Вчені впритул наблизилися до створення джерела нескінченної екологічний чистої енергії

Спонсор цієї статі - сайт Richinvest.biz - торгуйте бінарніми опціонами з максимальним прибутком!

Нещодавно людство зробило дуже важливий крок вперед і як ніколи наблизилася в створення джерела нескінченної чистої енергії, одержуваної на основі ядерного синтезу.

Днями німецькі фізики привселюдно оголосили про запуск першого в світі великого апарату ядерного синтезу, здатного утримувати в собі сверхгорячей згустки гелію, більш відомі як "плазма".

Ця шестнадцатіметровой махина отримала назву Wendelstein 7-x (скорочення - W7-X) і являє собою один з видів стелараторі - пристрої, що виробляє ядерний синтез. У середовищі вчених вже не перше десятиліття ходять розмови про неймовірний потенціал стелараторів, але тільки зараз дослідникам вперше вдалося продемонструвати їх здатність виробляти і контролювати плазму з тим же успіхом, що й інші види ядерних реакторів.

10 грудня Інститут Макса Планка з вивчення фізики плазми опублікував у своєму твіттері неймовірний знімок першої в світі плазми, виробленої в стелараторі.

Ядерний синтез - це процес з'єднання ядер атомів при неймовірно високих

температурах з метою виробництва енергії. Головна причина, по якій ця подія можна охарактеризувати як значний прорив, полягає в тому, що такий спосіб отримання енергії відкриває людству доступ до практично невичерпної і, що не менш важливо, екологічно чистої енергії. Процес ядерного синтезу з деякою натяжкою можна навіть порівняти з енергією, що виробляється Сонцем останні 4. 5 млрд. Років.

На відміну від ядерного розпаду, що застосовується на сучасних атомних електростанціях, в процесі ядерного синтезу відсутні такі несприятливі побічні ефекти як радіоактивні відходи, що робить його набагато безпечніше.

Однак саме по собі досягнення ядерного синтезу є вкрай важко виконуваним, головним чином, через те, що для його успішного проведення вченим було потрібно сконструювати пристрій, здатний виробляти і контролювати плазму, температура якої становить близько 100 млн. градусів за Цельсієм.

Ключ до встановлення контролю над плазмою лежить в використанні надпровідних магнітів, і вчені вже досягли успіху в створенні декількох робочих прототипів ядерного реактора кільцеподібної форми, які отримали назву "токамаки".

Однак такого методу супроводжує і ряд труднощів: перш за все, вони здатні утримувати плазму не довше ніж 6 хвилин 30 секунд за один цикл, що недостатньо для отримання значних обсягів енергії. Іншими словами, людство вже давно навчилося досягати ядерного синтезу, але користі від цього було мало через те, що він споживав набагато більше енергії, ніж виробляв.

Запуск стелараторі справив такий фурор якраз тому, що, згідно з даними дослідників, цей пристрій здатний контролювати плазму протягом немислимого раніше терміну в 30 хвилин за цикл.

При проведенні першого запуску стелларатор був наповнений нагрітим лазером до 1 млн. Градусів гелієм, що є нереактивного газом. В якості демонстрації плазма підтримувалася в потрібному стані близько 0. 1 секунди, і незважаючи на те, що такий результат може здатися не настільки вражаючим, цього достатньо для того, щоб показати світу працездатність нового пристрою.

"Ми дуже задоволені результатом. Все пройшло так, як і було задумано", - заявив глава дослідницької команди Ганс-Стефан Бош.

Наступна мета вчених - збільшувати тривалість підтримування гелиевой плазми в необхідному стані все більше і, врешті-решт, досягти заповітного показника в 30 хвилин. Крім того, в січні дослідники спробують створити плазму на основі водню, властивості якого більше підходять для роботи в апараті ядерного синтезу.

Незважаючи на всі ці гарні новини, потрібно уточнити: стелларатор W7-X не призначений і ніколи не призначався для виробництва енергії. Сенс побудови цього прототипу полягало лише в демонстрації працездатності концепту повноцінних стелараторів і привернення уваги наукової спільноти. Якщо все піде так, як задумали дослідники з Інституту Макса Планка з вивчення фізики плазми, то вони зможуть використовувати досвід споруди W7-X для зведення повномасштабного стелараторі наступного покоління, який зможе в буквальному сенсі перевернути світ і раз і назавжди покласти край залежності людства від горючих видів палива. Багато вчених вже сьогодні називають Wendlestein 7-X "нашою єдиною надією".