Дисципліна трейдера

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Успіх будь-якого трейдера безпосередньо залежить від його дисциплінованості. Частка дисципліни в успішному трейдингу становить 90%. Формула дуже проста: торгуйте дисципліновано - і у вас все вийде; або торгуйте недисципліновано - і ви програєте.

№1 РИНОК ПЛАТИТЬ дисциплінованими.

Дисциплінована торгівля принесе вам більше грошей, ніж відбере. Про ринок можна сказати єдину правдиву річ: дисципліна = зріст прибутку.

№2 БУДЬТЕ дисциплінованість ЩОДНЯ, В КОЖНІЙ УГОДІ, І РИНОК ЗА ЦЕ відплатити. АЛЕ НЕ ГОВОРИТЕ, ЩО ви торгуєте дисципліновано, ЯКЩО ЦЕ НЕ ТАК ХОЧА Б 1% ЧАСУ.

Дисципліна на ринку має величезне значення. Але це не той випадок, коли ви говорите, що кидаєте, наприклад, курити. Якщо ви всім говорите, що кидаєте, а самі стріляєте по цигарці, то очевидно, що від звички ви не позбулися. Якщо ви дисципліновано робите 9 угод з 10, то ні про яку дисципліни не може бути й мови. Щоб зіпсувати результат всього торгового дня достатньо однієї недисциплінованій угоди. Дисципліна повинна бути присутнім в кожній угоді.

Коли я стверджую, що "ринок вам за це віддячить", то тут мається на увазі наступне: ви закриваєте збиткову угоду з меншим збитком, ніж вперто тримайте угоду, поки вона не спустошить ваш рахунок. Таким чином, якщо я втрачаю на угоді $ 200, а не $ 1000, якби не закрив її раніше, то тоді можна говорити про те, що я "заощадив" $ 800 на майбутнє, спішно закривши збиткову угоду.

№3 завжди зменшується ЛОТИ, ЯКЩО ТОРГІВЛЯ ЙДЕ ПОГАНО.

Всі хороші трейдери дотримуються цього правила. Навіщо продовжувати втрачати на позиціях по п'ять лотів (контрактів), якщо можна заощадити гроші просто зменшивши обсяг наступної угоди? Якщо у мене трапляються дві поспіль збиткові угоди, то на наступній я завжди знижую лот до мінімуму. Якщо ж дві наступні приносять прибуток, то обсяг угоди підвищується до норми.

Уявіть, що ви футболіст, який двічі поспіль маже по воротах. Але наступного разу ви просто послабити силу удару, щоб просто налаштує приціл і потрапити у ворота. Те ж саме стосується і трейдингу: зменшіть обсяг угоди, заробіть на ній пару пунктів (або навіть зіграйте в безубиток), але після двох таких угод ви можете збільшити свій лот.

№4 НЕ ДАВАЙТЕ прибуткові угоди перетворюється на збиткову.

Ми всі хоч раз так порушували це правило. І перед нами повинна стояти мета - працювати так, щоб не порушувати його в майбутньому. Тут мова йде про фактор жадібності. Ринок виявився до вас прихильний і попрямував туди, куди ви і очікували, але маленький прибуток вас не влаштовує. І ось ви тримаєте угоду в надії, що ціна все ж піде далі, як ви і розраховували, але ринок розгортається і йде проти вас. Природно, ви починаєте сумніватися, а угода тим часом приносить все більший і більший збиток.

Не треба бути жадібним. Це просто одна з угод. За поточну сесію ви ще встигнете відкрити купу угод, а ще більше в майбутньому. На ринку завжди є можливості. Пам'ятайте: жодна з ваших угод не повинна докорінно впливати на результат дня як з позитивної, так і з негативного боку. Не треба бути жадібним.

№5 НАЙБІЛЬШИЙ КРУПНИЙ ЗБИТОК ні перевищувати НАЙБІЛЬШИЙ КРУПНИЙ ВИГРАШ.

Документуйте кожну угоду, яку ви робите. Якщо, наприклад, ви бачите, що за сьогодні найбільша прибуткова операція принесла 50 пунктів, то не дайте збиткових операцій перевищити ці 50 пунктів. Не дозволяйте збитків перевершувати накопичені прибутку, тому що по суті підсумком такого торгового дня стане чистий збиток за двома угодами. Чи не є добре.

№6 розробити свій МЕТОД І ПРАЦЮЙТЕ СУВОРО ЗА НИМ. НЕ МОЖНА МІНЯТИ ТОРГОВІ СТРАТЕГІЇ ЯК РУКАВИЧКИ.

Зазвичай я вимагаю від своїх учнів, щоб вони склали список конкретних умов (патернів, моделей), за якими потрібно відкривати угоду. Мені зовсім не обов'язково знати, якими методами вони користуються, але я хочу, щоб перед ними був список правил, шаблонів або моделей поведінки ціни, які дозволяють відкрити угоду. Потрібно складати ігровий план.

Якщо у вас на руках перевірена часом торгова стратегія, але саме сьогодні вона не спрацювала, не кидайте її і не шукайте нову. Якщо ваша стратегія ефективна більш ніж в половині випадків, то працюйте по ній.

№7 БУДЬТЕ СОБОЮ. НЕ ТРЕБА ПРАГНУТИ БУТИ КИМОСЬ ІНШИМ.

За весь час роботи на ринках мені ніколи не доводилося відкривати угоди обсягом понад 50-ти лотів. Мої колеги, наприклад, які працюють на торгових майданчиках, відкривають позиції по 100-200 лотів за один підхід. Але для таких величезних обсягів угод у мене не вистачає емоційної або психологічної підготовки. І це нормально. Я знаю, що моя зона комфорту - це десь 10-20 лотів на угоду. А якщо робочий лот коли-небудь перевищує 20, то я моментально "ріжу" угоду. Просто на рівні емоцій не можу впоратися з таким обсягом. Такі угоди часто призводять до збитків, тому що мені важко торгувати на тому ж професійному рівні, що і при угоді в 10 лотів.

Якщо говорити про обсяг угод, то навчитеся знаходити і працювати в своїй зоні комфорту. Ви той, хто ви є.

№8 ЗАВЖДИ ТРЕБА БУТИ В платоспроможному стані, ЩОБ ПРИЙТИ НА РИНОК НА НАСТУПНИЙ ДЕНЬ І ПРОДОВЖИТИ РОБОТУ.

Ніколи не доводьте себе до хиткого стану, коли втрачаєте більше, ніж можете собі дозволити. Найгірше, коли ви хочете торгувати, а не можете, тому що гроші злиті, і брокер не дозволяє торгувати, поки ви не поповните свій рахунок.

Від своїх учнів я вимагаю, щоб на кожен день у них був обчислений ліміт втрат. Наприклад, сьогодні вам не можна програти більше $ 500. Як тільки збиток досягає $ 500, відразу ж виключайте комп'ютер і йдіть відпочивати до завтрашнього дня. Завтра ви завжди зможете повернутися до роботи.

№9 ПРАВО НА ЗБІЛЬШЕННЯ ЛОТА ПОТРІБНО ЗАРОБИТИ.

Занадто багато початківці трейдери вважають, що раз у них на рахунку $ 25000, то їм можна відкривати позиції по 5-10 контрактів на E-mini S & P. Немає нічого більш абсурдного. Якщо ви не можете успішно торгувати одним лотом, то чому ви думаєте, що у вас вийде торгувати десятьма?

Від своїх учнів я вимагаю прибутковою торгівлі протягом десяти днів поспіль з використанням тільки мінімального лота. Коли у них виходить торгувати десять днів поспіль тільки в прибуток, то в моїх очах вони заслуговують право на збільшення лота - і так ще 10 днів торгівлі тільки в прибуток.

Пам'ятайте: якщо ви торгуєте в збиток двома лотами, то знижуйте робочий лот до одного.

№10 виходу з збиткових угод.

Ви не будете невдахою тільки тому, що зараз у вас працює збиткова угода. Однак ви їм будете, якщо не закриєте її в той момент, як визнаєте, що вона збиткова. Я часто дивуюся, наскільки точним ринковим індикатором є інтуїція. Якщо раптом у вас з'являється відчуття, що угода може обернутися "лосем", то так скоріше і буде. Пора тікати, значить.

Немає такого трейдера, який робить тільки прибуткові угоди. У мене зазвичай за день трапляється 33% збиткових угод, 33% угод в нуль (безубиток) і 33% прибуткових угод. Збиткові угоди ріжу моментально. Коштує це, як правило, недорого. І навіть якщо за день я програю або закриваю в нуль дві третини угод, то все одно йду додому в плюсі.

№11 ПЕРШИЙ "ЛОСЬ" - КРАЩИЙ "ЛОСЬ".

Як тільки ви відчуваєте, що відкрита угода може обернутися "лосем", то краще закрити її відразу. "Поки угоду не закрив - не кличе її збитковою" і "не хвилюємося, ціна повернеться" - так часто говорять трейдери, що працюють на майданчиках, причому не факт, що вони розуміють, що говорять. Як тільки трейдер вимовляє цю фразу, то стає ясно, що він розуміє долю цієї угоди - ціна не повернеться, пора виходити з ринку.

№12 Киньте НАДІЇ І МОЛИТВИ. ІНАКШЕ програв.

В роки своєї молодості, коли я був недисциплінованим трейдером, я багато раз молився "богу ринку", навіть не можу порахувати, скільки разів це було. Я молився в надії вибратися з делікатної ринкової ситуації. Я молився, щоб якесь божество втрутилося в ситуацію, але цього ніколи не відбувалося. І потім я зрозумів, що благання до "богам ринків" були згубним справою. Просто валіть з ринку!

№13 ЗАБУДЬТЕ Про НОВИНАХ. ЦЕ ВЖЕ ІСТОРІЯ.

Ось ніколи не розумів, чому багато он-лайн трейдери весь день слухають або дивляться новини по CNBC, MSNBC, Bloomberg News, FNN і т. д. "Ті, що говорять голови", які ведуть програми новин, насправді дуже слабо розбираються в динаміці ринків або в поведінці ціни. Лише одиницям із них, та й то не факт ще, доводилося торгувати хоч одним контрактом на якийсь майданчику або он-лайн. Але вони намагаються прагнуть здаватися в своїй справі.

Один хлопець з CNBC, який зараз є "експертом по ринках і торгівлі на них", раніше працював телефонним клерком на майданчику, де йде торгівля казначейськими облігаціями. Ну да, в такому випадку він експерт! Ні він, ні інші не можуть принести вам користь. Сприймайте все це, як воно і є насправді.. як розвага.

Справа в тому, що новини, які потрапляють в програми на ТБ, вже є "застарілими". Суть новини вже була проаналізована і "вжита" професійними гравцями задовго до того, як сама "новина" вийшла в ефір. Чи не торгуйте на новинах. Пізно вже.

№14 НЕ спекулюють. ІНАКШЕ програв.

За всі роки, які я торгую і спілкуюся з трейдерами, мені жодного разу не довелося зустріти успішного спекулянта. Неможливо спекулювати і постійно здійснювати великі прибуткові угоди. Чи не спекулюйте. Будьте трейдером.

Відповідь тут - короткострокове скальпування. Коли ви торгуєте в краткосрочке - маленькі прибутку і ще менші збитки, - то ймовірність прибуткового дня або тижня значно вище.

№15 КОХАЙТЕ ВТРАЧАТИ ГРОШІ.

Це правило викликає саму бурхливу реакцію. Трейдери запитують: "Як це, любити втрачати гроші. Та ви з глузду з'їхали? "

Ні, я не збожеволів. Тут мається на увазі наступне: ви повинні приймати як дане той факт, що частина ваших угод становитимуть збитки. Збиткові угоди потрібно закривати моментально. Любіть закривати збиткові угоди не зволікаючи. Так ви збережете величезний торговий капітал і станете набагато кращим трейдером.

№16 ЯКЩО НА КОНКРЕТНОМУ таймфрейме УГОДА НЕ ПРАЦЮЄ НІ В ОДНУ ЗІ СТОРІН, ТО ПОРА ЇЇ ЗАКРИТИ.

Це правило відноситься до теорії руху капіталу. Ринок рухається в ту чи іншу сторону завдяки торговому капіталу. Надлишок або дисбаланс ордерів на покупку рушить ринок вгору. Надлишок ордерів на продаж рушить ринок вниз.

Коли ціни застоюються (а таке часто відбувається протягом торгової сесії), ринок і його учасники дають нам зрозуміти, що в цей момент всі задоволені поточними цінами попиту та пропозиції.

В такий час в ринок краще не входити. Він просто нікуди не йде. Це марна трата часу, капіталу і емоційної енергії. Набагато вигідніше почекати, поки ринок трохи розігріється і тільки тоді здійснювати операцію.

№17 НІКОЛИ не доводити справу до ВЕЛИКИХ ЗБИТКІВ. ТІЛЬКИ ВЕЛИКІ "ЛОСІ" МОЖУТЬ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ РАХУНКУ.

Повторіть, будь ласка, правила №5, 8, 10, 11 і 15. Якщо ви будете слідувати цим правилам, то ніколи не порушите правило №17.

Великі "лосі" заважають вам закінчити день в плюсі. Вони разом знищують багато невеликі прибутки, над якими ви пихкали цілий день. Великі "лосі" також "вбивають" вас з психологічної та емоційної точки зору. Після такого удару впевненість відновлюється, як правило, дуже довго.

№18 ЗАРОБЛЯЙТЕ ПОТРОХУ ЩОДНЯ. Прокопує СЕБЕ траншеї НЕ ДАВАЙТЕ Ним обсипали.

Коли я був молодим трейдером, то ставив перед собою завдання - зробити в день 10 тиків на ринку казначейських облігацій (бондів). Один тик - це $ 31, 25, відповідно 10 тиків - це $ 312,50.

Для вас це, може, й небагато, але для мене в той час це були великі гроші. Мій учитель, Девід Голдберг, сказав якось, що якщо я буду робити по 10 тиків кожен день, то до кінця року зможу заробити $ 72500. Йшов 1982 й рік, і для 23-річного хлопця це була божевільна сума.

Ви здивуєтеся, як швидко буде рости рахунок, якщо ви кожен день будете заробляти по краплині. Якщо в торгівлі E-mini S & P ви новачок, то пробуйте заробляти хоча б 5-6 пунктів в день. Якщо ви зможете так працювати, то до кінця року ваш рахунок виросте на $ 72000.

№19 не розраховує на ВЕЛИКІ ВИГРАШІ.

Мені не доводилося зустрічати успішних спекулянтів, але також мені не пощастило зустріти трейдера, який відкриває угоду з розрахунком на великий виграш і в підсумку його отримує. Ніколи не можна ставитися до угоди як до потенційного крупному виграшу. Іноді вони трапляються, але частіше причиною стає удача, а не майстерність трейдера.

Наприклад, я розраховую отримати чергову середню прибуток від угоди, але в момент, коли угода працює, за велінням випадку на ринок приходять новини від ФРС, і в результаті у мене висить великий профіт - ще не взятий. Таке траплялося зі мною не більше п'яти разів за останні 20 років.

№20 ПОСЛІДОВНІСТЬ НАДАЄ УПЕВНЕНОСТІ І ЗМІЦНЮЄ КОНТРОЛЬ.

Погодьтеся, завжди приємно включати вранці комп'ютер і бути впевненим в тому, що якщо будеш грати за правилами і дисципліновано дотримуватися своєї торгової системі, то ймовірність успіху дуже висока.

У мене були роки, коли кількість збиткових днів можна було порахувати на пальцях однієї руки. Завдяки такій стабільності я ставав все більш і більш впевненим у собі. Я знав, що буду робити гроші кожен день. А як може бути інакше? Здатність заробляти по чуть-чуть кожен день (правила №18 і 19) дозволить вам впевнено працювати і зберігати контроль над ситуацією.

Пам'ятайте правило №9 - якщо будете заробляти по чуть-чуть кожен день, то з часом отримаєте право збільшити лот. У підсумку, завдяки правилам дисципліни ваше "чуть-чуть" в майбутньому перетвориться на набагато більші профіти.

№21 НАВЧІТЬСЯ вичавлювати ПРИБУТКОВІ УГОДИ по максимуму (часткове закриття позицій).

Завдяки часткового закриття прибуткових позицій ви збільшите середній розмір прибуткової угоди, а також збережіть розмір збитків на допустимому рівні.

Ніколи не закривайте збиткові угоди по частинах. Якщо робочий лот більше мінімального, а поточна угода збиткова, то закривайте всю позицію відразу. Якщо ж робочий лот більше мінімального, а поточна угода прибуткова, то спершу закрийте половину угоди по досягненні ціною цільової зони.

Якщо ви користуєтеся стоп-лосс, після закриття першої частини позиції переведіть його в безубиток. По суті тепер ви граєте "навареними" грошима. На частині позиції ви ніяк вже не програєте - це найкраща ситуація, яку можна створити. Додайте ліміт на зняття прибутку в декількох пунктах від поточної ціни і розслабтеся.

№22 ПРАГНЕТЕ ЗДІЙСНЮВАТИ ОДНАКОВІ УГОДИ - БУДЬТЕ мулярів.

Кожен день, приходячи на роботу, муляр працює по одній і тій же схемі - він зводить будинки укладаючи цеглу на цеглу на цеглу, і так до нескінченності. Це ж сталість стосується і трейдерів. Повторіть правила №6 і 20. Ось вже 20 років я працюю по одній і тій же торговій системі. Власне, як той же муляр.

№23 не дивно з аналізом. Не відкладайте. НЕ СУМНІВАЙТЕСЯ. ІНАКШЕ програв.

Важко порахувати, скільки разів до мене приходили трейдери в жахливо пригніченому стані, тому що, за їхніми словами, вони "знали", куди піде ринок, але так і не відкрили позицію. І коли я питав, чому вони не відкрили операцію, відповідь була завжди один - вони не хотіли переслідувати ринок і відкриватися на що йде хвилі. Або вони очікували виконання угоди за найкращою ціною (ціна туди так і не поверталася), або тільки два з трьох індикаторів підтверджували угоду, і трейдер чекав підтвердження від третьої.

Кінцевий результат зволікань і сумнівів - це правота трейдера щодо напрямку ринку і нульовий профіт на балансі. У нашому бізнесі не буває винагороди, поки не відкриєш угоду. Не потрібно занадто захоплюватися аналізом потенційної угоди. Відкрийте її і потім акуратно ведіть. Якщо це помилка, то виходьте з ринку. Але ви ніколи не будете праві, поки не відкриєте угоду.

№24 ПЕРЕД РИНКОМ ВСЕ ТРЕЙДЕРИ РІВНІ.

У всіх нас день починається з одного і того ж. З нуля. З того моменту, як пролунає дзвінок і почнуться торги, результат дня визначить нашу поведінку. Якщо ви будете слідувати 25-ти правилами, то у вас все вийде. А якщо немає - програєте.

№25 ТЕРЕЗИ ПРАВОСУДДЯ В РУКАХ РИНКУ.

Ринок іде, куди хоче. Йому плювати на вас або на мене. Улюбленців у нього теж немає. Для нього немає відмінностей. Він ніколи не заподіює комусь навмисної шкоди. Ринок завжди правий.

І вам потрібно навчитися поважати ринок. Ринок безжально карає тих, хто не грає за Правилами. Привчіть себе підкорятися 25-ти правилам торгової дисципліни, і винагорода не змусить себе довго чекати.

P. S. Автор невідомий.