує свої дії, кажучи самому собі, що цей автомобіль, найімовірніше, прослужить довше, ніж дешевший, і заощадить йому гроші в довгостроковій перспективі.

Чи знайоме вам така поведінка? Ви, безсумнівно, можете згадати і багато інших ситуації, коли люди виявляють подібний хід думок, і з цього моменту ви навіть зможете побачити їх в самому собі.

Зрозуміло, що це складна і багатоаспектна тема для обговорення, але для простоти її застосування до типу мислення трейдера ви повинні пам`ятати, що існують моменти, коли реальність не відповідає очікуванням.

Як це відноситься до трейдерам?

ілюзії форекс трейдерів

Переважна більшість амбітних трейдерів-дилетантів підходять до своєї професії з глибоко нереальними очікуваннями.

Ось лише деякі з них:

- Торгівлі на ринку можна навчитися досить швидко.

- Можна швидко і регулярно повернути витрачені кошти у великій кількості.

- Швидке досягнення достатку і багатства.

- Щоденні, стабільні, надійні результати.

- Можна швидко кинути свою роботу і працювати вдома.

Кожен, хто коли-небудь намагався торгувати, швидко переконався на власному досвіді, що жодне з вище перерахованих тверджень не вірно. Це моментально породжує конфлікт між тим, у що ви вірили, і що ви випробували, і, таким чином, ваші думки швидко намагаються стерти дискомфорт і відновити гармонію.

Розумним і логічним в цьому випадку буде визнати і прийняти, що ваші вихідні переконання були невірними, а потім переглянути свої переконання, щоб вони точно могли відображати реальність.

Проте, визнати, що ви були неправі, і що ви зробили помилку, само по собі є емоційно болючим, хоча це і необхідно зробити. Ніхто не любить визнавати, що був неправий, набагато простіше і швидше просто намагатися розумно обґрунтувати і виправдати свої початкові переконання. Люди в основному намагаються виправдовувати свої власні помилки, оскільки, таким чином, вони відчувають себе краще. І неважливо те, що ваші переконання є помилковими, і вони продовжують залишатися помилковими весь час, поки ви будете вважати, що все, що відбувається, - це нормально.

Само собою зрозуміло, що це абсолютно не раціонально і може бути вкрай руйнівно для трейдерів.

Важливо знайти винуватого

Хто винен у невдачах на форекс

Типова ситуація з переконанням, що торгівлю можна швидко освоїти, і що можна щодня заробляти суму X і протягом місяця або двох кинути свою роботу.

Коли реальність вступає в протиріччя з цим переконанням або очікуванням, трейдер буде виправдовуватися, намагаючись знайти обгрунтування своїм діям, чому вони мали рацію, розповідаючи самим собі щось на зразок «я просто ще не знайшов правильну систему».

Замість того щоб прийняти свої помилки, які виходять зі своїх помилкових суджень, а потім вжити заходів для узгодження своєї поведінки відповідно до реальністю, яка, в кінцевому рахунку, призведе до успіху, вони вважають за краще знаходити виправдання своїм переконанням.

Описана вище ситуація призводить до того, що дуже багато трейдерів постійно переходять від однієї форекс системи до іншої.

Одним з дійсно деструктивних характеристик в цій ситуації є те, що в результаті когнітивного дисонансу початкове помилкове переконання фактично ще більше посилюється… повна протилежність тому, що було б найбільш вигідним.

Для відновлення в такій ситуації емоційної гармонії необхідно щось змінити. Або нам слід змінити наші переконання, або зменшити важливість одного з конфліктуючих питань.

Дуже часто «винуватим» в невдачах трейдера стає брокер. Адже так легко перекинути вину на когось іншого…

Все, що робить більшість людей, це зберігає існуюче переконання (а не визнає помилку), вводить нові переконання, щоб виправдати перші (виправдовуються), а потім зменшує важливість реальних подій (не звертає уваги на наявні факти).

Кінцевим результатом є те, що вони продовжують ще більш пристрасно йти хибним шляхом.

Дайте мені грошей і швидше!

гроші на форекс

Це, однак, легко призводить до нереалістичним очікуванням і переконанням трейдерів, а саме:

Вони очікують швидко отримати велику віддачу.

Коли реальність показує їм, що їх очікування є помилковим, вони ігнорують факти і шукають що-небудь, що допоможе довести, що їх переконання є правильним.

Часто можна бачити, як трейдери кожні кілька місяців переходять від однієї системи торгівлі до іншого. Вони додають форекс індикатори, додають правила, змінюють таймфрейме, тестують різні методи, вивчають різні теорії, дотримуються різних наставників (в більшості своїй лохотронщиков, що живуть на копійки від продажу навчальних курсів), торгують на різних інструментах, змінюють свою систему управління капіталом, змінюють профілі ризику, купують різний софт і т.д. і т.п.

Вони можуть навіть знайти прибуткову стратегію, але відкинути її, тому що, на їхню думку, вона не дає їм великої віддачі (ті самі 100500% прибутку), яку вони можуть отримати.

Ці люди будуть проводити залишок свого життя в марному пошуку знайти те, чого в реальності не існує. Це абсолютно очевидно не тільки з їх власного досвіду, але і з документально підтвердженого досвіду будь-якого іншого трейдера, який раніше вже пройшов цей шлях.

І все ж вони ігнорують ці докази. Вони ігнорують реальність. Їх переконання стикаються з суворою реальністю, що викликає емоційний дискомфорт. Замість того щоб визнати свою неправоту, що викликало б ще більший дискомфорт, вони просто ігнорують реальність, знаходять виправдання свого початкового переконання (наприклад стратегія погана, або термінал загальмувати, або ринок неправильний і т.д.), і знову знаходять гармонію, переконуючи себе в тому, що вони мали рацію, але просто ще не знайшли рішення. І вони вважають, що краще продовжувати шукати їх далі!

Таку поведінку можна знайти в культі кінця світу. Люди вважають, що світ закінчиться в певний день, і коли ця дата приходить, а їх пророцтво не збуваються, члени групи, замість того щоб визнати, що вони допустили помилку в своїх судженнях, зазвичай ще більш віддаються своїй вірі. Їх прихильність до культу стає ще сильніше, і вони знаходять всілякі відмовки, щоб виправдати своє початкове переконання (Бог просто випробовує нас, він дав нам другий шанс, він наділяє нас обов`язком в тому, щоб врятувати ще більшу кількість людей, залучаючи їх до нашої групи). Все що завгодно, тільки не маска збентеження і дискомфорту в знак визнання того, що вони були неправі.

Час зробити вибір

Вибір шляху на форекс

Перед трейдерами варто жорсткий вибір, який їм необхідно зробити. Ми всі в якийсь момент стикаємося з дискомфортом когнітивного дисонансу, коли наші переконання йдуть в розріз з реальністю. Ми можемо або відновити нашу душевну гармонію, ігноруючи докази реальності, і продовжувати виправдовуватися. Або ж ми можемо прийняти, що наші переконання були помилковими, а потім перебудувати їх і змінити свої дії і поведінку в тому плані, щоб працювати паралельно з реальністю.

Перший шлях є легким і найзручнішим, але він, звичайно ж, є варіантом, який призводить до гарантованого і тривалого помилці. Останній шлях є більш важким і менш комфортним, але він, природно, є варіантом, який в кінцевому підсумку призведе трейдера до успіху.

Ось те питання, яке всі трейдери повинні задати самі собі і чесно відповісти на нього:

Що для мене важливіше? Бути правим або бути успішним?

З повагою, Павло

TradeLikeaPro.ru

pamm6