Стохастический осцилятор

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

В даному циклі статей ми докладно зупинимося на розгляді біржових індикаторів - математичних інструментів технічного аналізу, які забезпечують більш повне уявлення про майбутнє русі цін на валютному ринку Forex. Правильна інтерпретація сигналів індикаторів допоможе трейдерам перебувати в тренді і витягувати найбільший прибуток, однак пам'ятайте, що це лише опис технічних можливостей індикатора, яке в кожному окремому випадку вимагає коригування під обрану торгівельну стратегію.

На сьогоднішній день розроблена величезна кількість інструментів технічного аналізу, в представлених статтях розглянемо найбільш популярні з них.

Стохастический осцилятор (Stochastic Oscillator)

Стохастический осцилятор пророкує розворот тренда з великою точністю, вказуючи ті моменти, в які ціна досягає зон «перекупленности» або «перепроданості» і близько підходить до кордонів торгового «коридору».

Формула розрахунку індикатора Stochastic

Стохастический осцилятор задається двома параметрами: швидкої кривої% K і повільної кривої% D. Параметр% K розраховується за такою формулою:

% K = (CLOSE - MIN (LOW (% K))) / (MAX (HIGH (% K)) - MIN (LOW (% K) )) * 100

де:
- CLOSE - сьогоднішня ціна закриття;
- MIN (LOW (% K)) - найменший мінімум за число періодів% K;
- MAX (HIGH (% K)) - найбільший максимум за число періодів% K.

Параметр% D являє собою ковзне середнє від% K і розраховується за формулою:
% D = SMA (% K, N)
де:

- N - період згладжування ;
- SMA - проста змінна середня.

SMA = SUM (CLOSE (i), N) / N

де:
- SUM - сума;
- CLOSE (i) - ціна закриття поточного періоду;
- N - число періодів розрахунку.
Таким чином, осцилятор аналізує розташування ціни закриття поточної свічки або бару (в залежності від типу графіка) щодо обраного часового періоду N.

Діапазон зміни стохастичного осцилятора на графіку - від 0% до 100%, при цьому граничне значення 0% відповідає мінімальній ціні за певний період N, а значення 100% - максимальною ціною закриття. Рівні в 20% і 80% визначають зони «перекупленности» і «перепроданості».

Інтерпретація торгових сигналів Stochastic

Досягнення стохастическим осциллятором критичних значень вказує на те, що зміна ціни відбувається швидко і найближчим часом очікується корекція напрямки.

Якщо лінія% K перетинає% D зверху, то це формує сигнал на продаж базової валюти. Якщо лінія% K перетинає лінію% D знизу, то це сигналізує про відкриття довгої позиції по парі. Відзначимо, що сигнали покупки найбільш надійні в зоні від 0% до 20%, а сигнали продажу - в зоні від 80% до 100%.

Сильним і надійним сигналом є дивергенція - розбіжність графіка ціни і осцилятора. Наприклад, коли на ціновому графіку утворюється новий максимум, а на графіку стохастичного осцилятора максимум не виникає, то така ситуація називається негативним розбіжністю і пророкує розворот тренда вниз.Якщо на графіку ціна опускається до нового мінімуму, а на графіку осцилятора подібного зміни немає, то ситуація називається позитивним розбіжністю, внаслідок якого можливий розворот тренда.

Застосування індикатора Stochastic

Стохастический осцилятор зазвичай використовується на бестрендовом ділянці для торгівлі на короткострокових і середньострокових тимчасових інтервалах. На малюнку 1 зображено дію стохастичного осцилятора Stoch (8, 3, 3) на годинному графіку пари USDCHF і наочно представлено негативне розбіжність.

Рис. 1. Стохастичний осцилятор Stoch (8, 3, 3).

В даному прикладі параметр% К ( «швидкий стохастик») використовує період в 8 свічок, параметр% D ( «повільний стохастик») - період в 3 свічки. Ваша задача - підібрати найбільш оптимальні параметри стохастичного осцилятора для роботи на обраних вами тимчасових інтервалах.