Свопінг

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Свопінг - це продаж цінних паперів з метою здійснення зворотної покупки через певний проміжок часу або відразу після продажу. Свопінг на ринку цінних паперів був породжений потребою уникнути податків, які інвестор повинен виплатити державі при перевищенні певного терміну володіння цінним папером. Дана фінансова операція пов'язана з певним фінансовим ризиком, проте інвестори в більшості випадків вважають за краще ризикувати, щоб не платити податок.

Свопінг, його ризики і особливості в економічній науці

Розглянемо ризики свопинга, на які йде власник цінного паперу для досягнення своїх цілей. Перше - цінний папір може бути куплена іншим інвестором, навіть якщо колишній інвестор здійснює зворотний викуп після незначного часового проміжку, особливо це актуально для торгівлі міжнародними цінними паперами, на які відразу може знайтися кілька сотень потенційних покупців.

Друге - курс цінного паперу після продажу може змінитися. Акції або будь-які інші варіанти портфельних активів в економіці відносяться до категорії високоліквідних, тому що вони схильні до значних цінових коливань. Для того щоб ціна акції змінилася, досить буде всього лише кількох секунд. Якщо ціни акцій підвищаться, інвестор не зможе викупити свій портфель цілком (при обмеженості наявного в розпорядженні капіталу), що буде пов'язане для нього з певним фінансовим ризиком.

Третє - якщо інвестор розраховував, що зможе піти від сплати податків, продавши на короткий час свій портфель, але покупців для акцій не знайшлося, йому доведеться виплатити податок за встановленою ставкою. Якщо у інвестора недостатньо грошей для здійснення платежу, це може стати причиною його фінансового краху.

Четверте - якщо інвестор має великим портфелем цінних паперів, емітентом яких є якась одна компанія, при продажу портфеля курси акцій підприємства можуть сильно змінитися. Економісти вважають це негативною тенденцією як для компанії, так і для самого інвестора.